Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

19. septembris, 2019

Purgaile jau izvēlējusies kandidātus FKTK vakantajiem padomes locekļu amatiem(8)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam nominētajai Santai Purgailei jau ir padomā divi kandidāti uz vakantajām komisijas padomes locekļu vietām, to vidū pašreizējā komisijas vadītāja pienākumu izpildītāja Kristīne Černaja- Mežmale, šovakar vēsta LNT ziņas.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju(4)

Saeimas Prezidijs ceturtdien ārkārtas sanāksmē nolēma ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienests.

Miris gāztais Tunisijas diktators ben Ali

Trimdā Saūda Arābijā 83 gadu vecumā no dzīves aizgājis Arābu pavasara protesta kustībā gāztais Tunisijas autoritārais līderis Zinelabidīns ben Ali, ceturtdien pavēstīja viņa advokāts.

Labrīt! © DIENA

Es nekad nebiju vēlējusies pievērsties politikai. Man nebija ne mazākās nojaus­mas, kas notiek politikas virtuvē un ar kādām rakstu­ra īpašībām jābūt apveltī­tam profesionālam politi­ķim, – savā atmodas vēstuļ­grāmatā Vēstules no XX gadsimta atzīstas šā SestDienas numura varone Marina Koste­ņecka, rakstniece un publiciste, kuras vārdu atmodas laikā zināja ikviens, tāpēc viņa uzskatīja, ka atteikšanās kandidēt Tautas frontes sarakstos būtu vēlētāju nodevība. "Teikšu bez liekuļošanas – kaut kādā ziņā šāda tautas atzinība neapšaubāmi glaimoja arī manai patmīlībai, savukārt par tiem samazgu spaiņiem, kas man uz galvas tiks izgāzti, jau sperot pirmos soļus politikā, toreiz vienkārši neaizdomājos (..)

Tomēr, līdzko mans vārds pa īstam tika iekļauts Tautas frontes kandidātu sarakstos, man adresētu draudu un lāstu plūdi tūlīt pat pārrāva butaforiskā padomju politkorektu­ma trauslo aizsprostu. Uz laikrakstu, televī­zijas un radio redakcijām, uz Rakstnieku savienību un man uz mājām pienāca naidī­gas Interfrontes atbalstītāju vēstules. Pirmos apvainojumus (sak, visi krievi bez izņēmu­ma apriori ir latviešu nācijas ienaidnieki) sāku saņemt arī no latviešiem, kas bija "atmodušies" un alka atriebības."

Reirs: FKTK darbs pārmaiņu periodā nodrošināts ļoti labi(8)

"Finanšu un kapitāla tirgus komisija piedzīvo pārmaiņu laiku. Katras pārmaiņas prasa pielāgošanos, bet svarīgākais ir mērķis, kāpēc tās tiek veiktas. Mums ir viena no līdz šim ambiciozākajām finanšu sektora reformas programmām Eiropā, un tā pierāda, ka Latvija ir apņēmusies nodrošināt stabilu un caurspīdīgu finanšu sektoru kā pamatu ilgtspējīgai izaugsmei un labklājībai visiem Latvijas iedzīvotājiem," pauž Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

FOTO: Āfrikas savannu Rīgas zoodārzā atklās 17. oktobrī(1)

Ceturtdien, 19. septembrī, Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā uz jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukuma tika parakstīts dokuments par Āfrikas savannas ekspozīciju kompleksa nodošanu valdījumā zoodārzam, informē Rīgas dome.

Ekonomikas izaugsmei kļūstot lēnākai, svarīga ir piesardzība © DIENA(14)

"Ekonomikas sabremzēšanās ir īstais laiks, lai izvērtētu esošo biznesa modeli, attīstītu perspektīvos virzienus un atteiktos no tiem virzieniem, kas kļuvuši neizdevīgi. Pašreizējā situācijā ļoti svarīgi ir ievērot saprātīgu piesardzību, neļaujoties nepamatotam optimismam vai dziļam pesimismam," intervijā uzsver SIA Ernst&Young Baltic (EY) partneris Guntars Krols.

Arī piektdien daudzviet līs

Arī piektdien daudzviet Latvijā būs īslaicīgi nokrišņi un starp mākoņiem spīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Četriem bērniem Siguldā konstatēta salmonella; pašvaldība vēršas policijā(5)

Izmeklējot saslimšanas cēloņus ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir saņēmis informāciju no laboratorijas, ka četriem bērniem no Siguldas novada konstatēta salmonelozi izraisošā baktērija salmonella, informē Siguldas novada pašvaldība.

Tele2: Valsts pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem(3)

Vadošais mobilo sakaru operators Tele2 uzskata, ka valsts iestādes neefektīvi tērē budžeta līdzekļus, jo, izmantojot novecojušus un konkurenci kropļojošus iepirkumu noteikumus, pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem.

LLSA: Mediķiem solītais makā nekrīt(17)

Latvijas lielo slimnīcu asociācija (LLSA) uzskata, ka valdības lēmums 192 miljonu eiro vietā veselības nozarei papildus piešķirt 50 miljonus radīs ļoti bīstamas sekas medicīnas nozarē Latvijā ilgtermiņā. "Sauksim lietas īstajos vārdos – darbos veselības nozare nav prioritāte esošajai valdībai. Signāli, kurus raida valdība esošajiem un potenciālajem mediķiem, neapturēs medicīnas nozares darba spēka lejupslīdi Latvijā," skaidro LLSA vadītājs Valts Ābols.

Pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim(15)

Rietumāfrikas piekrastē pie Konakri Gvinejā pirmdien, 16.septembrī, pirāti uzbrukuši noenkurotam Latvijas tankkuģim Ance, ziņo aģentūra Maritime and Crimean Shipping News.

VID kravā ar mēbelēm atrod 3,1 miljonu cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 3 120 000 cigarešu Prince nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas automašīnā aiz krēslu kravas, portāls Diena.lv uzzināja VID.

RTU pētnieki palīdzēs atpazīt un cīnīties ar stresu darbā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) pētnieki starptautiskā projektā izstrādā īpašus mācību moduļus un praktiskus rīkus, kas palīdzēs organizācijām un darbiniekiem visā Eiropā atpazīt, novērst un izvairīties no stresa darba vietā, portālu Diena.lv informēja RTU.

Purgaile: FKTK komandai jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas(7)

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) komandai ir jāiemācās strādāt pēc būtības, nevis pēc formas, ceturtdien preses konferencē pauda FKTK vadītāja amata pretendente, bankas Citadele valdes locekle Santa Purgailie. Viņa informēja, ka finanšu sektorā darbojas 25 gadus un pa šiem gadiem viņai ir radies priekšstats par to, kas finanšu sektorā ir paveikts un kas vēl jāpaveic.

Francija noraida Snoudena patvēruma pieprasījumu(12)

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns ceturtdien noraidījis bijušā ASV Nacionālās drošības aģentūras (NSA) līgumdarbinieka Edvarda Snoudena aicinājuma piešķirt viņam politisko patvērumu.

Preses izdevumu piegādes zaudējumus kompensēs

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem plānots nodrošināt abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020. gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Infektoloģe: Pret gripu jāvakcinējas jau tagad(3)

Gaidot ziemas gripas sezonu, infektologi iesaka vakcinēšanos pret šo infekcijas slimību neatlikt uz vēlāku laiku, bet veikt to jau tuvākajā laikā - oktobrī. Gripa ir sevišķi lipīga un bīstama vīrusu infekcija, kas izplatās pa gaisu un skar elpceļus. Gripai ir raksturīgs augsts izplatīšanās ātrums, tā bieži rada komplikācijas un nereti norit ļoti smagi. Diemžēl gripas ārstēšana ar pretvīrusu zālēm bieži tiek novēlota un tādēļ nedod gaidīto efektu.

Rosina samazināt nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni pasažieru vilciena konduktoriem(7)

Satiksmes ministrija (SM) rosina samazināt nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni un pakāpi pasažieru vilciena konduktoriem, liecina ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par valsts valodas zināšanu apjomu, valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi.

Siguldā zarnu infekcijas skartie saņems pašvaldības atbalstu

Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics (Reģionu alianse) ir uzdevis pašvaldības Sociālajam dienestam izvērtēt iespēju sniegt materiālu atbalstu tiem saslimušajiem, kuri ir stacionēti un diagnosticēta saslimšana ar šiga toksīnu veidojošās Escherichia coli (zarnu nūjiņas) izraisīto infekciju, aģentūru LETA informēja Siguldas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane.

Vilnītis draud tiesāties, ja Liepāju apvienos ar citām pašvaldībām(17)

Liepājas pašvaldība apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja administratīvi teritoriālā reforma tiks īstenota esošajā redakcijā, kas paredz Liepāju apvienot ar apkārtējiem novadiem, intervijā Rietumu radio sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Gaume plosa un provocē. Saruna ar scenogrāfu Andri Freibergu © DIENA

"Man vienmēr ir bijis svarīgi paplašināt skatuves telpu, iemantot telpas mīlestību, sadzirdēt nākotni un neiztērēt sevi sīkumos," saka scenogrāfs Andris Freibergs. Izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā atklāta viņa personālizstāde 136 kāpieni

Mediķi un skolotāji draud protestēt © DIENA(11)

Valsts budžeta veidošanas process nekad nav viegls. Visu vajadzības apmierināt ir grūti, un pār politiķu galvām ļoti bieži birst pārmetumu gūzma. Izņēmums nav arī nākamā gada un vidējā termiņa budžeta veidošanas process. Valdība šonedēļ lēma ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020. gada budžetā papildus pārdalīt kopumā 173,9 miljonus eiro. Lielākos iebildumus tam, kā šos līdzekļus plānots sadalīt, jau paudušas mediķu un pedagogu arodbiedrības, kuras neizslēdz arī protestu rīkošanu. Galīgais lēmums par valsts budžetu gan jebkurā gadījumā būs jāpieņem Saeimai, kas varētu būt novembra vidū.

Atskaņos Komitasa Liturģiju © DIENA(1)

Armēņu Apustuliskās baznīcas leģendārā priestera un izcilā komponista Komitasa Vardapeta (1869–1935) Liturģiju, kas oriģinālā rakstīta vīru korim, pilnā apjomā speciāli veidotā versijā jauktajam korim atskaņos Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā piektdien, 20. septembrī, plkst. 19.

Konkursā par FKTK padomes priekšsēdētāju izraugās Santu Purgaili(19)

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā. Iegūstot visaugstāko vērtējumu, konkursā uzvarējusi Purgaile, kuras kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā. Gala lēmums par iecelšanu amatā jāpieņem Saeimai.

Cik dziļi uzraugi vētīs PNB banku? © DIENA(7)

Līdz ar 12. septembrī pieņemto tiesas lēmumu pasludināt PNB bankas maksātnespēju darbu sāka tiesas ieceltais bankas administrators, kura viens no būtiskiem uzdevumiem būs metodoloģijas izstrādāšana visu bankas kreditoru pārbaudēm. To paredz jaunā normatīvos noteiktā kārtība saistībā ar maksātnespējas vai likvidācijas statusā nonākušajām finanšu iestādēm, sarunā ar Dienu norādīja finanšu jomas eksperti.

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6