Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

3. novembris, 2021

Cita estētika, ne tikai multenes. Latvijas Leļļu teātra Dīvānzālē – jau 14 izrāžu digitālās versijas © DIENA

"Dīvānzāle ir pandēmijas laika projekts. Jau Covid- 19 otrā viļņa laikā meklējām iespējas filmēt savas izrādes, jo īpaši tās, kuras, zinot, ka teātris dodas remontā, nevarēsim spēlēt citur. Tās ir tā saucamās širmja izrādes, kas skatāmas Lielajā zālē un kur vajag skatuves bedri. Tādu apstākļu nekur citur nav," paskaidro Latvijas Leļļu teātra Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Rūta Petrauska.

Ministrs: Vācija pieredz masīvu nevakcinēto pandēmiju(4)

Vācija šobrīd pieredz masīvu nevakcinēto iedzīvotāju pandēmiju, trešdien pavēstīja veselības ministrs Jenss Špāns, aicinot īstenot stingrākus soļus, lai apturētu atsākušos Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu.

FM: Energoresursu un degvielas cenas turpinās sadārdzināt arī ražošanas galaproduktus

Augošās energoresursu un degvielas cenas turpmāk turpinās sadārdzināt arī ražošanas galaproduktus, informēja Finanšu ministrija (FM). Tāpat FM prognozē, ka turpmākajos mēnešos iespējams pieprasījuma samazinājums pēc saražotajām precēm vietējā tirgū mājsēdes dēļ, taču eksportējamo preču pieprasījumam nav ievērojamu iemeslu samazināties.

Lielbritānijā ārsti varēs izrakstīt e-cigaretes kā medicīniskus līdzekļus smēķēšanas atmešanai(1)

Lai mazinātu smēķēšanas izplatību valstī, Lielbritānija plāno kļūt par pirmo valsti pasaulē, kurā ārsti licencētas e-cigaretes varēs izrakstīt kā medicīniskus līdzekļus cilvēkiem, kuri vēlas atmest smēķēšanu. Lielbritānijas valdība, pamatojoties uz Lielbritānijā un ASV veiktajiem zinātniskajiem pētījumiem, uzskata, ka e-cigaretes ir mazāk kaitīgas nekā tradicionālās cigaretes.

Ceturtdiena būs saulaināka

Ceturtdien Latvijā mitēsies lietus un starp mākoņiem uzspīdēs saule, prognozē sinoptiķi.

Tele2 nākamgad plāno uzstādīt vairākus simtus 5G bāzes staciju

Mobilo sakaru operators Tele2 nākamgad plāno uzstādīt vairākus simtus 5G bāzes staciju visā Latvijas teritorijā, bet nākamo trīs gadu laikā uzņēmums paredz izbūvēt 5G tīklu, kas būs pieejams 99% Latvijas iedzīvotāju, portālu Diena.lv informēja uzņēmumā.

Atlantas Braves triumfē MLB Pasaules sērijā

Par Beisbola augstākās līgas (MLB) Pasaules sērijas uzvarētājiem otrdien kļuva Atlantas Braves, kas finālsērijas sestajā mačā ar 7:0 pieveica Hjūstonas Aeros.

DEPO rīko akciju, stādot 200 000 puķu sīpolu Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā

Pandēmija atstāj būtiskas sekas uz emocionālo veselību. Veikalu tīkla DEPO darbinieki stāda puķu sīpolus Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra parkā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību mentālās veselības aprūpes nozarei, atgādinot, ka arī šīs nozares speciālisti ik dienas glābj cilvēku dzīves un dzīvības šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Lāčplēša dienā tiešsaistē skanēs latviešu karavīru dziesmas

Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembrī plkst. 20 tiešsaistē sociālajos tīklos būs skatāms orķestra Rīga koncerts Latviešu karavīru dziesmas, kurā orķestris muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupu un solistiem.

Pakalpojumi, kuru cenas 2022. gadā pieaugs(2)

Visā pasaulē vērojamo energoresursu sadārdzinājumu nākamgad jutīs ne tikai mājsaimniecības, kas saņems lielākus rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem, bet arī uzņēmumi, kuru ražošanas un pakalpojumu nodrošināšanas procesus ietekmē elektroenerģija vai degviela. Jau šobrīd visā pasaulē vērojams cenu kāpums. Kā liecina Finanšu ministrijas apkopotie dati, Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis septembrī bija par 1,1% augstāks nekā augustā, bet gada izteiksmē cenu pieaugums palielinājies par 4,8%, kas ir straujākais cenu kāpums kopš 2011. gada vidus. Pēc ekspertu aplēsēm, cenu kāpums turpināsies līdz pat pavasarim, un jau šobrīd ir skaidrs, ka atsevišķi pakalpojumi nākamgad kļūs dārgāki.

Lasāmviela zaļākai dzīvošanai © DIENA

Tāpat kā nav nepiemērotu laikapstākļu pastaigām dabā, nav arī nepiemērota laika grāmatu lasīšanai. Turklāt sezonā, kad dienas sarāvušās pavisam īsas, mūsu aktivitātes ierobežo mājsēde un pandēmija un vairāk laika nekā gribētos nākas pavadīt iekštelpās, grāmata ir izcils palīgs trauksmes un vientulības mazināšanai, bet par visiem labumiem, ko lasīšana vēl mums sniedz, nav taču nemaz jāatgādina, vai ne?

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 2032 cilvēki; Igaunijā - 2306

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 2032 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 32 cilvēku dzīvību, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 2306 cilvēkiem, kas ir augstākais diennakts laikā atklātu inficēšanās gadījumu skaits, bet miruši trīspadsmit cilvēki, paziņojis Veselības departaments.

Darbu sāk Latvijas Literatūras gada balvas 2022 ekspertu komisija

Jau šobrīd norit gatavošanās vienam no centrālajiem notikumiem Latvijas literatūrā – Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), kas ik pavasari tiek pasniegta spožākajiem pašmāju autoriem piecās nominācijās. Jaunā ekspertu komisija sākusi 2021. gada literārā devuma izvērtēšanu, savukārt balvas organizatoriem pievienojies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI).

Pētījums: Putnu dziesmas kļūst klusākas un zaudē daudzveidību

Jauns starptautisks pētījums atklāj, ka Eiropā un Ziemeļamerikā pavasara putnu koris ne vien kļūst klusāks, bet arī sarūk tā daudzveidība, aģentūru LETA informē Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Aicina pieteikties BDO jauno mākslinieku balvai

BDO Latvia sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) un Kim? Laikmetīgās mākslas centru izsludina jauno mākslinieku konkursu BDO jauno mākslinieku balva. Jaunie mākslinieki, kas 2021. gadā Latvijas Mākslas akadēmijā pabeiguši vizuālās mākslas, audiovizuālās mediju vai dizaina nozares maģistra studijas, aicināti pieteikt konkursam savus darbus, informēja kim? pārstāvji.
Reklāmraksts

Kā saglabāt matu veselību ziemā?

Ziema var būt ļoti skarba pret mūsu matiem. Daudz nokrišņu, auksts un sauss gaiss var sausināt jūsu matus un padarīt tos trauslākus, nekā tie ir gada siltajā laikā. Par laimi, pastāv daži padomi, kurus jūs varat likt lietā, lai uzlabotu savu matu veselību ziemas laikā.
Reklāmraksts

Kolagēna uzņemšanas nepieciešamība.

Kolagēns uztura bagātinātāja formā ir kļuvis par vienu no pieprasītākajām precēm ne tikai saistībā ar skaistumkopšanu, bet arī mūsu veselību. Pēdējā laikā reklamēts kā brīnumlīdzeklis, kas pievienots gan sejas kopšanas līdzekļiem, matu maskām un šampūniem un pat pārtikas produktiem, taču zinātniski pētījumi liecina ka kolagēna papildus uzņemšanai vislielākā nozīmē ir tieši tad, ja uzņemts kā uztura bagātinātājs. Lai gan kolagēna izstrāde mūsu ķermenī notiek neatkarīgi no tā, vai uzņemam to papildus vai nē, sasniedzot noteiktu vecumu tā sintēze organismā mazinās un kļūst aktuāli to uzņemt papildus. Hidrolizēts kolagēna pulveris, kas nopērkams kolagens.lv ir lieliska iespēja uzņemt Latvijā izstrādātu un Francijā ražotu kolagēnu.
Reklāmraksts

Septiķi vai bio attīrīšanas iekārtu?

Ja jāizvēlas viena no svarīgākajām komunikāciju sistēmām, kas prasa obligātu izveidi būvējot vai labiekārtojot privātmāju, gribētos teikt, ka tā ir kanalizācija jeb notekūdeņu novadīšanas un pārstrādāšanas sistēma. Pirms tās izbūves, nepieciešams veikt dažus priekšdarbus. Iesākumā jāsaprot, kura no visām attīrīšanas iekārtām būs piemērotākā. To nosaka dažādi faktori - kādiem mērķiem tiek izmantota māja (dzīvojamā māja vai vasarnīca), cik cilvēku to izmantos, kur tā atradīsies un kuru no attīrīšanas iekārtām ir atļauts izveidot konkrētajā reģionā. Visus šo jautājumus var atrisināt arī pieslēdzoties pilsētas centralizētajam mezglam, taču ne visās dzīvojamās vietās tas ir iespējams. Šajā gadījumā noderīgu informāciju sniegs pašvaldība, kuras atļauja ir nepieciešama notekūdeņu sistēmas izveidei. Pēc palīdzības var vērsties arī pie bio-kanalizacijas.lv zinošajiem speciālistiem.

Influenceriem laiks pieaugt © DIENA

Procesi, kas notiek influenceru mārketinga nozarē, atgādina sarežģīto pārejas posmu, kad pusaudzis no bērna pārvēršas par pieaugušo. Kā saukt šīs darbības jomas pārstāvjus – ietekmētāji, blogeri, satura veidotāji, viedokļu līderi, digitālā satura autori?

Repharm uzņēmumus novērtē ar valsts apbalvojumu vadītājai Stellai Lapiņai(1)

"Repharm" meitas uzņēmumu "Veselības centru apvienības" un "Centrālās laboratorijas" valdes priekšsēdētājai Stellai Lapiņai piešķirta LR Ministru kabineta balva par ieguldījumu veselības aprūpes nozares attīstībā, kas apliecina šo uzņēmumu īpašo veikumu pandēmijas laikā, nodrošinot valstī veselības krīzes risinājumus un sekmējot medicīnas pakalpojumu pieejamību.

Kalendārs

Novembris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12