Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

14. jūlijs

ES plāno liegt ieceļošanu no Serbijas un Melnkalnes

Eiropas Savienība (ES) plāno ierobežot ieceļošanu no Serbijas un Melnkalnes, kur ievērojami pieaudzis inficēšanās gadījumu skaits ar Covid-19, aģentūrai DPA otrdien Briselē pavēstījuši vairāki diplomāti.

Pūce: Daudzas pašvaldību likumā iekļautās normas ir novecojušas

Daudzas spēkā esošajā likumā Par pašvaldībām iekļautās normas ir novecojušas, bet jaunais likums mazinās administratīvo slogu un sekmēs sabiedrības līdzdalību, aģentūrai LETA pauda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Paplašina VKKF Radošo personu nodarbinātības programmas atbalsta pretendentu loku

Ir paplašināts pretendentu loks, kas var pieteikties atbalstam Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā Radošo personu nodarbinātības programma. Turpmāk uz atbalstu varēs pretendēt arī Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējas reģistrējušās pašnodarbinātās radošās personas, kuras laika posmā no 2020. gada 13. marta līdz 31. maijam ir saņēmušas autoratlīdzības maksājumus, kā arī VID administrēto dīkstāves pabalstu, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Nacionālais teātris sāk jauno sezonu

Otrdien, 14. jūlijā, Latvijas Nacionālajā teātris atklāja jauno - 102. sezonu, informēja teātra pārstāvji. Svinīgajā sezonas atklāšanas sanāksmē tika pasniegtas tradicionālās teātra balvas un izziņoti jaunās teātra sezonas iestudējumi.

ES fondu atbalsts nodrošinās vismaz 1000 eiro atalgojumu studējošajiem doktorantūrā

No nākamā studiju gada doktorantūrā studējošajiem būs iespēja saņemt atalgojumu – vismaz 1000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, un to līdz 2023. gada beigām finansēs ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu, paredz otrdien valdībā apstiprinātie noteikumu grozījumi un jaunais doktorantūras modelis, portālu Diena.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

NBA basketbolists ēdiena dēļ pamet bāzi un nonāk karantīnā

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Rišons Holmss būs spiests pirms līgas sezonas atsākšanas pabūt karantīnā pēc došanās ārā no NBA komandu bāzes Orlando Disney World, lai sagādātu pārtiku, pirmdien sociālajos tīklos atzina pats basketbolists.

LM rosinās pagarināt pēcadopcijas uzraudzības periodu līdz bērna 18 gadu vecumam

Labklājības ministrija (LM) ir apkopojusi priekšlikumus adopcijas jautājumā un rosinās noteikt, ka bērniem, kuri adoptēti uz ārzemēm tiek pagarināts pēcadopcijas uzraudzības termiņš līdz brīdim, kad bērns sasniegs 18 gadu vecumu, aģentūrai LETA pastāstīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Trešo valstu pilsoņiem slēgtās publiskās vietās varētu likt valkāt sejas maskas

Plānots, ka trešo valstu pilsoņiem turpmāk, iebraucot Latvijā, būs pienākums slēgtās publiskās vietās lietot mutes un deguna aizsegu 14 dienas pēc atgriešanās no minētās ārvalsts, izņemot ēšanas laikā, izriet no Iekšlietu ministrijas valdībā iesniegtā grozījumu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā projekta.

VID: Čeku loterija palielinājusi budžeta ieņēmumus par 1,2 miljoniem eiro(1)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajā čeku loterijā iedzīvotāji gada laikā reģistrējuši 16,6 miljonus maksājuma dokumentu un informācija no loterijā iesniegtajiem čekiem ļāvusi VID atklāt un novērst uzņēmēju pārkāpumus, tādējādi gada laikā palielinot budžeta ieņēmumus par 1,2 miljoniem eiro, informēja VID.

Sevastova: Pret Svitoļinu izspēļu būs vairāk

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien pēc uzvaras Berlīnē notiekošā paraugturnīra pirmajā mačā izteica nožēlu par pretinieces savainojumu un minēja, ka otrdienas cīņa pret turnīrā ar pirmo numuru izsēto ukrainieti Jeļinu Svitoļinu būs garāka, savā tīmekļa vietnē sportisti pirmdien citē Sieviešu tenisa asociācija (WTA).

Ar skaistām frāzēm vien ir par maz. Vajadzīga rīcība © DIENA(4)

Nesen – jūlija sākumā – Saeima apstiprināja Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021.–2027. gadam (NAP 2027). Līdz ar citām tēmām šajā plānā pievērsta uzmanība arī uzņēmējdarbībai un ir lasāms: "Valstij jākoncentrē ierobežotie attīstības resursi tajās zināšanu jomās, kurās uzņēmējiem ir augstākais potenciāls attīstīt zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus un eksportspējīgus produktus un pakalpojumus, tai skaitā attīstot apstrādes rūpniecību un sekmējot augsto tehnoloģiju izplatību tradicionālajās nozarēs, kā arī drošības un aizsardzības nozarē."

Dziļi purvā starp mellenēm. Tapusi Andra Eglīša un viņa domubiedru izstāde Savvaļa © DIENA

Obligāti velciet gumijas zābakus! – pirms izstādes Savvaļa atklāšanas pasākuma pagājušās piektdienas vakarā lasāms tai veltītajā feisbuka lapā. "Ir slapjš. Un gan jau gribēsies kaut kur pabrist apkārt, lai atrastu mākslu," piebilst ekspozīcijas organizatori. Ir patiešām slapjš – nākas pārliecināties jau pa ceļam līdz izstādes bāzes vietai, brienot pa dubļiem un neviļus atsaucot atmiņā fotogrāfijas no Glastonberijas festivāla. Tā būs aplūkojama līdz gada beigām.

Pandēmija maina investīciju vidi © DIENA

Pagājušais gads Eiropai bijis viens no veiksmīgākajiem ārvalstu tiešo investīciju piesaistes ziņā, secināts kompānijas EY šovasar veiktajā pētījumā par Eiropas valstu investicionālo pievilcību. 2019. gadā ārvalstu investori ir ieguldījuši līdzekļus 6412 jaunos projektos 47 Eiropas valstīs.

No Paula Bankovska atvadoties © DIENA(1)

Mūžības ceļos 12. jūlijā pāragri aizsaukts rakstnieks Pauls Bankovskis (10.03.1973–12.07.2020). Šī ziņa Paula tuviniekiem un draugiem šķiet kliedzoši netaisna brīdī, kad vasaras pilnbriedā grāmatnīcu topu līderpozīcijās atrodams viņa jaunais romāns Pasaules vēsture, kad dažādos medijos lasāmas intervijas ar rakstnieku. Tikai paša Paula Bankovska vairs nav. Kaut likās, viņš būs tepat vēl ilgi.

Atcelts arī Čikāgas maratons

Atcelts šī gada 11.oktobrī plānotais Čikāgas maratons, pirmdien paziņoja skrējiena rīkotāji.

Milānas Inter izmanto konkurentu klupienu

Itālijas A sērijas futbola čempionāta 32.kārtas pēdējā spēlē Milānas Inter savā laukumā uzvarēja Torino un izmantoja konkurentu Romas Lazio klupienu šajā kārtā, paceļoties uz otro vietu turnīra tabulā.

Uzbrucējs no dižģimenes. Saruna ar hokejistu Mārtiņu Dzierkalu © DIENA

Mārtiņš Dzierkals ir līdz šim pēdējais latviešu hokejists, kurš Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā izvēlēts kādā no pirmajām trim kārtām – 2015. gadā viņu ar kopējo 68. numuru aizrunāja Toronto Maple Leafs. Un tas nebija nekāds brīnums, jo junioru gados jaunais uzbrucējs rādīja lielisku sniegumu. Kaut pieaugušo vecumā viņam pagaidām vēl nav izdevies sevi pilnībā pierādīt, no deviņu bērnu ģimenes nākušais hokejists sarunā ar Sporta Avīzi pauž gatavību strādāt smagi un cer, ka atradīs klubu, kurā pavadīs lielāko daļu savas karjeras.

Ar trīs Osokinu koncertu atklās sesto Jūrmalas festivālu

No 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais Jūrmalas festivāls, kas 22. jūlijā plkst. 20.30 tiks atklāts ar Osokinu dinastijas izcilo pianistu – Sergeja, Andreja un Georgija Osokinu - koncertu.

Kalendārs

Jūlijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9