Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

18. septembris, 2019

Mogo un Kurbads izcīna drošas uzvaras

Čempionvienība Mogo un aizvadītās sezonas fināliste Kurbads trešdien Latvijas Optibet hokeja līgas (OHL) čempionātā izcīnīja panākumus.

Krievija gatavojas apgādāt kosmonautus ar ieročiem(15)

Krievija pārbauda ieroci, ko kosmonauti varētu izmantot savvaļas dzīvnieku aizbaidīšanai pēc nolaišanās nomaļos apvidos, trešdien paziņojis Krievijas kosmosa aģentūras Roskosmos vadītājs Dmitrijs Rogozins.

Madrides Real lūko nolīgt argentīniešu leģendu Skolu

Pēc lieliski aizvadītā Pasaules kausa (PK) Ķīnā Argentīnas basketbola vecmeistars Luiss Skola, kurš tika iekļauts turnīra simboliskajā pieciniekā, izpelnījies titulētā Madrides Real kluba uzmanību, kas, iespējams, varētu nolīgt spēlētāju.

FKTK piemērojusi viena miljona eiro sodu PrivatBank(5)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (NILLTPFN) normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, aģentūru LETA informēja FKTK Komunikācijas daļā.

Viedoklis: Izglītības vērtība strauji mainīgajā pasaulē(1)

Pasaule, kurā dzīvojam, strauji mainās. Pārmaiņu temps ir straujāks, nekā jebkad agrāk cilvēces pastāvēšanas laikā, un liela daļa no tā, ko zinām vai uztveram par pašsaprotamu šodien, jau rīt var būt novecojis un nolemts vēstures aizmirstībai. Apturēt šo pārmaiņu ātrgaitas vilcienu nevar, tāpat kā nevar no tā izkāpt. Atliek tikai iekārtoties ērtāk un izbaudīt braucienu nezināmajā, kas daudziem psiholoģiski nemaz tik komfortabli var arī nebūt – nākamo pieturu saraksts strauji kļūst izplūdis un nesalasāms. Kā šajā pārmaiņu procesā neapjukt? Īpaši jaunietim, kam visa dzīve priekšā un šobrīd būtiskākās izvēles ir saistītas ar izglītību? Kas ir tās fundamentālās vērtības, kam nozīme būs arī pēc 10, 20 vai 30 gadiem?

Kas cilvēkam jādara, lai sajustu dzīvi © DIENA

Aktrise Ieva Segliņa, aicināta pastāstīt par šīs sezonas pirmo jauniestudējumu Dailes teātrī – Ivana Viripajeva lugu Nepanesami ilgi apskāvieni, ko Mazajā zālē iestudē režisors Rolands Atkočūns, vairākkārt citē lugas autora tekstu: "...šī sačakarētā plastikāta pasaule, kurā neviens neko nejūt, un šķiet, ka šoreiz šai planētai ir tiešām pienākušas beigas."

Maskavā protestē pret demonstrantu ieslodzīšanu(10)

Krievijā aptuveni 200 cilvēki, tostarp aktieri un mūziķi, trešdien sarīkojuši protestu pie prezidenta administrācijas Maskavā, šādi izrādot atbalstu ieslodzītajiem demonstrantiem.

EP pieļauj Brexit termiņa pagarinājumu(2)

Jaunais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums pieļauj Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksita termiņa pagarinājumu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Barnjē: ES neizliksies, ka risina Brexit sarunas(5)

Eiropas Savienība (ES) nav noskaņota izlikties, it kā tā risinātu sarunas Brexit jautājumā, trešdien sacīja ES vecākais Brexit sarunvedējs Mišels Barnjē, šādi paužot brīdinājumu Londonai par konkrētu priekšlikumu trūkumu. "Tas pavisam notikti nav jautājums par izlikšanos, ka notiek sarunas," Eiropas Parlamentā (EP) brīdināja diplomāts.

Sitiens pa zobiem © DIENA(2)

Galerijā Daugava atvērta pazīstamā tēlnieka Aigara Bikšes jaunākā personālizstāde ar nosaukumu Zvērīga spēle.

RSU prorektors: Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?(11)

Sākot no 1995. gada, Augstākās izglītības likums, bet no 2005. gada – Zinātniskās darbības likums regulē augstākās izglītības un zinātnes jomas. Augstākās izglītības (AI) nozare divas desmitgades ir funkcionējusi valsts birokrātiskā sistēmā, kas nav pietiekami stratēģiski vadīta – nav uzstādīti precīzi tautsaimniecībai vajadzīgie mērķi un nav piešķirti nepieciešamie resursi šo mērķu sasniegšanai. Pasaules Banka regulāri norādīja uz nepietiekamo valsts finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei, bet Valsts kontrole 2017. gada revīzijā pat konstatēja, ka atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) "veic dažādas aktivitātes, tomēr ilgstoši esošās problēmas, kas kavē augstākās izglītības attīstību, neatrisina".

Valsts kontrole: Virknē pašvaldību ir ambiciozi un dārgi uzturami objekti, kas sevi nespēj atpelnīt(48)

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu, pašvaldības reālajai situācijai un vajadzībām neatbilstošu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem. Valsts kontrole 15 pašvaldībās vērtēja šādu infrastruktūras projektu ekonomiskā pamatojuma esamību, kā arī to plānošanu un īstenošanu. Revīzijā Valsts kontrole atklāja, ka lielākā daļa sporta un atpūtas objektu visdrīzāk nekad nevarēs sevi atpelnīt, un no pašvaldībām nepieciešamie uzturēšanas izdevumi ik gadu tikai pieaugs.

Sudden Lights laiž klajā singlu Izbēgšana

Grupa Sudden Lights 18. septembrī prezentē singlu un video klipu Izbēgšana no otrā studijas albuma Vislabāk ir tur, kur manis nav un aicina visus uz albuma prezentācijas koncertu, kas notiks 11. oktobrī plkst. 18 tirdzniecības centrā Spice.

Kalnietei uztic ETP grupas viceprezidentes posteni(18)

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Jaunā Vienotība) ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas - Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas - viceprezidenti, aģentūru LETA informēja Kalnietes palīdze Elīna Bīviņa. Kalnieti amatam virzīja Baltijas un Ziemeļvalstu deputāti. Kalniete uzsvēra, ka aicinājumu turpināt strādāt ETP grupas prezidijā viņa uztver ar lielu atbildību.

Aicina uz rudens talku dzīvnieku patversmē Ulubele

Rudenim iesākoties, laiks ķerties pie āra darbiem, tāpēc jau trešo gadu pēc kārta 4finance Labie Darbi un SMScredit.lv aicina uz rudens talku dzīvnieku patversmē Ulubele. Šogad kopīgiem spēkiem plānots sagatavot suņu voljerus ziemai un sakopt patversmes teritoriju, portālu Diena.lv informēja 4finance.

Turcija vairs negrib būt patvērums sīriešiem © DIENA(3)

Vēl pirms dažiem gadiem Turcijas valdība dižojās ar to, ka savā valstī laipni uzņēmusi miljoniem sīriešu, kas bēga no iznīcinošā kara dzimtenē. Taču turku attieksme pret sīriešu bēgļiem ir mainījusies. Pēdējās nedēļās ārvalstu medijos parādījušies stāsti par Turcijā dzīvojošo sīriešu masveidīgu deportēšanu atpakaļ uz Sīriju, kur joprojām norisinās intensīva karadarbība. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis par plāniem pārvietot lielu skaitu bēgļu uz Sīrijas ziemeļaustrumiem, ko kontrolē kurdi, un piedraudējis atvērt valsts robežas sīriešiem, kuri vēlas doties uz Eiropu.

Ņujorkas štats aizliedz aromatizētās e-cigaretes

ASV Ņujorkas štats otrdien kļuvis par otro pavalsti, kas aizliegusi aromatizētās elektroniskās cigaretes, šādu lēmumu pieņemot pēc vairākiem ar veipošanu saistītiem nāves gadījumiem, kuru dēļ vairojušās bažas par šo produktu, kas ilgstoši uzskatīts par nekaitīgāku nekā tradicionālās cigaretes.

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6