Laika ziņas
Šodien
Apmācies

LTRK prezidents: Uzņēmēji nevēlas riskēt, pieņemot darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām

Uzņēmēji nelabprāt vēlas uzņemties papildus riskus un izmaksas, pieņemot darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām, piektdien Rīgas biznesa forumā sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidents Aigars Rostovskis.

"Lai pieņemtu darbā cilvēkus ar īpašām vajadzībām, vajadzētu kādus papildus stimulus uzņēmējiem, pretējā gadījumā tikai palielinās uzņēmēja riski," sacīja Rostovskis, norādot, ka tad, ja šādu cilvēku pieņemšana darbā dotu kādus papildus ieguvumus, uzņēmēji būtu aktīvāki.

Kā piemērus viņš minēja šādu cilvēku atlaišanas mehānisma sakārtošanu, jo gadījumos, ja cilvēka ar īpašām vajadzībām atlaišana no darba būs apgrūtināta, tas radīs risku uzņēmējam.

Tāpat Rostovskis bija skeptiski noskaņots par būvnormatīvos paredzēto piekļuves nodrošināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņaprāt, piekļuvi var nodrošināt arī savādāk, taču izpildot būvnormatīvos prasīto, rodas vienīgi papildus izmaksas. Rostovskis arī uzsvēra, ka piekļuves jautājumos cilvēkus ar īpašām vajadzībām pārstāvošās organizācijas bieži vien "darbojas ar reketa metodēm".

Rostovskis pauda uzskatu, ka daudz labāks mehānisms papildus darbaspēka resursu atrašanai būtu jūtama valsts pārvaldes aparāta samazināšana. "Vienmēr esam uzsvēruši - maza, efektīva, labi atalgota valsts pārvalde ir tas, kas mums vajadzīgs un tas arī ļautu izbrīvēt nepieciešamos resursus," sacīja Rostovskis.

LTRK pirmdien paziņoja, ka aicinās lielākās invalīdus pārstāvošās organizācijas, kā arī atbildīgās ministrijas uz tikšanos, lai risinātu jautājumu par cilvēku ar īpašām vajadzībām integrāciju darba tirgū. Lai arī biedrība vienmēr atbalstījusi cilvēku ar īpašām vajadzībām iekļaušanu darba tirgū, nepieciešams meklēt stimulus, kas palīdzētu gan šiem iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem "satikties" un strādāt kopā

 

Top komentāri

Trollis JT
T
"piekļuves jautājumos cilvēkus ar īpašām vajadzībām pārstāvošās organizācijas bieži vien "darbojas ar reketa metodēm"." Vai minētās organizācijas patiesi ir "cilvēkus pārstāvošās"?
Rostovskis vergturis, bidla
R
Cilvēks ar īpašām vajadzībām Stīvens Hokings, kas runā tikai ar balss sintezatora palīdzību un kam kustas tikai viens pirksts, kaut kā iemanās būt labākais mūsdienu fiziķis. Sabiedrībā, kur toni uzdod rostovski, viņam vajadzētu nosalt uz ielas vai, labākajā gadījumā, vilkt dzīvi sociālajā mājoklī, paciešot naidīgu sociālo darbinieku izlēcienus.
Priecīgs Paskaidrojums
P
PPLV ar vien vairāk pie vārda tiek pielaisti mežoņi.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Diena jautā

Vai šosezon jau esi nopeldējies ezerā, upē vai jūrā?

Kopā nobalsojuši: 56

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Kurš atbildēs: Vērtīgs katrs cilvēks(1)

Stāsts par nesen mūžībā aizgājušo britu zinātnieku Stīvenu Hokingu, kurš, spītējot smagai slimībai, kas laika gaitā bija viņu pilnībā paralizējusi, aizvadījis ārkārtīgi ražīgu darba mūžu un bijis pasa...

Saprot risku. Kāpēc ignorē?(3)

Drūmus secinājumus par cilvēku attieksmi pret sevi, saviem tuviniekiem, kā arī personiskā īpašuma drošību ļauj izdarīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un firmas SKDS veiktā pētījuma dati.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē