Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

18. novembris, 2021

Bez gaismām un bez iemesliem

Grupa Alejas ir kā mūsdienu populārajā mūzikā valdošo tendenču esence, kuras piliens būs gana pietiekams gadu tūkstošus informāciju krājušā, no purva izceltā kūdras kluča papildinājumam

Tiem, kas lido, tiem, kas rāpo

Imanta Kalniņa dziesmas no 60.–80. gadu izrādēm tautas "dziesmu kladē" sen jau ir folklorizējušās, bet tas ne tuvu nav viss komponista teātra mūzikas mantojums

Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 873 cilvēkiem; Lietuvā - 2015

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 873 cilvēkiem un reģistrēti septiņi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, ceturtdien paziņoja Veselības departaments. Savukārt Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 2015 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 27 cilvēku dzīvības, ceturtdien paziņoja Statistikas departaments.

Ziedošie telpaugi puķupodos © DIENA

Gan ārā lielākajai daļai augu ir iestājies miera periods, gan telpaugi atpūšas, taču ir vairākas sugas, kurām ziedēšanas laiks ir tieši ziemas mēnešos.

Stankevičs: Mans sapnis par labāku Latviju(1)

Ceturtdien, 18. novembrī, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Rīgas Domā notika tradicionālais ekumēniskais dievkalpojums, kura laikā klātesošos uzrunāja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Arhibīskaps šoreiz aicināja sapņot par to, kādu vēlamies redzēt savu valsti, un pēc tam arī īstenot katram savu sapni par Latviju.

Trīs zvaigžņu spēks © DIENA(2)

Trīs zvaigznes Latvijas ģerbonī simbolizē Vidzemi, Latgali un Kurzemi kopā ar Zemgali. Bet kā ir citās valstīs, kuru simbolos – ģerboņos vai karogos – arī izmantotas trīs zvaigznes?

Eiduka: Tēta aiziešana atstāja lielu iespaidu

Latvijas vadošā distanču slēpotāja un 2020.gada Triju zvaigžņu balvas sportā ieguvēja Patrīcija Eiduka no Vecbebriem novērtē sezonas pirmo startu FIS sacensībās Muonio un pauž cerības uz labāku rezultātu šajā nedēļas nogalē Zviedrijas sezonas atklāšanas sacensībās Jelivārē, kur piedalīsies Zviedrijas izlases slēpotājas ar pasaules vicečempioni 10km brīvajā stilā Frīdu Karlsone un pasaules čempioni sprintā Jonnu Sundlingu priekšgalā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Mūžīgais nacionālais jautājums © DIENA(23)

Ko patlaban nozīmē daudz piesauktais un visādi locītais nacionālisma jautājums Latvijā? Vai politiķi, lietojot un strīdoties par šo jēdzienu, domā vienu un to pašu? Un galu galā – ko tad īsti saprotam ar nacionālu stāju un nacionālismu ikdienā?

Porziņģim NBA karjeras rekords rezultatīvajās piespēlēs

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien Fīniksā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā sasniedza karjeras rekordu rezultatīvajās piespēlēs, taču Dalasas "Mavericks" piedzīvojuma zaudējumu.

Beļģija pastiprina Covid-19 ierobežojumus

Beļģija trešdien nolēma pastiprināt ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, ņemot vērā jaunu inficēšanās gadījumu skaita un hospitalizācijas gadījumu skaita strauju palielināšanos.

Tas notika 18. novembrī © DIENA

Latvijas valsts dibināšanas 103. gadadienā SestDiena papētīja, ar ko 18. novembris iegājis vēsturē citviet pasaulē.

Svētku rītā daudzviet lietains laiks

Ceturtdienas rītā Latviju turpina šķērsot lietus mākoņi, līst galvenokārt valsts centrālajā un austrumu daļā, pierobežas novados Latgalē arī snieg, liecina meteoroloģiskā informācija.

Kalendārs

Novembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12