Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +21 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Amatpersonas: Baltijas un Ziemeļvalstīm nepieciešama vienota pieeja pārrobežu drošības jomā

Baltijas un Ziemeļvalstīm nepieciešama vienota pieeja pārrobežu drošības jomā, piektdien tikšanās laikā uzsvērušas reģiona valstu augstākās iekšlietu nozares amatpersonas.

Piektdien Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs ar kolēģiem no Baltijas un Ziemeļvalstīm tikās tā saucamajā NB8 formātā, lai pārrunātu aktualitātes, kas saistītas ar ārējās robežas drošību, migrantu instrumentalizāciju, kā arī digitālo drošību, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrija.

Valstu pārstāvji bija vienisprātis par vienotas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pieejas izmantošanu šī brīža drošības izaicinājumu kontekstā.

"Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, ES dalībvalstīm ir jāfokusējas uz vienotu un proaktīvu rīcību, tostarp attīstot juridisko un institucionālo ietvaru, kā arī politisko spiedienu uz migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm, lai risinātu pastāvošos izaicinājumus. Latvija ir viena no valstīm, kas joprojām saskaras ar Baltkrievijas varas iestāžu īstenoto hibrīduzbrukumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, un aktīvi strādā pie tā, lai tiktu ieviesti tehniskie risinājumi un inovācijas robežapsardzībā," paudis Trofimovs.

Cilvēku tirdzniecība un migrantu kontrabanda pāri ES ārējām robežām nopietni apdraud katras dalībvalsts iekšējo drošību. Tāpēc ir svarīgi apzināties kopīgās rīcības jomas un pilnveidot Šengenas robežu kodeksu.

ES dalībvalstis ir vienojušās par grozījumiem Šengenas robežu kodeksā, kas paredz uzlabot ES ārējo robežu pārvaldību gadījumos, kad tiek konstatēts nopietns apdraudējums sabiedrības veselībai vai migrantu instrumentalizācijas radīti izaicinājumi, kā arī pārskatot un stiprinot pasākumus pie dalībvalstu iekšējām robežām, lai efektīvāk reaģētu uz apdraudējumiem, kas vienlaikus skar lielāko daļu dalībvalstu, un pilnībā izmantotu iekšējās robežkontroles atjaunošanai alternatīvus pasākumus.

Tikšanās NB8 - Dānijas, Igaunijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas - valstu formātā tika organizēta saistībā ar 2023.gadā Latvijas sākto valstu sadarbības koordināciju. Ciešā Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība, kas izveidojās 90.gadu sākumā, ir balstīta kopējās vērtībās un politiskās un ekonomiskās interesēs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ne tikai Rēzekne

Patiesos iemeslus, kā dēļ pamatīgās finanšu problēmās nonākusi Rēzeknes pilsētas pašvaldība, noteikti ar laiku uzzināsim, kad viss skandalozais process būs noslēdzies.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē