Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +19 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

3. jūnijs, 2023

Gribētu iemācīties dzīvot © DIENA

"Mākslas skola mani izglāba," saka Elmārs Gaigalnieks, kurš smilšu izrādes nomainījis pret radošuma mācīšanu skolēniem.

Skolo, ārstē un uzņem filmas © DIENA

Zinātnieki un tehnoloģiju speciālisti apgalvo, ka jau 2030. gadā mākslīgajam intelektam būs uzticēta nozīmīga loma daudzās svarīgās jomās.

Radošajiem jāguļ diendusa © DIENA

Pirmoreiz apciemojot Eiropas dienvidus vasaras svelmē, daudzi ziemeļnieki brīnās par vietējiem, kuri guļ diendusu. Taču amerikāņu veikts pētījums apliecina, ka arī mums nenāktu par ļaunu atjaunot šo senču piekopoto, taču kapitālisma izskausto ieradumu.

Karstā laikā auksti ēdieni © DIENA

Jūniju pasludinām par Auksto mēnesi – ar cerību, ka laiks būs silts un receptēs varēsim piedāvāt kaut ko aukstu! Tas nenozīmē tikai saldējumu un citus tikpat ledusaukstus našķus – nē, aukstās receptes ir arī tādi ēdieni, kurus var sagatavot iepriekš un celt galdā vai ņemt līdzi piknikā aukstā, atdzisušā vai atdzesētā versijā.

Brīvdienu vistiņa © DIENA

Vista tomātos un baltvīnā, vistu kājiņas rozmarīnā un krāsnī cepti kartupeļi.

Pretuzbrukuma cerības un realitāte © DIENA

Ukrainas Bruņoto spēku pretuzbrukums – vērienīga Ukrainas spēku ofensīva ar mērķi atgūt vismaz daļu Krievijas okupēto teritoriju, ar kuru gan Kijiva, gan to atbalstošās rietumvalstis saista lielas cerības. Sākotnēji tas tika gaidīts aizvadītās ziemas otrajā pusē, pēc tam aprīļa beigās vai maija sākumā, bet joprojām īsti nav sācies. Kādēļ šāda kavēšanās, un kādas ir Kijivas cerības uz tai veiksmīgu iznākumu?

Varbūt vaļi dzied, jo nespēj nedziedāt. Režisors Rūdolfs Apse radījis jauniestudējumu pusaudžiem © DIENA

"Gribējās. Tieši tik vienkārši. Es neesmu no tiem, kas mēģina trāpīt sociālu, politisku vai citu aktuālu notikumu virpulī. Jutu, kas tas ir kaut kas tāds, kas vajadzīgs man pašam," – par ieceri iestudēt izrādi Vaļa dziesma sarunā ar laikrakstu Diena saka tās autors Rūdolfs Apse, kuram šis ir jau otrais režijas darbs Latvijas Leļļu teātrī (iestudējums ir paredzēts jauniešiem no divpadsmit gadu vecuma – I. A.).

Laikmetu griežos – ardievu, Tīna! © DIENA

Pagājušā gadsimta spilgtāko mākslinieku rindas kļūst retākas. Šis ir tikai sākums, bet tas normāli – nekas nav mūžīgs, ja arī mums tā reiz likās. Tīna Tērnere (26.11.1939.–24.05.2023.)
Reklāmraksts

Kafijas automātu noma - lieliski piedāvājumi Tavam birojam

Kafija ir dzēriens, kas tiek baudīts visur. Darba vieta noteikti nav izņēmums. Kafija piestāv gan pusdienu pauzēm, gan sarunām ar klientiem un sadarbības partneriem, tādēļ labs kafijas automāts ir ikviena biroja nepieciešamība.

Kalendārs

Jūnijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9