Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

1. jūnijs

Latvijas šosejas riteņbraucējiem desmitgades lielākie panākumi pasaules rangā

Aktuālajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pasaules rangā pēc lieliski aizvadītā Giro d’Italia daudzdienu velobrauciena strauju kāpumu veicis Latvijas izlases un Trek – Segafredo komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš tagad atrodas sev rekordaugstajā 54. vietā. Pēdējās desmitgades augstākā vieta nāciju rangā arī Latvijai, kas nu 124 valstu konkurencē ieņem ļoti cienījamo 22. vietu. Olimpiskajām spēlēm ar divām vietām vīru konkurencē kvalificēsies 20 labākās nācijas, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Atskats uz konferences MĀJOKLIS 2023 pirmo dienu

Kurp ejam? Kāda ir Latvijas mājokļu perspektīva 2023+? Kā tiek veicināta mājokļa attīstība, ilgmūžība un drošība, dzīvokļu īpašnieku kopību un biedrību loma izmaiņu kontekstā, profesionālu, zinošu un kvalificētu pārvaldnieku aroda stiprināšana sabiedrībā, pašvaldību līdzatbildība mājokļu politikā.

Vasarā Valmierā notiks laikmetīgās mākslas darbnīcas bērniem un jauniešiem

No 14. līdz 18. augustā Valmierā norisināsies Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) organizētas radošās darbnīcas bērniem un jauniešiem (6-18 gadi). Starptautiskā projekta Mākslinieks ir klātesošs ietvaros būs iespējams darboties kopā ar māksliniekiem no Latvijas un Norvēģijas, veidojot mākslas darbus par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām.

Samoilova olimpiskā boikota draudu ēnā jūtas kā ķīlnieces lomā © DIENA

Latvijas pludmales volejbolistei Anastasijai Samoilovai ir grūti aptvert Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) flirtēšanu par iespējamu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs, tāpēc viņa šajā situācijā jūtas kā ķīlnieces lomā, jo nespēj pat iedomāties, kas notiks, ja sacensības nāksies izlaist, sportiste atzina žurnāla Sporta Avīze maija numurā.

Klusā sensācija © DIENA

Pēc apdullinoši skaļās hokeja slavas nedēļas varētu būt pagrūti atcerēties, ka pagājušo piektdien daudz klusāka sensācija risinājās Latvijas Nacionālā mākslas muzeja diskrētajā atmosfērā

Latvija! Latvija! Lat-vi-ja!

Patiesi laimīgu cilvēku pūļi, gaviles un smaidi sejās, pie Brīvības pieminekļa hokejistus sagaidot. Daudzbalsīgs "Lat-vi-ja!" joprojām, šķiet, dzirdams kaut kur gaisā. Uzvara Kanādai, bet Latvijai zelta komanda ar bronzu – šis tīmekļa plašumos klejojošais kopsavilkums, šķiet, visprecīzāk raksturo sajūtu par Latvijas izlases izcīnīto vietu hokeja čempionātā.

Latvijas Dizaina gada balvas 2023 finālā iekļuvuši 19 darbi

Starptautiskā fināla žūrija izvērtējusi nominantu darbus konkursa otrajā kārtā un noteikusi labākos dizaina jomas pārstāvjus produktu, komunikācijas, vides, digitālo risinājumu un pakalpojumu dizaina kategorijās. No 59 pieteikumiem finālā iekļuvuši 19 darbi: divi digitālie risinājumi, pieci komunikācijas dizaina darbi, trīs pakalpojumi, četri produkti un pieci vides dizaina darbi, informēja Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa.

Zita Errsa kļuvusi par Mūzikas akadēmijas emeritus profesori

31. maijā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Senāts par īpašu ieguldījumu horeogrāfijas jomas augstākajā izglītībā, ņemot vērā viņas nopelnus horeogrāfijas izglītības attīstībā un veicināšanā, kā arī Latvijas mūzikas kultūras attīstībā, piešķīris emeritus profesores goda nosaukumu Horeogrāfijas katedras vadītājai, profesorei Zitai Errsai, informēja JVLMA sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Antess.

Valdība piešķir 3,1 miljonu eiro Ukrainas rekonstrukcijai

Valdība šodien lēma piešķirt 3,1 miljonu eiro Ukrainas rekonstrukcijai, pārdalot finansējumu budžeta resora programmām. Ārlietu ministrija norāda, ka Latvijas iesaiste Ukrainas rekonstrukcijā ir balstīta Ukrainas vajadzībās, kā arī ņemot vērā Latvijas iespējas, esošās iestrādnes un attīstības sadarbības prioritāros virzienus.

Ar Nacionālā Kino centra atbalstu 2023. gadā tiks sākta 16 filmu uzņemšana

Nacionālais Kino centrs (NKC) apstiprinājis 2023. gada filmu ražošanas konkursa rezultātus – ar konkursā pieejamo finansējumu 1 411 871 eiro tiks uzsākta kopā 16 filmu ražošana – piecas pilnmetrāžas spēlfilmas, sešas dokumentālās filmas, divas pilnmetrāžas animācijas filmas, divas animācijas īsfilmas un viens animācijas īsfilmu cikls, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Ārpakalpojuma grāmatvežiem līdz jūlijam jāsaņem licence

No šā gada 1.jūlija grāmatvedības ārpakalpojuma sniegšana bez licences būs aizliegta, un tie ārpakalpojuma grāmatveži, kuri nebūs saņēmuši licenci, vairs nedrīkstēs turpināt sniegt grāmatvedības pakalpojumus, informēja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

Aicina pievērst uzmanību bērnu pavedināšanas riskam internetā

Atzīmējot Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu, Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv aicina pievērst uzmanību riskam bērniem kļūt par pavedināšanas upuriem internetā. Sākoties vasaras brīvdienām, vecāki aicināti ar bērniem pārrunāt riskus, kas saistīti ar draudzēšanos internetā.

Vēja enerģijas asociācija no Rinkēviča sagaida jēgpilnas un uz valsts interesēm mērķētas enerģētiskās politikas veicināšanu

Latvijas Vēja enerģijas asociācija sagaida, ka līdz ar Edgara Rinkēviča (JV) ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā tiks veicināta jēgpilna un uz valsts interesēm mērķēta enerģētiskā politika, kas balstīta atklātā dialogā ar nozari, aģentūrai LETA norādīja Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs.

LLKC: Sausums ietekmē ziemāju ražas potenciālu

Ja pērn pavasarī lielākais izaicinājums, ņemot vērā minerālmēslu sadārdzinājumu lauksaimniekiem, bija pareizākās mēslošanas taktikas izvēle ziemāju sējumos, tad šogad būtisku ietekmi uz augiem visā valstī jau atstājis ilgstošais sausums, liekot domāt par potenciālu ražas samazinājumu. Tā liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie ziemāju apsekojumi.

Kafija un galvasāpes

Kaut arī kofeīns dažkārt spēj mazināt galvassāpes, tas var arī provocēt galvassāpju sākšanos.

Rinkēvičs nosūtījis iesniegumu par darbības pārtraukšanu Vienotībā

Jaunievēlētais Valsts prezidents, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) trešdien vakarā nosūtījis iesniegumu Jaunajā vienotībā ietilpstošās Vienotības valdei, lūdzot pārtraukt viņa darbību partijā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam Rīta panorāma pavēstīja Rinkēvičs.

Kalendārs

Jūnijs, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9