Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

16. aprīlis

Krievijas spēku apšaudē Kijivā viens bojāgājušais

Krievijas spēku apšaudē Kijivas Darņicas rajonā sestdienas rītā nogalināts viens cilvēks un vēl vairāki nogādāti slimnīcā, paziņojis Ukrainas galvaspilsētas mērs Vitālijs Kļičko.

LU izlīdzina rezultātu LBL ceturtdaļfināla sērijā

Latvijas Universitāte (LU) sestdien Rīgā uzvarēja Pafbet Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē, izlīdzinot rezultātu sērijā - 1-1.

Žurnāla Punctum festivāls būs veltīts kopienas tēmai

Literatūras žurnāla Punctum festivāls notiks no 25. maija līdz 3. jūnijam, šoreiz tas pievērsīsies kopienas tēmai. Festivālā tiks atzīmēta izcilā trimdas dzejnieka, latviešu modernisma klasiķa Linarda Tauna simtgade

Misija – turpināt spēlēt © DIENA

Tieši kara priekšvakarā tikai dažas stundas pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā tās Nacionālais kamerorķestris Kijivas solisti devās koncertbraucienā uz Itāliju. Tikko tur ieradušies, viņi uzzināja, ka karš jau plosa dzimteni un mājās atgriezties vairs nevar. Koncertturneja tika pagarināta uz nenoteiktu laiku, rodot iespēju māksliniekiem uzstāties un vēstīt par Ukrainu, tās tautu un kultūru.

FOTO: Mazā augšāmcelšanās © DIENA

"Tikai māksla un skaistais" bija vadmotīvs ziemas izskaņas ceļojumam uz Grieķiju, kas notika pēdējā nedēļā pirms lielā gavēņa – šajā grieķu pareizticības zemē tas ir karnevālu laiks. Taču visām tradīcijām, antīkajai mākslai un Bizantijas kultūrslānim pāri klājās tobrīd tikko sāktā Krievijas un Ukrainas kara fons, kas sagrāba kā spīlēs – vai drīkst baudīt un priecāties?

Pavļuts pērn nopelnījis 71 000 eiro

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pagājušajā gadā nopelnījis 71 087 eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2020.gadā, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija.

Sarežģītā Krievijas ierobežošana © DIENA

Lai arī Krievijas iebrukums Ukrainā ir novedis pie iepriekš nekad nepieredzēta mēroga vienotības Eiropā, vēršoties pret šo agresiju, vismaz daļai valstu tas radījis arī nopietnu dilemmu, liekot izvēlēties starp ģeopolitiskajām un stratēģiskajām interesēm, kā arī labklājību un iekšpolitisko stabilitāti. Rezultātā attiecību ar Krieviju saraušana ne tuvu nav tik vienkārša, kā pirmajā brīdī varētu šķist.

Kalendārs

Aprīlis, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8