Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

26. aprīlis

de facto: Rīgas satiksmes jaunie tramvaji jau dažus gadus dīkstāvē(4)

Līdz 2017.gada beigām Rīgā jābūt piegādātiem visiem 20 jaunajiem zemās grīdas tramvajiem – to paredz arvien spēkā esošais Rīgas satiksmes (RS) līgums ar Čehijas kompāniju Škoda Transportation. Līdz 2018.gada nogalē notikušajām skandalozajām aizturēšanām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā krimināllietā par iespējamo korupciju RS iepirkumos, Rīga bija saņēmusi septiņus tramvajus. Latvijas Televīzijas raidījums de facto pārliecinājās, ka šobrīd nekursē neviens no tiem. Rīgas satiksmē kā iemeslus min tehniskas problēmas, kas liedz tramvajus pieņemt ekspluatācijā, un neskaidrību par to iegādes finansējumu.

TV3: Rīgas pagaidu vadība aptur 11 miljonu vērtās grāmatvedības sistēmas iepirkumu(5)

Novembrī raidījums Nekā personīga vēstīja par Rīgas pašvaldības mēģinājumu nomainīt grāmatvedības programmu par 11 miljoniem eiro, kas faktiski notika bez atklāta konkursa. Programmas ieviesēji stāstīja, ka viss ir likumīgi, tomēr pēc Nekā personīga sižeta darījumu vērtēšanai pievērsās kontrolējošās iestādes un tos apturēja. Rīgas pagaidu administrācijai tagad jālemj, ko iesākt tālāk, svētdienas vakarā vēsta Nekā personīga.

Nekā personīga: Latvija varētu pati veidot un uzturēt degvielas rezerves(3)

Šajos mēnešos pasaule piedzīvo ne tikai vīrusa krīzi. Vēl pirms tās naftas ieguvējvalstis sāka "cenu karu". Tā ietekmē cenas noslīdējušas nepieredzēti zemu. Lai dažādu krīžu gadījumā armijas, mediķi, policija un citi dienesti nepaliktu bez iespējas pārvietoties, valstis veido degvielas rezerves. Tie, kas to var atļauties, veido savus uzkrājumus. Latvija iepērk pakalpojumu, ka krīzes brīdī degvielu piegādās privātās kompānijas, kas nodrošina krājumus. Kā intervijā Nekā personīga saka Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) – krīzes brīžiem tas nav drošākais veids.

SestDienas receptes: Kārtīgai talkas dienai © DIENA(2)

Laiciņš beidzot kārtīgi iegriežas pavasara zīmē – laimīgie tie, kuri var kārtīgi izstaigāties, izskrieties vai vismaz pastrādāt svaigā gaisā! Jā, arī kārtīga talka ir uzskatāma teju par sportisku aktivitāti, ja vien nesastrādājas par daudz. Bet citādi – kurš daudz strādā fiziski, tam pienākas arī kārtīgi paēst, uzņemot olbaltumvielas un enerģiju. Tāpēc šoreiz – talciniekiem un vispār kustīgiem cilvēkiem piemērotas brokastis ar stinšu omleti, bet pusdienās – pastas sacepums ar sieru, papriku un asajiem halapenjo pipariem.

Latvijā apstiprināti astoņi jauni Covid-19 gadījumi(5)

Pēdējās diennakts laikā Latvijā ir reģistrēti astoņi jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, tādējādi kopumā līdz šim valstī konstatēti 812 ar Covid-19 sasirgušie, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotā informācija.

Konsultē veterinārārsts: Babezioze – draudīgāka ar katru gadu

Ar babeziozi saslimušo suņu skaits Latvijā pieaug ar katru gadu. Babezioze (agrākais nosaukums – piroplazmoze) ir vienšūņu parazītu izraisīta slimība, ko pārnēsā meža ērces. Kā dzīvnieks var saslimt? Parasti babēzijas dzīvnieka organismā ar savām siekalām ievada ērce, kas babēzijas pārnēsā, bet ir aprakstīti arī gadījumi, kad invāzija notiek tieša kontakta ceļā – caur slima suņa kodumu.

Sports pie sarkanās gaismas © DIENA(2)

Gluži kā Pirmās formulas sacensībās sporta notikumu norise ir apturēta un nervozā gaisotnē jāgaida zaļās gaismas signāls. Kad beidzot atsāksies vietējo čempionātu un pasaules spēcīgāko līgu darbība? – jautājums, kas nodarbina daudzus.

NBA ļaus atvērt dažas treniņu halles

Dažas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas nākamajā piektdienā, 1.maijā, varēs sākt izmantot treniņu halles, vēsta Ziemeļamerikas mediji.

72 stundas ceļā uz mājām. Repatriācijas stāsts © DIENA(9)

Kādu jūs iedomājaties savu pirmo ceļojumu uz ārzemēm? Visticamāk, ne jau iestrēgšanu citā kontinentā vispasaulīga vīrusa dēļ, ātro kredītu biļešu vietā un 72 stundas ilgu mājupceļu caur dažādām pilsētām ar obligātu noteikumu uzvilkt sejas masku. Un kā punkts uz i – nevis nevēlēšanās izkrāmēt koferus, bet pašizolācija īrētā namiņā pēc atgriešanās Latvijā. Tieši tāds ir Ingas un viņas ģimenes repatriācijas stāsts.

Separātisti Jemenas dienvidos pasludina pašpārvaldi(2)

Turpinoties problēmām Jemenas valdības un dienvidu separātistu miera līguma izpildes ceļā, separātisti svētdien pasludināja pašpārvaldi valsts dienvidos, kas, domājams, vēl vairāk sarežģīs valdības ilgo bruņoto konfliktu ar ziemeļdaļas šiītu hutiešu nemierniekiem.

Sapņu diktore © DIENA(3)

Ne tikai reālā pasaule ir sagriezusies kājām gaisā, arī mana sapņu valstība ir kļuvusi nebaudāma. Normālās dzīves miegā varēju iegrimt saldās fantāzijās, bet vīrusa slotiņa šo medaino sajūtu ir aizslaucījusi.

Iemūžināt dabu fotogrāfijā © DIENA(1)

Dienām kļūstot siltākām un garākām par nakti, beidzot ir oficiāli pienācis pavasaris, kad daudzi dodas smelties spēku dabā. Latvija var lepoties ar neskaitāmām fotogēniskām ainavām, tāpēc apbalvotais dabas fotogrāfs Jānis Paļulis, kurš vietnē Instagram atrodams profilā ar nosaukumu Latvian Photographer un ikdienā fotografē ne tikai ar profesionālu kameru, bet arī ar telefonu, ir apkopojis pāris vienkāršu atziņu, kas palīdzēs pat ar telefona kameru uzņemt tādu fotogrāfiju, kas varētu pretendēt pat uz vietu mākslas galerijā.

VID attālinātā darba vajadzībām iegādājies 205 datorus par teju 230 000 eiro(51)

Valsts ieņēmumu dienests (VID) iegādājies 205 portatīvos datorus par 228 445,58 eiro, liecina vietnē covid19.gov.lv publicētais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārskats par institūciju līgumiem par precēm un pakalpojumiem, kas nepieciešami Covid-19 uzliesmojuma izplatības ierobežošanai, ārstniecībai un attiecīgo pasākumu organizēšanai, kā arī attālinātā mācību procesa nodrošināšanai, kas noslēgti, nepiemērojot Publisko iepirkumu likumu.

Trubadūrs ar stingru mugurkaulu © DIENA(2)

Tikai viena mikroskopā ieraugāma radība nobremzējusi teju visu pasauli. Arī Jurim Pavītolam laiks pārdomām: "20 gadu strādāju kā lektors LiepU. Vienu laiku arī RPIVA un kā ģitāras spēles pedagogs mūzikas skolās Aizputē, Vaiņodē, Nīcā un Rucavā. Nu jau sestais gads Priekules Mūzikas un mākslas skolā. Pedagoga darbs ir nogurdinošs, tāpēc skolu slēgšana vīrusa dēļ man šķita gandrīz vai noderīga: nu tik mājās atpūtīšos, sazināšos ar visiem internetā. Izrādās, tas ir vēl grūtāk."

Ar kurmjiem noslēdzis stingru līgumu © DIENA

Pavasarī zeme sāk kustēties. Par to pārliecinos, pastaigājoties pa Biķernieku mežu. Pat zem lepnākajām priedēm augsnes virskārta čupiņās uzrakta kā pludmalēs, kur bērni smiltīs spēlējas. Šo redzot, mana draudzene Edīte izsūdz grēkus: "Pirms vairākiem gadiem savos laukos, nolīdzinājusi un sakopusi mauriņu, sēdēju, dzēru kafiju un priecājos par jauko skatu. Pēkšņi zeme sāka cilāties. Es ķēru līdzās esošo lāpstu un metu! Precīzs trāpījums – izcēlu no zemes beigtu racēju. Vīrs ar mani nedēļu nerunāja, bet es taču negribēju nogalināt, tikai pabaidīt!"

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10