Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā šogad bijis mazākais eksporta pieaugums ES

Latvijā šogad janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada desmit mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 1%.

Tāds pats kāpums vēl fiksēts Vācijā, Igaunijā, Grieķijā un Spānijā, bet Beļģijā un Lielbritānijā eksporta apjoms saglabājies nemainīgs. Nedaudz straujāks pieaugums bijis Rumānijā, Slovākijā un Somijā (visās valstīs +2%), Itālijā, Nīderlandē, Austrijā, Zviedrijā un Portugālē (visās valstīs +3%), kā arī Čehijā un Francijā (abās valstīs +4%). 

Straujākais eksporta kāpums reģistrēts Īrijā (+11%), Luksemburgā (+10%), Slovēnijā (+8%), kā arī Bulgārijā, Dānijā, Lietuvā un Polijā (visās valstīs +6%).

Tikmēr eksporta apjoma samazinājums fiksēts Kiprā (-33%).

Importa apmērs janvārī-oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu pieaudzis 19 valstīs, bet samazinājies tas Latvijā, Somijā un Zviedrijā (visās valstīs -1%), Bulgārijā (-2%), Īrijā (-4%) un Kiprā (-7%). Savukārt Beļģijā, Igaunijā un Itālijā importa apmērs saglabājies nemainīgs.

Lielākais importa pieaugums janvārī-oktobrī gada izteiksmē bijis Maltā (+20%), Slovēnijā un Lielbritānijā (abās valstīs +10%). Lietuvā imports palielinājies par 4%.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pandēmija maina investīciju vidi

Pagājušais gads Eiropai bijis viens no veiksmīgākajiem ārvalstu tiešo investīciju piesaistes ziņā, secināts kompānijas EY šovasar veiktajā pētījumā par Eiropas valstu investicionālo pievilcību. 2019....

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses