Viņš sacīja, ka šāda vienošanās viņam esot ar pašu Ķuzi. Šādā gadījumā Ķuzis "kā virsnieks, izpildot savu godaprātu, faktiski pats atkāpsies no amata", sacīja ministrs.
"Līdz ar to viņam šobrīd ir pienākums darīt visu, lai kontrolētu savus darbiniekus, lai nebūtu ne pārkāpumu, ne noziedzīgu nodarījumu. Tā ir mana prioritāte. Es nevienu nežēlošu," teica Ģirģens.
Ministrs gan uzsvēra, ka pašām Valsts policijas amatpersonām un arī citu iestāžu augstām amatpersonām ir jāsekmē noziedzīgu nodarījumu atklāšana. Ja viņi ar saviem iekšējiem kontroles mehānismiem atklāj vai palīdz atklāt negodprātīgas amatpersonas, tas nav pamats darba attiecību izbeigšanai ar iestādes vadītāju, piebilda politiķis.
Ģirģens arī norādīja, ka patlaban viņam nav pamata neuzticēties Ķuzim.
Kā ziņots, augusta sākumā Ģirģens paziņoja, ka ir uzdevis Ķuzim tuvākajā laikā prezentēt plānu, kā tiks uzlabots policijas darbs, īpaši, kā tiks panākta izmeklēšanas kvalitātes celšana, liekot noprast, ka pretējā gadījumā policijas priekšnieks varētu zaudēt amatu.
Augusta otrajā pusē Ģirģens ar Ķuzi vienojās par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas, tiešo vadītāju atbildības jomas palielināšanu, izmeklētāju atalgojuma pārskatīšanu un citus pasākumus.
Rīcības plāns paredz vairākas praktiskas darbības, tostarp, lai celtu izmeklēšanas kvalitāti, paaugstinātu policijas personāla profesionalitāti, uzlabotu komunikāciju ar sabiedrību, kā arī stiprinātu un uzlabotu disciplinārpraksi.
Tāpat ziņots, ka Ģirģens drīz vien pēc stāšanās amatā vairākās intervijās medijos stāstīja, ka Ķuzim devis uzdevumu pārskatīt personāla sastāvu, sniegt priekšlikumus, kā risināt atalgojuma jautājumu, kā darbam policijā piesaistīt jaunus cilvēkus un kā palielināt noziedzīgu nodarījumu atklāšanas procentu.
27.februārī Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā Ģirģens paziņoja, ka situācijā, ja netiks veikti uzlabojumi sistēmā, tiks ignorēti iedzīvotāju iesniegumi, neuzlabosies izmeklēšanas darbs, tad varētu tikt izskatīts jautājums par izmaiņām policijas vadībā.
Savukārt 6.augustā ministrs Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma paziņoja, ka ir neapmierināts ar vairāku krimināllietu izmeklēšanas dinamiku, kā piemērus minot Kuldīgā notikušā ugunsgrēka un Mārupes novadā nošautā advokātu un bijušā tiesneša Ulda Bērziņa lietas.
Generic
Pareizaisjautājums
oskars