Laika ziņas
Šodien
Migla

Brigmanis: ZZS joprojām kā labāko risinājumu redz sešu centriski labējo partiju valdību

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nav mainījusi savu viedokli par to, ka labākais risinājums ir sešu tā dēvēto centriski labējo partiju veidota valdība, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes loceklis Augusts Brigmanis.

Politiķis norādīja, ka ZZS situācija pašlaik ir ļoti vienkārša, jo Jaunās Vienotības (JV) politiķis Krišjānis Kariņš iepriekš ir paziņojis, ka veido valdību bez ZZS, un politiskais spēks nav saņēmis citu informāciju. Līdz ar to, kā rīkoties tālāk, ir Kariņa ziņā, pauda Brigmanis, atgādinot, ka JV politiķis kā sadarbības partneri ir izvēlējies Jauno konservatīvo partiju, kura pret ZZS ir novilkusi "sarkanās līnijas".

ZZS valdes loceklis norādīja, ka ir jāievēro pietāte pret Ziemassvētku laiku, līdz ar to turpmākām valdības veidošanas sarunām būtu jānotiek pēc svētkiem. Politiskais spēks gan neredzētu jēgu piedalīties tādās sarunās, kuras prognozējami būtu "tukša runāšana", jo tās nekur nenovestu, pauda Brigmanis.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien vēl nav nominējis nākamo Ministru prezidenta amata kandidātu, dodot partijām laiku vēl mēģināt rast kopsaucējus.

Kā pēc tikšanās ar Kariņu žurnālistiem norādīja Vējonis, iepriekšējās nedēļās viņš ticies ar politiskajiem spēkiem. Sarunu laikā partijas bija izteikušas gatavību mēģināt vienoties par vienu kandidātu, izskanot Kariņa vārdam.

"Līdz galam tas gan vēl nav izdevies," secināja Vējonis, norādot, ka tāpēc partijām būtu jāturpina savstarpējās sarunas, mēģinot rast kopsaucējus, tam izmantojot Ziemassvētku laiku. Vējonis akcentēja, ka ar partijām viņš plāno tikties pēc Ziemassvētkiem, tikšanās laikā apspriežot politisko spēku savstarpējās sarunās panākto progresu.

Kariņš sarunas par valdības veidošanu turpināšot kā JV vadītājs, nevis potenciālais premjera kandidāts. Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Kariņš žurnālistiem sacīja, ka pašlaik viņš ne no kā neatsakās un nekam nepiesakās, jo arī iepriekš nebija oficiāli nosaukts premjera amata kandidāts. Viņš kā JV vadītājs ar pārējiem politiskajiem spēkiem turpināšot meklēt risinājumus, lai izveidotu stabilu vairākumu.

"Es neko neizslēdzu šobrīd, bet dievs nedod, ja mans vārds būtu iemesls, kāpēc kāds negribētu vienoties," sacīja Kariņš, atbildot uz jautājumu, vai tiek uzturēta viņa kandidatūra premjera amatam.

 

Top komentāri

Nejauc kreisumu ar tautībām!
N
Latvijā, nez' kādēļ, partiju labējums un kreisums tiek noteikts pēc pirmajiem diviem burtiem: La_tviska = La_bēja un Kr_ieviska = Kr_eisa. Citur Pasaulē tas tiek noteikts pēc programmām - jo mazāk valsts jaucas indivīdu dzīvē, jo labējāka politika, jo sociālistiskāka valsts nostāja, jo kreisāka politika. Mūsu latviskās partijas pamatā ir pseidokreisi populistiskas, jo ir orientētas uz populistisko sociālismu (nevērtē valsts atbalsta nepieciešamību pēc sociālo grupu rēālajiem nabadzības riskiem, bet pēc pazīmes - solam un dodam tiem, no kā varam sagaidīt lielāku balsu skaitu vēlēšanās).
ZZS nav centriski labēja partija
Z
Neviena no Brigmaņa piesauktajām 6 partijām nav centriski labēja. Latvijā visas, tā saucamās latviskās partijas, kas ievēlētas Saeimā, ir pseidokreisi populistiskas. It īpaši kreisas ir Vienotība, JKP un ZZS.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Politiski kriminālā autoritāte(21)

Viens no argumentiem, kādēļ tiek sargāta tiesā par vainīgu atzītā Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāja Mārtiņa Bondara (AP) politiskā karjera, ir iebilde, ka par vainīgu viņš atzī...

Lai būtu vienādi nosacījumi

Nesen Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra paziņoja, ka sākas 2020. gada tūrisma sezona, kuras vadmotīvs ir – Atklāj Latviju droši!. Gatavību tūrisma sezonai ir apliecinājusi arī Lauku tūrism...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē