Koka karkasa mājas ir populāras Skandināvijā un Ziemeļamerikā, taču nu jau arī Latvijā kļūst aizvien pieprasītākas, paverot iespējas šādu ēku būvniecības uzņēmumu attīstībai. Viens no šādiem uzņēmumiem – SIA Firsthouse – atrodas Engures novada Smārdes pagasta Milzkalnē, un tā ražotne ir iekārtota Šlokenbekas katlu mājas teritorijā.
Sadarbojoties būvniekiem un arhitektiem, uzņēmuma Firsthouse speciālisti ir atraduši savu koka moduļa risinājumu, pēc kā galvenokārt tiek piedāvātas uzņēmumā ražotās dizaina mājas.
To būvniecība notiek pēc principa, ka ražotnē tiek sagatavotas lielgabarīta detaļas, tad nogādātas būvlaukumā un tur ēka tiek samontēta. Firsthouse ne tikai būvē mājas, bet arī sakārto visu nepieciešamo dokumentāciju, lai projektu saskaņotu būvvaldē, kā arī palīdzētu mājas saimniekam ar tās nodošanu ekspluatācijā. Viena no publiski pieejamām ēkām atrodas Ragaciemā, tas ir SIA Kuģenieki tirdzniecības paviljons jeb Satikšanās vieta Skudras, kas ekspluatācijā tika nodota pērn vasarā. Triju gadu laikā uzņēmumā uzbūvētas 30 dažādu veidu mājas.
Zīmēt mājas, kuras patīk
''Attiecībā uz darba resursiem pašlaik noskaņojums ir optimistisks – domājot labas domas, visam jābūt kārtībā. Tiesa, situāciju var būtiski ietekmēt būvmateriālu veikalu darbība un tas, ja tā tiks ierobežota, kā arī izejmateriālu piegādes iespējas. Citādi pašlaik darba mums netrūkst, satraukuma nav. Līdz augustam strādāsim diezgan droši, jo klientu loks ir dažāds un līdz ar to visas olas nav saliktas vienā grozā,'' satiekoties Milzkalnē laikā, kad daudzi uzņēmumi citviet valstī Covid-19 krīzes ietekmē apturējuši savu darbību, apliecina SIA Firsthouse vadītājs arhitekts Kārlis Kozlovskis.
Savu uzņēmumu viņš izveidoja 2017. gadā. ''Netīšām satiku savu tagadējo kolēģi un biznesa partneri Aigaru Grāvīti. Es zīmēju mājas, viņam bija ražošanas telpas Šlokenbekas katlu mājas teritorijā. Telpas stāvēja neizmantotas, un te bija iespēja attīstīties. Man pašam kā arhitektam veidot uzņēmumu un īrēt telpas bija samērā nereāli, taču mums abiem kopā tas bija iespējams,'' stāsta Kozlovskis. Līdz tam Kārlim gan piederēja savs arhitektu birojs. ''Zīmēju mājas tad un zīmēju joprojām. Tikai tagad es zīmēju tās mājas, kas man patīk, un savā uzņēmumā tās arī būvēju klientam. Tolaik atšķirība bija tā, ka bieži vien celtnieki prata klientu pierunāt būvēt māju ne pēc projekta, izmantot lētākus risinājumus, atteikties no kādām detaļām, bet es esmu daudz laika veltījis, lai tieši izzīmētu šīs detaļas! Man kā arhitektam, pēc tam aizbraucot uz objektu, bija nepatīkami to redzēt.''
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 15. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!