Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +20 °C
Smidzinošs lietus
Otrdiena, 27. jūlijs
Marta, Dita, Dite

2. jūnijs

Igaunijā aizliedz kažokzvēru audzēšanu(2)

Igaunijas Rīgikogu trešdien pieņēmis grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Dabas aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt dzīvnieku audzēšanu un turēšanu tikai vai galvenokārt kažokādu iegūšanai.

Aicina piedalīties aptaujā par nākamo Deju svētku lieluzveduma repertuāru(2)

Latvijas un latviešu diasporas skatuviskās dejas kolektīvu vadītāji, repetitori, asistenti, koncertmeistari un dejotāji aicināti piedalīties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma Mūžīgais dzinējs koprepertuāra izveidē. Ieteikumus varēs iesniegt līdz šī gada 21. jūnijam, aizpildot elektronisko aptaujas anketu Dziesmu svētku biedrības tīmekļvietnē, informēja Latvijas Nacionālais kultūras centra mārketinga vadītāja Evelīna Vanaga.

Mūsdienu kaite ekotrauksme © DIENA

Man gribētos uzskatīt, ka varu sevi dēvēt par "zaļi domājošu", ka esmu atbildīga un apdomīga savās izvēlēs, kas skar vidi, klimatu, ilgtspēju. Taču, godīgu sakot, mani centieni ir tālu no ideāla.

Šā gada maijs Latvijā bijis grādu siltāks nekā pērn

Otro gadu pēc kārtas maija vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija zem normas, tomēr šā gada maijs bija grādu siltāks nekā pērn, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Hibrīdmācības – reāls scenārijs © DIENA(1)

Gatavoties ļaunākajam, bet cerēt uz labāko – tāda varētu būt piesardzīgi optimistiska skolu rīcība šī mācību gada noslēgumā. Ņemot vērā Covid-19 viļņveidīgo dabu un citu valstu pieredzi, pastāv liela iespēja, ka arī nākamajā mācību gadā var būt nepieciešamība periodiski pāriet uz attālināto mācīšanos vai arī tā saucamo hibrīdveida mācību procesu.

Pa septiņiem ceļiem. Kultūras ministrija uzsāk informatīvo kampaņu Atrastā Latvija © DIENA

Ieguldot 68 miljonus eiro, Latvijas reģionos atjaunoti un izbūvēti gandrīz sešdesmit kultūras un dabas mantojuma objektu – muižas, pilis, baznīcas, muzeji, dabas takas, dārzi, estrādes, torņi, tilti, promenādes, pludmales un citi, kā arī attīstīti un izveidoti jauni kultūras un tūrisma pakalpojumi. Lai mudinātu Latvijas iedzīvotājus apmeklēt šos objektus, uzsākta informatīvā kampaņa Atrastā Latvija ar mājaslapu, septiņu televīzijas raidījumu ciklu, cita veida informatīvajiem materiāliem un spēli, kas norisināsies visu vasaru līdz pat šā gada 5. septembrim.

Latviešu komponistam Max Roomsky – godalgotas vietas kora kompozīciju konkursā Krievijā(4)

14. Atklātajā Krievijas komponistu konkursā Kora laboratorija. XXI gadsimts kategorijā Garīgā kora mūzika 2. vieta piešķirta latviešu komponista Max Roomsky komponētajam skaņdarbam Кто Тебе не ублажит (Kā gan Tev nedarīt labu, Svētā Jaunava?), savukārt kategorijā Folkloras ievirziena mūzika viņa veidotajai poļu dziesmas Za chlebem (Pēc maizes) apdarei jauktajam korim piešķirta 3. vieta, informēja mūziķa pārstāvji.

Izdota Imanta Kalniņa rokopera Ei, jūs tur! grupas Pērkons versijā(3)

Turpinot svinēt komponista Imanta Kalniņa darbus, pie klausītājiem dodas unikāls skaņu ieraksts — pirms 50 gadiem sarakstītās pirmās latviešu rokoperas Ei, jūs tur! iestudējums grupas Pērkons un kamerkora Ave Sol versijā. Ierakstā restaurēts 1983./1984. gada mijā Imanta Kalniņa dzīvoklī tapušais rokoperas arhīva ieraksts skaņu režisora Māra Studenta vadībā, ko papildina no jauna ierakstītas kora partijas.

Izjaucot esošo un radot jauno. Izstāžu cikls Artefaktu konstrukcijas Tu jau zini kur © DIENA

Kur? Nu – Tu jau zini kur. It kā Rīgas centrs, bet ieslēpts māju kvartālā. Tā ir radoša, industriāla kultūrvieta Tallinas ielas rajonā. Šogad izstāžu vajadzībām tajā tapusi Mazā zāle – atsevišķa telpa ar nolūku nodrošināt apmeklētājiem nepastarpinātu satikšanos ar mākslu. Ievērojot epidemioloģiskās situācijas noteikumus, tās kvadratūra atļauj iekštelpās uzkavēties astoņiem cilvēkiem.

Aicina vienoties par globālu pandēmijas līgumu © DIENA

ANO Pasaules Veselības organizācijas (PVO) vadītājs aicinājis dalībvalstis steidzami sākt sarunas, lai vienotos par starptautisku līgumu, kas noteiktu valstu rīcību un starptautisko sadarbību pandēmiju gadījumos un paaugstinātu gatavību šādām krīzēm, vēsta izdevums Al Jazeera.

Trešdien gaiss sasils līdz +23 grādiem

Trešdien plkst.5 gaisa temperatūra valstī bija no +3,1 grāda Zosēnos līdz +13,5 grādiem Ventspilī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.Trešdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +20..+23 grādiem, bet daļā piekrastes gaisa temperatūra saglabāsies zem +20 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Vara kļāni © DIENA

Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam Satversmes tiesa atzinusi par neatbilstošu Satversmei. Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka Varakļānu novads pašlaik paliks kā atsevišķa pašvaldība. Tāpat noteikts, ka Ministru kabinetam līdz 2022.gada 1.janvārim būs jāiesniedz Saeimai priekšlikumi attiecībā uz Varakļānu novada administratīvo teritoriju. Šāds izvērtējums būs jāsniedz atbilstoši Saeimas jau noteiktajam administratīvi teritoriālās reformas mērķim.

Kā iztērēt divus miljonus? © DIENA(4)

I zrādās, vēl pirms sākusies Latvijas tiesāšanās Starptautiskajā arbitrāžas tiesā ar tagad maksātnespējīgās PNB bankas (toreiz Norvik banka) bijušajiem akcionāriem, valsts jau paguvusi slepus iztērēt pāris miljonu eiro dārgam Parīzes advokātu birojam, pāris pašmāju advokātu birojiem, kā arī bariņa Valsts kancelejas (VK) un Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijas (FKTK) ierēdņu komandējumiem uz Parīzi un Hāgu.

Kalendārs

Jūnijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11