Laika ziņas
Šodien
Migla

Latvijā mazumtirdzniecības kāpums augustā bijis straujāks nekā ES vidēji

Mazumtirdzniecības apmērs Latvijā šī gada augustā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, palielinājies par 3,1%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien publiskotie dati par 23 bloka dalībvalstīm.

Straujākais mazumtirdzniecības apmēra pieaugums augustā salīdzinājumā ar 2018.gada astoto mēnesi starp ES valstīm bijis Rumānijā (+7,4%), Maltā (+6,2%) un Ungārijā (+5,9%). Igaunijā mazumtirdzniecības apmērs šajā periodā palielinājies par 4,6%, bet Lietuvā - par 3,2%

Savukārt kritums šajā periodā fiksēts vien Slovākijā (-3%) un Luksemburgā (-1,5%).

ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums augustā, salīdzinot ar 2018.gada augustu, palielinājies kopumā par 2,5%, bet eirozonas valstīs - par 2,1%. Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs augustā ES pieauga par 0,2%, bet eirozonā - par 0,3%. 

Straujākais kāpums šajā periodā fiksēts Portugālē (+1,1%), Igaunijā (+1%) un Somijā (+0,8%), bet lielākais samazinājums bijis Austrijā un Slovākijā (abās valstīs -1,3%), kā arī Horvātijā (-1,1%). Latvijā mazumtirdzniecība augustā mēneša salīdzinājumā pieauga par 0,2%, bet Lietuvā tā samazinājās par 0,4%.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

48 intensīvas stundas realitātes testam(4)

Pēdējos mēnešos dažādu hakatonu skaits, šķiet, audzis dubultā, turklāt tie sekmīgi pārcēlušies uz virtuālo vidi. Hakatoni ierasti notiek 48 stundu ietvaros, tajos var piedalīties ar savu komandu un ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses