Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +22 °C
Viegls lietus
Otrdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

7. jūnijs

Amazon dibinātājs Bezoss nākammēnes lidos kosmosā(2)

Tīmekļa tirdzniecības lieluzņēmuma Amazon dibinātājs Džefs Bezoss pirmdien pavēstīja, ka nākammēnes kopā ar brāli dosies lidojumā kosmosā, un tas būs pirmais lidojums, kad Bezosa raķešu firma Blue Origin sūta izplatījumā cilvēkus.

Ap kriptovalūtu savelkas cilpa © DIENA(5)

Pandēmijas laikā ieviestie ceļošanas un pulcēšanās ierobežojumi daudzām mājsaimniecībām radījuši brīvus naudas līdzekļus, tāpēc aktualizējas jautājums par izdevīgākajiem un drošākajiem veidiem, kā tos uzkrāt. Iespējas ir dažādas – no skaidras naudas uzkrājumiem līdz investīcijām kriptovalūtās, kas pēdējos gados piedzīvojušas strauju attīstību. Būtiski gan ņemt vērā, ka viena no pasaules lielākajām ekonomikām – Ķīna – īsteno aktīvu vēršanos pret kriptovalūtām, rezultātā Bitcoin vērtība nesen kritās par 30%, sarūkot līdz 30 000 dolāru.

Ceturtdien daudzviet Pārdaugavā nebūs karstā ūdens

AS Rīgas siltums hidrauliskās pārbaudes laikā siltumcentrālēs Imanta un Zasulauks, ceturtdien daudzviet Pārdaugavā nebūs siltā ūdens, informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību daļas Linda Rence.

Vēsture Dienā: Mīlēs vai kodīs? © DIENA(1)

Par to, vai cilvēkmīlestība šajā gadsimtā būtu vairojusies, vēl zinātnieki strīdas, jo vecā labā cilvēku šķirošana nekur nav pazudusi, tikai tagad labās strādnieku šķiras un slikto kapitālistu vietā nākušas citas grupas. Pareizāk sakot, sliktie kapitālisti nav izzuduši, tikai apkarojamo loks sašaurinājies līdz baltajiem heteroseksuālajiem vīriešu dzimtes kapitālistiem, toties izzudušā proletariāta vietā gan nācies meklēt citus pazemotos un apvainotos. Meklējumi izrādījušies sekmīgi, un drīz vairs alfabēta burtu nepietiks visu apzīmēšanai, ja vien revolūcija neuzvarēs ātrāk un uzvarētāji nesāks karot savā starpā.

Vācija: Jāatsakās no ES dalībvalstu veto tiesībām(7)

Vācijas Ārlietu ministrs Heiko Māss pirmdien sacīja, ka būtu jāatsakās no individuālu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu tiesībām uzlikt veto lēmumiem, ministram norādot, ka nav pieļaujama 27 valstu bloka rīcības sasaistīšana atsevišķu dalībvalstu atšķirīgā viedokļa dēļ.

Divu jomu satuvināšanās. Programma Latvijas skolas soma noslēdz trešo mācību gadu © DIENA

Apmēram 14 tūkstošu kultūras norišu, kas ir bijušas pieejamas vairāk nekā 200 000 bērnu un jauniešu viena mācību gada laikā, – pagājušajā nedēļā platformā Zoom norisinājās preses konference par starpdisciplinārās kultūrizglītības programmas Latvijas skolas soma trīs darbības gados gūtajām atziņām un aktualitātēm. Tā tika izveidota 2018. gadā Latvijas valsts simtgades programmā, lai dotu iespēju skolēniem iepazīt Latvijas kultūras norises, sasaistot tās ar mācību un audzināšanas darbu.

Rūpniecībā straujš kāpums © DIENA

Atšķirībā no daudzām citām – problēmu un ierobežojumu nomāktām – tautsaimniecības nozarēm apstrādes rūpniecība turpina samērā veiksmīgi sadzīvot ar Covid-19 pandēmiju, ne vien uzrādot produkcijas izlaides apjoma kāpumu, bet arī kļūstot par mūsu valsts ekonomikas attīstības stūrakmeni. Jāpiebilst, ka pandēmijas laikā nedaudz palielinājusies arī apstrādes rūpniecības daļa valsts iekšzemes kopproduktā.

Tu jau zini kur tiks atklāta Paula Rietuma personālizstāde

Kultūrtelpas Tu jau zini kur Mazajā zālē ciklā Artefaktu konstrukcijas no 9. līdz 20. jūnijam norisināsies Paula Rietuma personālizstāde C – C – C – C – C – C – C – C, informēja izstādes rīkotāji.

10. jūnijā būs zināmi Nacionālās akustiskās koncertzāles novietņu izvērtēšanas rezultāti

Šonedēļ noslēdzas Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas noslēguma posms, kurā padziļināti analizētas sešas konkurētspējīgākās vietas – AB dambis, Andrejostas iela 17 Andrejsalā, Elizabetes iela 2 (kopā ar Kronvalda bulvāri 6), Uzvaras parka teritorija starp Raņķa dambi, Slokas ielu un Aleksandra Grīna bulvāri, Rīgas Kongresu nams un Rūpniecības preču tirgus teritorija starp Gaiziņa ielu, Prāgas ielu un Turgeņeva ielu.

Latvijas Kultūras akadēmijā top jauno mākslinieku diplomdarbi

Jūnijā Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA) absolvēs jaunie aktieri, režisori un laikmetīgās dejas horeogrāfi bakalaura studiju programmās, kā arī teātra un filmu režisori un dramaturgi maģistra studiju programmās. Šobrīd gan sadarbībā ar astoņiem Latvijas teātriem, gan LKA dažādajās struktūrvienībās top kopumā 40 diplomdarba izrādes. Pagaidām, iespējams, krāšņāko diplomdarba izrāžu skati LKA vēsturē klātienē un ierakstos vērtē tikai noslēguma darbu komisijas.

Jaunos algu rekordos © DIENA(4)

Neraugoties uz to, ka mūsu valsts ekonomikas apjoms Covid-19 pandēmijas laikā samazinās, Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati liecina par vidējās darba samaksas pieaugumu līdz jaunam vēsturiskajam rekordam. Šā gada pirmajā ceturksnī vidējā darba samaksa Latvijā ir sasniegusi 1207 eiro, kas ir par 9,5% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī, vēsta CSP.

FOTO: Latvijā filmē populārās dāņu filmas Hvidstengruppen otro daļu

Jūnija sākumā, sadarbojoties dāņu kompānijai Regner Grasten Film un Latvijas Film Angels Studio, Latvijā uzfilmētas epizodes dāņu spēlfilmai Hvidstengruppen II/Vīlstenas grupa 2. Filma ir turpinājums 2012. gadā iznākušajai filmai Hvidstengruppen/Vīlstenas grupa, kas ieguva milzu popularitāti Dānijā, pulcinot 780 000 kinoskatītāju un 2,4 miljonus TV skatītāju, informēja Film Angels Studio pārstāvji.

Vērtīgākais kapitāls ir dati(1)

Jaunajos "normālajos" apstākļos valsts atbalsts un digitālie rīki ir tas, kas virknei mazo un vidējo uzņēmumu ir ļāvis turpināt darbu neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem. Kompānijas Google pētījums rāda, ka 80% mazo uzņēmumu pandēmijas laikā palielināja digitālo rīku izmantošanas apjomus. Lai gan arī pirms pandēmijas Latvijas digitālā attīstība Eiropas Savienības valstu vidū tika vērtēta kā laba, pandēmija parādīja ka Latvijas uzņēmējiem ir pieejami rīki, kas ļauj turpināt komercdarbu distancētā režīmā, bet valsts pārvalde un tās pakalpojumi ir ērti sasniedzami e-vidē. Turklāt e-vidē ne vien atdzimuši procesi, kurus klātienē ārkārtas situācija un pandēmija, bet arī visās tautsaimniecības nozarēs radušās jaunas digitālas iniciatīvas, pakalpojumi, biznesi.

Uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 statusu pretendēs deviņas Latvijas pilsētas

Kultūras ministrija (KM) noteiktajā termiņā saņēmusi deviņu Latvijas pilsētu pieteikumus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 statusam – uz to šogad pretendē Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Ogre un Valmiera. Pilsētas jūlijā prezentēs savus pieteikumus neatkarīgai, starptautiskai žūrijai, kas lems par kandidātpilsētu atlasi finālam, informēja KM pārstāvji.

Nodarbību ciklā Maizi vai grāmatu? kultūras un mākslas nozares pārstāvji varēs apgūt jaunas prasmes

Šī gada vasarā un rudenī atkārtoti noritēs Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) veidotais nodarbību un lekciju cikls Maizi vai grāmatu?, kas pērn tapis ar mērķi veicināt jauno autoru kompetences projektu vadības, mediju, tiesību un finanšu jomās. Šogad apmācībās tiek aicināti piedalīties visu kultūras nozares atzaru pārstāvji - kā profesionāļi, tā jaunpienācēji, kas vēlas apgūt un praktiski pielietot prasmes pasākumu organizēšanā, informēja Latvijas Rakstnieku savienības pārstāvji.

Rīgas ostas uzņēmēji aizvadītajā gadā attīstībā investējuši 36,3 miljonus eiro

Uzņēmēji – pastāvīgi ostas teritorijā strādājošie Rīgas brīvostas zemes un piestātņu nomnieki, kas veido ostas komercsabiedrību pamata klasteri, aizvadītajā gadā infrastruktūras attīstībā investējuši 36,3 miljonus eiro, kopējam investīciju apjomam pēdējo piecu gadu periodā sasniedzot 195 miljonus eiro, portālu Diena.lv informēja Rīgas brīvostā.

Saulkrastos balso gana čakli © DIENA(1)

Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās, kuras raksturo rekordzema vēlētāju aktivitāte, izceļas jaunveidotais Saulkrastu novads. Četros tā vēlēšanu iecirkņos nobalsojuši 42,6% vēlētāju, kas ir vairāk nekā vidēji novados un ir viens no augstākajiem aktivitātes rādītājiem Latvijā.
Reklāmraksts

Ievads PlayStation 5 pasaulē

Videospēļu konsole PlayStation apsteidz visus savus konkurentus, atstājot tos tālu sev aiz muguras. PlayStation ir guvis augstu popularitāti, pateicoties savām unikālajām īpašībām, proti, savienojamībai, izcilajām tehnoloģijām un pielāgošanās spējai mūsdienu mainīgajos laikos. PlayStation 5 ir jaunākais Sony PlayStation videospēļu konsoļu modelis, kurš pasaulē ienāca 2020. gada novembrī.

Sociālā joma nenozīmē tikai pabalstus © DIENA

Par sociālo darbu pašvaldībās pēc teritoriālās reformas Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāju Inu Behmani.

Pašvaldību vēlēšanu rezultātu ietekmē neatnākušie © DIENA(5)

Sestdienas vakarā, slēdzot vēlēšanu iecirkņus, atklājās aina, kuru daudzi bija prognozējuši, tomēr ne tik dramatiskā mērā, – tikai 34,01% balsstiesīgo bija devušies pie urnām, lai izraudzītos savu pašvaldību deputātus jaunajās robežās kopš administratīvi teritoriālās reformas (ATR) pieņemšanas Saeimā. Tiesa, vēl viss nav galā – jau tagad Rēzeknes un Varakļānu novadā vēlēšanas pārceltas uz 11. septembri, bet par vairākām teritorijām Satversmes tiesas spriedumu vēl gaida.

Jauna stratēģiskā situācija © DIENA(4)

Situācijas eskalācija Rietumu attiecībās ar Lukašenko režīmu kļūst aizvien nopietnāka. Ja tā turpināsies, Latvijai jau drīzākajā laikā būs jāsastopas ar jauniem būtiskiem izaicinājumiem gan iekšējai, gan ārējai drošībai. Pēdējās dienās Lietuva jau piedzīvo to, ka tās robeža ar Baltkrieviju pārvēršas nevis par noslēgtu cietoksni, kāds būtu labvēlīgāks scenārijs, bet gan par Lukašenko provokāciju vietu.

Golubevas un Šuplinskas zemteksti © DIENA(9)

Pāris valdības portfeļu maiņas ir tikušas nepietiekami analizētas no tādiem aspektiem kā partiju un partiju apvienību iekšējās attiecības un politiskā ētika. Runa ir par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izrīkošanos ar savu "sievieti Latgali" – izglītības ministri Ilgu Šuplinsku – un Attīstībai/Par (A/P) iegūto iekšlietu ministra amatu "paristei" Marijai Golubevai.

Triks © DIENA

"Mūsu valdības koalīcija kļūs kompaktāka, tajā turpmāk būs četri partneri," paziņoja Krišjānis Kariņš.

Kalendārs

Jūnijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11