Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Pirmdien Uzņēmēja Dienā uzmanības centrā - transports, tranzīts, loģistika

Pirmdien, 12. februārī Uzņēmēja Dienā uzmanības centrā - transports, tranzīts, loģistika

Prognozē labu gadu gaisa transportam un autopārvadājumiem

Straujākais pieaugums transporta nozarē varētu būt gaidāms starptautiskajos autopārvadājumos, vietējā noliktavu un kurjeru darbībā, kā arī aviopārvadājumos, uzskata bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Arī Swedbank pārstāve Linda Vildava pieļauj, ka "ekonomikas izaugsmes augļi iedzīvotājiem šogad būs vēl saldāki, tas varētu balstīt pasažieru pārvadājumus gan gaisa transportā, gan citos transporta veidos." 

Būtiski attīstīt ražošanu

Šogad jāturpina "aktīvi strādāt pie kravu piesaistes no Āzijas. Būtiski 2018. gadā ir attīstīt ražošanu Latvijas brīvostās un Speciālajās ekonomiskajās zonās. Tāpat nepieciešams turpināt konteinervilcienu virzības attīstību no Ķīnas, Indijas, Centrālāzijas un Melnās jūras reģiona uz Latviju. Jau 2017.gadā ir īstenoti vairāki testa vilcienu projekti starp Latviju un Ķīnu. Atsevišķi konteineri no Ķīnas pa dzelzceļu jau regulāri tiek vesti uz Eiropu caur Latviju. Satiksmes ministrija turpina sadarbību ar Indiju, kā arī trīspusējā līmenī ar Baltkrieviju un Ķīnu, attīstot industriālo parku Lielais Akmens, kas atrodas pie Minskas," šā gada ieceres raksturo Satiksmes ministrija.

Kaimiņvalsts ostu radītais izaicinājums

Kravu apgrozījums Krievijas jūras ostās 2017. gadā pieaudzis par 9%, salīdzinot ar 2016. gadu, un sasniedzis 786,97 miljonus tonnu. Tāpat kā Sanktpēterburgas ostā, kravu apgrozījuma pieaugums vērojams arī citās lielākajās Krievijas jūras ostās, kas atrodas Baltijas jūras baseinā, – gan Ustjlugas un Visockas ostās, gan Kaļiņingradas un Viborgas ostās, rāda Krievijas Jūras ostu asociācijas apkopotie dati.
 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai OIK atcels līdz 31. martam?

Kopā nobalsojuši: 3796

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Jaunas ēras sniega bumba

Darbs ar jaunatni daudzās pašvaldībās iegūst noformulētu stratēģiju un kļūst mobilāks.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses