Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Šodien

Irānā uzbrukumā bruņoto spēku parādē nogalināti 29 cilvēki

Irānas dienvidrietumos Ahvāzas pilsētā sestdien kaujinieki sarīkojuši uzbrukumu bruņoto spēku parādes laikā, nogalinot 29 cilvēkus, bet ievainojot vismaz 57, vēsta valsts televīzija. Valdība uzbrukumā apsūdzējusi ASV sabiedroto reģionā.

Mūsdienu autoritārisms ungāru gaumē © DIENA(11)

eptembra sākumā Eiropas Parlaments (EP) oficiāli atbalstīja sankciju procedūras ierosināšanu pret Ungāriju par Eiropas Savienības (ES) pamatvērtību pārkāpumiem. Tas notika atbilstoši ES līguma 7. pantam, un šis lēmums iezīmē centienus panākt izmaiņas Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna īstenotajā politikā. Tikmēr kādreizējais liberālis Orbāns pakāpeniski slīgst aizvien dziļākā autoritārismā.

Tukša vieta ir izšķērdība © DIENA

Rīga nekad nebūs gatava, un nekad pilnīgu pabeigtību nesagaidīs arī moderns birojs, liecina IT kompānijas Accenture pieeja, kur ir vieta gan pārbaudītiem, aprobētiem konceptiem, gan jaunām idejām un eksperimentiem. Mūsdienīgā darba vidē visu laiku jāseko līdzi un jāpielāgojas tam, kā notiek reālais darbs un kādas ir darbinieku vajadzības, kas ir ļoti mainīgi lielumi. "Kad man jautā par modernu darba vidi, saku, ka visam apakšā ir ļoti racionāli lēmumi," teic Accenture darba vides un nekustamā īpašuma vadītāja Latvijā Inga Zvaigzne.

Laipni aicināti dāņu mājās! © DIENA(1)

Ziemeļeiropiešiem mājas nozīmē daudz vairāk nekā Dienvideiropā, apgalvo izstādes Laipni aicināti mājās! rīkotāji Dānijas Arhitektūras centra jaunajā ēkā Blox Kopenhāgenā

Savu vārdu cilvēks – Francisks © DIENA(11)

Par pāvestu Francisku saka, ka viņš ir citādāks nekā viņa priekšgājēji. Pāvests, kurš pusdieno ar bezpajumtniekiem. Pāvests, kurš skūpsta nelegālo imigrantu bērnus un pozē "pašiņos" ar bēgļiem. Pāvests, kurš atvēris savu bezmaksas veļasmazgātavu Romā. Kuram ir savs Twitter un Instagram konts. Kurš nebaidās runāt atklāti ar žurnālistiem. Un pāvesta vārdos pat ieklausās neticīgie.

Slimnīcā nogādāts vēl viens sēņu upuris

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi slimnīcā ar aizdomām par saindēšanos ar sēnēm nogādājuši kādu 57 gadus vecu sievieti Vidzemē, aģentūrai LETA pastāstīja NMPD pārstāve Arita Rudzīte.

Ugunsgrēkā Olaines novadā cietis cilvēks

Piektdienas vakarā Olaines novadā ugunsgrēkā dzīvojamās mājā cietis cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Biedrība: Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma(8)

Latvijas lauku tūrisma mītnēs šovasar saasinājusies darbaspēka problēma, kas sevišķi aktuāla bija pie jūras izvietotājās mītnēs, kur saistībā ar šīs vasaras siltajiem laika apstākļiem bija pastiprināts tūristu pieplūdums, aģentūru LETA pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Lauku ceļotājs prezidente Asnāte Ziemele.

Klaipēdas šosejas posmā no Liepājas līdz Nīcai pabeigti remontdarbi

Pabeigti būvdarbi starp Liepāju un Nīcu uz valsts galvenā autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11) (10,42.-27,37. km). Atjaunotajā ceļa posmā vēl saglabāsies ātruma ierobežojums 70 km/h. Pēc seguma virskārtas izbūves ceļu klājošā bitumena saistviela veido neredzamu plēvīti, kas var būt slidena. Ir nepieciešams laiks, lai ar automašīnu riepām šo plēvīti nodeldētu. Ātruma ierobežojums tiks noņemts tad, kad saķeres mērījums šajā posmā atbildīs normai, portālam Diena.lv paziņoja LVC pārstāvji.

NVO kuģis ar migrantiem iestrēdzis Vidusjūrā(26)

Nevalstiskām organizācijām (NVO) piederošs kuģis ar 11 izglābtiem migrantiem ir iestrēdzis Vidusjūrā, jo tā apkalpe ir atteikusies nogādāt migrantus atpakaļ Lībijā, savukārt Itālija un Malta neļauj šim kuģim piestāt savās ostās.

Demokrātijas bāka apdzisusi © DIENA(24)

Mjanmas demokrātijas un cilvēktiesību ikona Auna Sana Su Či 1991. gadā saņēma Nobela Miera prēmiju par drosmi un pašaizliedzību nevardarbīgi pretoties brutālam militāristu režīmam, kas pusgadsimtu ieslodzīja, spīdzināja un nobendēja tūkstošiem nevainīgu cilvēku. Apbalvojuma piešķīrēji cildināja viņas centienus Mjanmā "izveidot demokrātisku sabiedrību, kurā valstī pārstāvētās etniskās grupas dzīvotu saskaņā viena ar otru".

Kalendārs

Septembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7