Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

10. janvāris

Starp divām Kaucmindēm © DIENA

Kaucmindes muiža – piemineklis, nācijas lepnums, saimnieciskuma un mājturības simbols – brūk, izčākst un iet uz galu, kaut "visi papīri ir kārtībā". Skaistkalnes klosteris un tā atjaunotājs, sabiedrībā pretrunīgi vērtētais priesteris Andrejs Mediņš, tikmēr gatavi atvērt jauno "Kaucmindi Šenbergā" jau pēc diviem gadiem – ar tradīciju kultūrslāni un garīgumu, kas būs vēl viens no drupām atjaunots objekts. Jaunais gads ir pienācis abās vietās, bet kurai pieder nākotne?

Slēpošana gēnos, bet mācības pirmajā vietā © DIENA(2)

Patrīcija Eiduka (20) straujiem soļiem pietuvojusies pasaules slēpošanas elitei. Katrā ziņā tik augstu rezultātu ailēs neviens no Latvijas slēpotājiem nav bijis. Cerības ir uzjundītas, taču tēvs Ingus saglabā vēsu prātu – paralēli jādomā par izglītību.

Plāns paredz līdz pat 75 000 Covid-19 vakcīnu ievadīšanu nedēļā, bet šobrīd temps lēns(6)

Covid-19: Vakcinācijas stratēģijas ieviešanas plāns, kas šonedēļ izrādījās liktenīgs veselības ministres Ilzes Viņķeles (A/P) karjerai, prognozē, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmai ir iespējas nedēļas laikā vakcinēt līdz pat 75 tūkstošiem cilvēku. Vakcinācijas temps gan ir tik lēns, ka nav izlietotas pat šobrīd pieejamās vakcīnas, kas ir ievērojami mazāk nekā plānā iekļautā nedēļas jauda, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Spānija atkopjas no vēsturiskās sniega vētras(2)

Spānijā avārijas dienesti valsts vidienē attīrījuši no sniega 500 ceļus un atbrīvojuši aptuveni 2500 cilvēku, kas sniega vētrā Filomena tika iesprostoti savās automašīnās.

Atrastas Indonēzijā avarējušās lidmašīnas atlūzas

Nirēji atraduši ķermeņa daļas, atlūzas un apģērbu ūdeņos, kur, domājams, nogrimusi Indonēzijā sestdien avarējusī lidsabiedrības Sriwijaya Air lidmašīna Boeing 737-500 ar 62 cilvēkiem.

Blue Jackets piesaista klubam amerikāņu vārtsargu

Latvijas vārtsargu Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas Blue Jackets noslēgusi divvirzienu līgumu ar amerikāņu ripu ķērāju Kemu Džonsonu.

Līdz 25.janvārim pagarina iespēju Covid-19 analīzes nodot bez ārsta nosūtījuma(1)

Lai saglabātu iespēju iedzīvotājiem ar saslimšanas simptomiem savlaicīgi veikt Covid-19 analīzes, Veselības ministrija (VM) lēmusi līdz 25.janvārim pagarināt termiņu, līdz kuram uz testu var pieteikties bez ārsta nosūtījuma, ja ir saslimšanas simptomi, aģentūru LETA informēja VM pārstāve Anna Strapcāne.

SestDienas receptes: Harčo zupas variācija un kārtainās mīklas mazmaizītes © DIENA

Jauns gads ir sācies, bet turpinām gatavot un ēst, jo "paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks" – un tas absolūti bez ironijas! Kaut kāda laimes sajūta paēdot iestājas, to nevar noliegt. Arī šogad turpināsim tematisko piegājienu – katru mēnesi būs kāda cita tēma, un janvārī sāksim ar zupām. Siltām un sātīgām, kā jau ziemā pienākas, cenšoties iepriecināt gan gaļēdājus, gan augu valsts mīļotājus.

Sestdien poti pret Covid-19 saņēmuši vien 309 cilvēki(30)

Sestdien, kad pirmo reizi vakcinācija pret Covid-19 notika brīvdienā un tika uzsākta arī ģimenes ārstu vakcinēšana, sapotētas vien 309 personas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Kalendārs

Janvāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7