Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

PVD: Pērn pilnībā higiēnas prasībām atbilda 25% pārbaudīto pārtikas aprites uzņēmumu

No Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pagājušajā gadā pārbaudītajiem pārtikas apritē iesaistītajiem uzņēmumiem 25% pilnībā atbilda higiēnas prasībām, kas ir par 0,4 procentpunktiem vairāk nekā 2019.gadā, aģentūra LETA noskaidroja PVD.

PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere pastāstīja, ka pērn PVD pārtikas apritē iesaistītajos uzņēmumos ir veicis 34 176 pārbaudes, kas ir par 14% mazāk nekā 2019.gadā. Kritumu PVD skaidro ar epidemioloģisko situāciju valstī un Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem.

Pērn 25% no pārbaudītajiem uzņēmumiem pilnībā atbilda higiēnas prasībām, savukārt 75% pārbaudīto uzņēmumu novērtēti kā kopumā prasībām atbilstoši, taču atsevišķos posmos PVD inspektori ir konstatējuši neatbilstības.

Meistere pauda, ka, konstatējot tādus pārkāpumus, kas apdraud patērētāju veselību, 2020.gadā PVD ir apturējis 34 pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu darbu, turklāt pārtikas produktu izplatīšana apturēta 102 gadījumos, bet 493 gadījumos pārtika bija jāizņem no apgrozības.

Pērn PVD sastādījis noformējis 21 brīdinājuma rīkojumu un 470 administratīvā pārkāpuma protokolus.Līdztekus 528 gadījumos piemēroti naudas sodi, tādējādi par konstatētajiem pārkāpumiem no pārtikas apritē esošajiem uzņēmējiem naudas sodos valsts budžetā iekasēti 55 515 eiro.

Komentējot visbiežāk konstatētās neatbilstības pārtikas apritē iesaistītajos uzņēmumos, Meistere sacīja, ka nemainīgi katru gadu visbiežāk neatbilstības PVD konstatē uzņēmumu paškontroles procedūrās, iekārtu un aprīkojuma higiēnā, telpu higiēnā un personāla higiēnā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 2019.gadā pārtikas apritē iesaistītajos uzņēmumos veica 39 703 pārbaudes. 24,6% pārbaudīto uzņēmumu tika novērtēti kā pilnībā atbilstoši higiēnas prasībām, savukārt 75,2% uzņēmumu atbilda higiēnas prasībām, taču tajos konstatētas atsevišķas neatbilstības, bet 0,24% neatbilda higiēnas prasībām.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pavisam zaļā atomenerģētika

Eiropas Savienības (ES) līmenī vēršas plašumā cīņa par atomenerģētikas iekļaušanu tā dēvētajā Eiropas zaļajā darījumā, pazīstamā arī kā Eiropas zaļais kurss.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses