Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Advokāts par ēku Pāvilostas stāvkrastā: Kuģim ir tiesības būt stiklotam

Apmelošanas pasūtījuma izpildītāji nolūkā iespējami vairāk radīt sabiedrisko rezonansi noklusē būtiskus faktus - tā, komentējot gadījumu par Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā uzbūvēto atpūtas māju, kas juridiski atzīta par kuģi, komentē ēkas īpašnieka uzņēmēja Argoda Lūsiņa advokāts Viktors Tihonovs.

Kopš vakardienas plašsaziņas medijos ar apbrīnojamu uzstājību tiek izplatīts viedoklis, ka Pāvilostā esot uzbūvēta ēka jūras krastā, kura nekādi nelīdzinoties kuģim. Vai tas ir tiesa? Atbildēsim uz dažiem pamatjautājumiem – pirmais, vai šī stiklotā konstrukcija peld un turas uz ūdens? Atbilde ir jā, tā atbilst visām tehniskajām kuģošanas prasībām, tā sekmīgi peld un ilgstoši turas uz ūdens. Tādēļ tā ir reģistrējama kuģu reģistrā atbilstoši tiesību normu prasībām. Otrs jautājums, vai šai konstrukcijai ir ārēju komunikāciju pievadi, piemēram, ūdens, kanalizācija? Atbilde – nē, nav, jo kuģiem tādas nav (izņemot īslaicīgu pieslēgumu ostā, vai citam kuģim, piemēram, balastūdeņu novadīšanai). Un trešais, vai kuģim būvniecības stadijā bija atļauts atrasties attiecīgajā vietā? Atbilde ir jā, jo to nosaka likumdošana.

Pirms publiski pavisam tiks mēģināts nolinčot plaši pazīstamu darba rūķi (atļaušos tā nosaukt zināmo uzņēmēju), apmelojuma pasūtījuma autori pavisam piemirsuši, ka tieši šāds kuģis jau ilgstoši peld un uzturas Jūrmalā, pie Lielupes tilta, notauvots pie krasta. Kā jau izklaides kuģis tas tiek izmantots dažādiem pasākumiem, bet neapšaubāmi tas pilda kuģa prasības un tādēļ reģistrēts kā peldlīdzeklis.

Manuprāt, tā vietā, lai bez jebkādas iedziļināšanās faktos un ticot pirmajiem pasviestajiem izdomājumiem, izdarītu nosodījumu, būtu jāizprot faktus. Tad, kad tie būs izprasti, būs nepārprotami skaidrs, ka šādi peldlīdzekļi ir pieļaujami un tie ir pat nepieciešami – peldoša māja (kā to nosauca kāds) uzlabo vidi, attīsta tūrismu, šādas konstrukcijas būvniecībai nepieciešami speciālisti (tiek radītas darba vietas), kas viss kopumā rezultējas tautsaimniecības attīstībā. Varam jau mēs, protams, palikt pie tā, ka neko un nekur būvēt nedrīkst, pat ne savā īpašumā un pat ne savu laivu, bet tad nebrīnamies, ka Latviju daudzi pamet, te darīt neesot ko, un te arī laiku jauki nevarot pavadīt.

Ieskatam pievienoju attiecīgo foto no Jūrmalas, kurā uzskatāmi redzama "peldošā māja", tieši tāda, kāda tā ir Pāvilostā. Kuģi būtu nevis jāsagriež, bet arī turpmāk jārada jauni. Ceru, ka tādi kuģi būs vairāki, kas greznos mūsu ūdeņus, jūru un kurus varētu eksportēt.

Top komentāri

Raimonds
R
Nabaga advokāts. Neliela honorāra dēļ pat gatavs rīkoties tik zemiski, un nekompetences dēļ sevi pataisīt par izsmiekla objektu. Šī ēka konkrētajā vietā pat teorētiski nevar pildīt kuģa funkciju, jo ir būvēta kā vasarnīca. Šī ēka ir kāpā, jo to nekad nav bijis domāts izmantot ūdenī.
NAV VIENALGA
N
Tihonov! Jūs domājat, ka visi ir muļķi? Tad kāpēc tā māja atrodas krastā, bet ne uz ūdens? Atbildēšu jūsu vietā - tāpēc, ka pa jūru ar to nevarētu pārvietoties! Šāda veida pontoni ir paredzēti kuģošanai pa upēm! Šeit vienkārši ir izshēmots variants, kā it kā puslegāli kaut ko uzbūvēt pie jūras krasta! Un jūs advokāti esiet labi shēmotāji, jo saņemat augstas komisijas! Vienīgi morāles - nekādas!
ļuļa
ļ
nu kur problēma, iestumiet to kuģi ūdenī un tur arī turiet, tad visi apmelotāji beidzot liksies mierā! bet ja godīgi, raksts ir demagoģijas paraugstunda. vai tihonovs gadījumā nevēlas pierādīt, ka mana māja ir divritenis, un par viņu nav jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis? un visi, kas apgalvo pretējo ir nelieši un apmelotāji?
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Amerikāņu protesti(12)

Turpina vērsties plašumā ASV jau nedēļu ilgstošie protesti, kurus izraisīja afroamerikāņa Džordža Floida nāve aizturēšanas laikā Minesotas pavalsts galvaspilsētā Mineapolē.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē