Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

ERAB šogad Latvijai prognozē Baltijas valstīs straujāko ekonomikas lejupslīdi

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) samazinājusi Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) krituma prognozi šim gadam, taču, ERAB vērtējumā, valsts ekonomikas lejupslīde būs straujākā Baltijas valstīs.

ERAB jaunākajās prognozēs Latvijas ekonomikas kritums šogad tiek lēsts 5% apmērā, kas ir par diviem procentpunktiem mazāk nekā tika prognozēts maijā.

Komentējot šā gada prognozi, ERAB norāda, ka Latvijas ekonomiku negatīvi ietekmē investīciju samazināšanās un biznesa pārliecības kritums pakalpojumu nozarē, ņemot vērā koronavīrusa pandēmijas radīto krīzi.

Savukārt nākamajam gadam ERAB Latvijai paredz IKP kāpumu par 3,5%, kas ir par 1,5 procentpunktiem mazāk nekā tika lēsts maijā.

Salīdzinājumā ar iepriekšējām prognozēm, kas tika publiskotas maijā, Igaunijas ekonomikas krituma prognoze šim gadam samazināta par diviem procentpunktiem, un tagad Igaunijas IKP lejupslīdi šogad ERAB sagaida 4% apmērā. Vienlaikus nākamajā gada ekonomikas pieauguma prognozi banka Igaunijai samazinājusi par trim procentpunktiem, paredzot 4% izaugsmi.

Lietuvas IKP, ERAB vērtējumā, šogad saruks par 2%, nevis 7%, kā tika lēsts maijā, bet nākamgad Lietuvas ekonomikas izaugsme varētu veidot 4% pretstatā iepriekš prognozētajiem 5%.

Vienlaikus ERAB palielinājusi darbības reģiona valstu ekonomikas krituma prognozi šim gadam un samazinājusi izaugsmes prognozi nākamajam gadam. ERAB prognozē, ka reģionā ekonomika šogad saruks par 3,9%, nevis 3,5%, kā tika lēsts iepriekš, bet nākamgad būs pieaugums par 3,6%, nevis 4,8%.

Prognožu koriģēšanu ERAB skaidro ar to, ka koronavīrusa izplatības ierobežošanai paredzētie pasākumi turpinājušies ilgāk, nekā sākotnēji gaidīts.

ERAB ir 64 dalībvalstu, Eiropas Savienības un Eiropas Investīciju bankas kopīpašums. Tajā dominējošā loma ir Eiropas valstīm, tomēr lēmumu pieņemšanā piedalās arī vairākas citas valstis, tostarp ASV un Japāna. Tā ir dibināta 1991.gadā, lai palīdzētu bijušajām padomju bloka valstīm Eiropā un Vidusāzijā pāriet uz tirgus ekonomiku. Banka darbojas 29 valstīs.

 

Top komentāri

dace
d
Skumji. Salidzinasim Latvijas 20 gadu attistibu pec 1.pasaules kara ar Latvijas 30 gadu attistibu pec izlaushanaas no vienas savienibas/iestajoties otraa savienibaa. Vienu atskiribu es sasakatu skaidri - toreiz, 20 gadu laikaa, vairums tautas parstavju domaja un stradaja tautas labaa. Bet, protams, ir ari citi iemesli tam, ka mes esam, tur, kur mes esam.
nu jā
n
Kariņa veiksmes stāsts, Sorosa izcilība.
Emigrants
E
Luuzeri jebio
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses