Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 11. augusts
Liega, Olga, Zita, Zigita

7. aprīlis

Svarīgi neatslābt © DIENA

Pusotrs mēnesis. Pusotrs mēnesis individuālu traģēdiju, kara šausmu un noziegumu. Arvien biedējošākas ir bildes no vietām, kur gājis pāri agresora karaspēks, arvien skaudrāki izdzīvojušo un aizbēgušo stāsti. Vai tam visam pa vidu ir vieta arī kaut kam citam – dzīvei, kas, šķiet, citviet notiek kaut kādā paralēlajā pasaulē un neizskaidrojamā kārtā tomēr rit tālāk?

ASV: Vidusjūras gāzesvads EastMed nav ekonomiski izdevīgs

Vidusjūras gāzesvada "EastMed" būvniecība kā alternatīva Krievijas enerģijas piegādēm būtu pārāk dārga un ilgtu pārāk ilgi, ceturtdien sacīja ASV valsts sekretāra vietniece politiskajos jautājumos Viktorija Nulanda.

Saeima noraida ZZS prasīto Pleša demisiju

Saeima šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas prasīto vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) demisiju.

No cilvēka līdz metatelpai. Festivāls 2Annas ir klāt!

No 8. līdz 14. aprīlim norisināsies jau 26. Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2Annas. Mākslīgais intelekts, kvīri, transhumānisms – skatītājiem tiks piedāvāts kvalitatīvs un daudzveidīgs kino par aktuāliem, izaicinošiem un arī filozofiskiem tematiem no visas pasaules par šī gada festivāla fokusa tematu Cilvēks. Kaņepes Kultūras centra pagaidu mājās Diagonāle, kinoteātrī KSuns un tiešsaistē apmeklētājus sagaida konkursu un fokusa īsfilmu programmas, konkursi, ballītes, profesionāļu tikšanās un diskusijas, informēja festivāla pārstāve Agnese Krastkalne.

ES veido stratēģiskas rezerves ārkārtas situācijām, tostarp kodolapdraudējumam

Lai uzlabotu Eiropas Savienības (ES) sagatavotību sabiedrības veselību apdraudošiem riskiem, piemēram, ķīmiskiem, bioloģiskiem, radioloģiskiem un kodolapdraudējumiem, un iespējas reaģēt uz tiem, Eiropas Komisija (EK) ES civilās aizsardzības mehānisma ietvaros veido reaģēšanas spēju stratēģiskās rezerves.

Dzīve ārpus cigarešu dūmiem – reāla iespēja © DIENA

Ik gadu 7. aprīlī - dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Šajā dienā daudzas veselības organizācijas un aktīvisti visā pasaulē īpaši izceļ labas veselības nozīmi ikviena cilvēka pilnvērtīgā dzīvē, vienlaikus akcentējot uz aizvien pasaulē esošo būtisko problēmu, ka ne visiem cilvēkiem ir pieejami atbilstoši un kvalitatīvi veselības nozares pakalpojumi.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1924 cilvēki; Igaunijā - 886

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 1924 cilvēkiem un reģistrēti seši Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 886 cilvēkiem un reģistrēti divi Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, ceturtdien paziņojis Veselības departaments.

Zirnis joko - 7.04.2022

Ja gribi zināt, cik daudz nevajadzīgas informācijas ir tavā galvā, sāc minēt krustvārdu mīklu.

Bertānam NBA deviņi punkti uzvarā Detroitā

Dāvis Bertāns trešdien guva deviņus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā, viņu pārstāvētajai Dalasas Mavericks izcīnot uzvaru Detroitā.

Jaunums! Ilustrētā Junioriem Zinātnes klades pielikums © DIENA

Ilustrētā Junioriem Zinātnes klade vedīs tevi aizraujošā ceļojumā pa STEM pasauli! Šķir lapaspuses un pārliecinies, ka zinātne var būt neticami aizraujoša, tehnoloģijas – brīnumu pilnas, inženierija – prātam neaptverama, bet matemātika – jautrāka, nekā biji domājis.

Izsludina likumu, ar kuru Sv.Pētera baznīcu nodod luterāņiem

Valsts prezidents Egils Levits šodien oficiālajā izdevumā ir izsludinājis Saeimas pieņemto Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumu, kurā noteikts, ka Rīgas Svētā Pētera baznīca bez atlīdzības tiek nodota Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) un LELB Vācu Svētā Pētera draudzes izveidotajam Rīgas Svētā Pētera baznīcas nodibinājumam.

Kalendārs

Aprīlis, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8