Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Atklāta jaunā piena rūpnīca Latvijas piens

Jaunajā zemniekiem piederošajā piena pārstrādes rūpnīcā Jelgavā ceturtdien tika nodota pirmā piena krava, ko piegādāja Trikātas novada zemnieki. Līdz ar to atklāta pirmā rūpnīcas Latvijas Piens kārta un sākti piena pieņemšanas un pārstrādes testi.

Par saņemto pienu uzņēmums maksās konkurētspējīgu cenu - aptuveni 18 santīmus par litru, informēja rūpnīcas vadītājs Raimonds Freimanis.

Rūpnīca darbu sāks ar vājpiena koncentrāta un krējuma ražošanu testa režīmā. Savukārt pēc nedēļas eksporta partneriem Vācijā tiks nosūtīti pirmie gatavās produkcijas paraugi.

Ar pilnu jaudu rūpnīca sāks strādāt oktobrī, sākot siera ražošanu. Plānots, ka nedaudz vēlāk varētu sākt kefīra un krējuma ražošanu. Tad arī Latvijas veikalos varēs nopirkt jaunās rūpnīcas produkciju ar zīmolu Latvijas Piens.

Jaunajā piena pārstrādes uzņēmumā līdz jūnija vidum ir ieguldīts 7,1 miljons latu, no kuriem 2,8 miljoni latu izlietoti rūpnīcas būvniecībai un 4,2 miljoni latu – tehnoloģijās.

SIA Latvijas Piens dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvi Trikāta KS, Dzēse un Piena partneri KS, kas apvieno 600 zemnieku saimniecības visā Latvijā.

Šobrīd SIA Latvijas piens dod darbu 14 cilvēkiem, bet līdz ar siera ražošanas uzsākšanu darbinieku skaits tiks palielināts līdz 50.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses