Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

12. februāris, 2023

Raidījums: Krievija nesadarbojas Rimšēviča krimināllietas izmeklēšanā

Bijušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča krimināllietā Krievijas ģenerālprokuratūra 2019.gadā atteikusies sūtīt svarīgas liecības no Kamčatkas, nosaucot apsūdzības par "politiski motivētu vajāšanu", šovakar vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Un tomēr tā griežas... © DIENA

Pirms 390 gadiem itāļu zinātnieks Galileo Galilejs pēc pāvesta Urbāna VIII rīkojuma ieradās Romā, lai stātos Svētās inkvizīcijas priekšā. Lai izvairītos no bargāka soda, viņam nācās atteikties no paustā atbalsta heliocentriskajam Saules sistēmas uzbūves modelim, kas Romas katoļu baznīcas ieskatā bija pretrunā ar Bībelē rakstīto un tādēļ vērtējams kā ķecerība.

Rallija Sarma 2023 kopvērtējuma uzvara arī šoreiz latviešiem izslīd caur pirkstiem

Sestdien, 11. februārī tika aizvadīts Latvijas rallija čempionāta pirmais posms – rallijs Sarma 2023. Visu rallija līdzjutēju uzmanība tika pievērsta šī rallija lielākajai intrigai - vai latviešu sportistiem pēc trīspadsmit gadu pārtraukuma izdosies izcīnīt kopvērtējuma uzvaru šajā tradicionālajā ziemas rallijā.

Cepelīnu čujs © DIENA

Lietuviešu virtuves lepnums cepelīni, nevienam nemanot, tapuši par gana populāru ēdienu arī Latvijā. Tiesa, latvieši tos drīzāk pasūtīs, nevis gatavos paši. SestDiena meklē skaidrojumu, kas šajā ēdienā tik sarežģīts, un kāpēc tas tomēr tik veiksmīgi iegūlis arī mūsu ēdienkartē

Viskija pirmsākumi © DIENA

Īriem un skotiem viskijs ir daļa no viņu vēsturiskās identitātes, kultūras un dzīvesveida.

Porziņģim double-double Vašingtonas uzvarā pār Pacers

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva 17 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot Vašingtonas Wizards izcīnīt uzvaru.

Spēkavīru veidotājs. Saruna ar svarcelšanas treneri Eduardu Andruškeviču © DIENA

Jau vairākus gadu desmitus Latvijas svarcēlāju panākumi visaugstākajā līmenī saistās ar trenera Eduarda Andruškeviča vārdu. Pieredzējušā speciālista uzraudzībā savulaik uzplauka smagsvara Viktora Ščerbatiha karjera, bet vēlāk Eiropas, pasaules un olimpisko spēļu godalgās iekodušies arī Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs un ar Ibrahimas uzvārdu šobrīd pazīstamā Rebeka Koha. Treneris sarunas laikā ne reizi vien uzsver, ka nekādas brīnumreceptes viņa rīcībā nav – joprojām svarcelšanā visu nosaka smags ikdienas darbs. Tā procesā viņu noķeram arī treniņnometnē Igaunijā, kur pieci no Latvijas spēcīgākajiem sportistiem bruģē ceļu uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.
Reklāmraksts

Kā izvēlēties savam personīgajam stilam atbilstošu saderināšanās gredzenu

Dažādi saderināšanās gredzeni glaimo dažādiem pirkstu tipiem. Un atrast visglaimojošāko gredzenu savai unikālajai pirksta formai un izmēram, neatkarīgi no tā, vai tas ir īss, garš, slaids vai plats, ir diezgan liels izaicinājums. Vienā ziņā pareizā gredzena izvēle līdzinās savai figūrai piemērota peldkostīma izvēlei un ne visi modeļi uz pirksta izskatās tik labi kā veikala skatlogā. Tāpēc, rodas jautājums kā izvēlēties savam personīgajam stilam atbilstošu saderināšanās gredzenu?
Reklāmraksts

Kad var sākt apgūt programmēšanu

Domāšana par jaunas profesijas apguvi lielākoties saistās ar pamatskolas vai vidusskolas absolventiem, jo tas ir šķietami tipiskākais brīdis, kad izvēlēties karjeras virzienu un sekot tam. Bet vai tiešām viss ir tik viennozīmīgi?

Saulei tuvojas prāva komēta © DIENA

Netālā nākotnē Saule sastapsies ar kādu ļoti tālu viesi – Kilimandžāro kalna izmēra komētu, kas, metot līkločus ap planētām, dodas tieši mūsu zvaigznes virzienā.

Kalendārs

Februāris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12