Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Šodien

Tuvākā diennakts Latvijā būs silta un mitra

Naktī uz ceturtdienu Latvijā gaisa temperatūra nenoslīdēs zemāk par +7..+12 grādiem, savukārt maksimālā temperatūra dienā gaidāma +11..+14 grādu robežās, prognozē sinoptiķi.

LMMC aicina pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībai

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina pieteikties bezmaksas mākslas terapijas nodarbībai 6. novembrī, plkst. 12.00–14.00. Nodarbība notiks tiešsaistē, Zoom platformā. Nodarbība paredzēta ikvienam interesentam - pieaugušajiem, kuri vēlas iepazīt gan laikmetīgo mākslu, gan mākslas terapiju un kā to iespējams piedzīvot laikmetīgās mākslas izstādēs.

Daugaviņam 0+2, Bern uzvar Smirnova un Smona pārstāvēto Servette

Latvijas uzbrucējs Kaspars Daugaviņš izdarīja divas rezultatīvas piespēles, otrdien Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē palīdzot savai komandai Bern uzvarēt uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvēto Ženēvas Servette.

ILO: Pandēmijas ietekme uz darbavietām smagāka, nekā uzskatīts

Koronavīrusa pandēmijas negatīvā ietekme uz darbavietām bijusi smagāka, nekā uzskatīts iepriekš, un turīgajās un nabadzīgajās valstīs novērojama satraucoša divu ātrumu atlabšana, liecina trešdien publiskots ANO Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) ziņojums.

Filma Es piedzimu Rosellīni trīs dienas būs skatāma tiešsaistē

Alesandro Rosellīni dokumentālā filma Es piedzimu Rosellīni, ar kuru šogad atklāja Rīgas Starptautisko kino festivālu, šajā nedēļas nogalē - piektdien, sestdien un svētdien - būs skatāma tiešsaistē. Savukārt tās starptautiskos panākumus papildina filmas iekļaušana prestižākā dokumentālo filmu festivāla ASV DOC NYC programmā.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušes vēl 3509 cilvēki; Igaunijā - 2025

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 3509 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 22 cilvēku dzīvību, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 2025 cilvēkiem, bet miruši seši cilvēki, paziņojis Veselības departaments.

Arī komposts jāieziemo © DIENA

Auglīga augsne ir vesela sistēma, dzīvs organisms jeb dzīves telpa, ko veido un uztur miljoniem sīkbūtņu, teic Cēsu Viduslaiku pils dārzniece Līga Eglīte. Un nav runa tikai par mēslošanu, bet veselīgu vidi kopumā. Labs palīgs kvalitatīvas augsnes veidošanā ir pareizi sagatavots komposts.

Tiešsaistē norisināsies Latvijas izrāžu skate LiVe

Digitālajā platformā live.theatre.lv no 2. līdz 5. novembrim norisināsies Latvijas izrāžu skate LiVe ārvalstu skatuves mākslas profesionāļiem un vietējiem interesentiem, informēja rīkotāji.

Latvija pasaules mūzikas izstādē Womex piedalās ar etniskās mūzikas izlasi

Jau 16. reizi Latvijas Mūzikas informācijas centrs (LMIC) organizē Latvijas stendu lielākajā pasaules mūzikas forumā Womex, kas šogad notiks no 27. līdz 31. oktobrim Porto, Portugālē. Arī šogad sadarbībā ar nacionālo ierakstu kompāniju SKANI īpaši šim pasākumam izdota etniskās mūzikas izlase Native Music. Traditional / Folk / World-music Latvia.

Nespēj pamatot aizliegumu LU basketbola komandai piedalīties augstākās līgas sacensībās

Ne Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), ne citas valsts pārvaldes iestādes nespēj pamatot, kāpēc tikusi mainīta interpretācija par to, kas ir profesionāls sportists, kā rezultātā pašlaik trešā labākā Latvijas vīriešu basketbola komanda Covid-19 stingro ierobežojumu laikā nevar Latvijas teritorijā piedalīties Latvijas - Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlēs.

Daudz laimes 120. dzimšanas dienā, Čak!

Šodien, 27. oktobrī, dzejniekam, rakstniekam, vienam no latviešu urbānās dzejas aizsācējiem Aleksandram Čakam 120. jubileja. Godinot dzejnieku gadadienā un pieminot viņa literāro mantojumu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība izveidojusi plašu A. Čaka jubilejai veltītu pasākumu ciklu, kas, iestājoties ierobežojumiem, pārcelts uz vēlāku laiku.

Iziet no politiskā strupceļa © DIENA

Eiropas Savienība (ES) 2015. gadā piedzīvoja ārkārtēju situāciju migrācijā. Tolaik palīdzību un aizsardzību lūdza vairāk nekā viens miljons cilvēku, daudzi – tikai uz dažiem mēnešiem. Arī pēc sešiem gadiem migrācija vēl joprojām ir viens no ES nākotnes sarežģītajiem krustpunktiem.
Reklāmraksts

Rudens palīgs - lapu pūtējs - noder ne tikai lapu pūšanā.

Šogad pēc karstas vasaras atnācis silts, saulains un krāsains rudens, kas priecē ar savu krāšņumu. Kamēr Siguldas, Dobeles, Valmieras un citu Latvijas pilsētu brīvdienu atpūtnieki bauda rudens krāsas, daudziem privātmāju un brīvdabas teritoriju īpašniekiem un apsaimniekotājiem rudens lapu birums sagādā galvassāpes - ko darīt ar šo labumu, ja tas pārklāj zemi kā biezs paklājs un katru dienu veidojas jauns lapu klājiens? Lielu teritoriju kopšana prasa daudz laika un spēka, bet šauros mazdārziņos kopšana var būt apgrūtināta sarežģītās piekļuves dēļ. Celiņi, dobes un ogu krūmi bieži tā arī paliek daļēji nesakopti.

Tikai ar aizliegumiem efektu nepanākt © DIENA

Latvijā jebkādus tabakas izstrādājumus regulāri lieto 23% jauniešu vecumā no 13 līdz 15 gadiem, tostarp 24,8% zēnu un 21,1% meiteņu, liecina Starptautiskā jauniešu smēķēšanas pētījuma (Global Youth Tobacco Survey – GYTS) dati, kas veikts 2019. gadā. Tomēr veselības speciālistu bažas vairāk raisa fakts – lai gan tradicionālo cigarešu smēķēšana jauniešu vidū mazinās, pēdējā laikā tieši jauniešu vidū popularitāti strauji gūst tā sauktie bezdūmu tabakas izstrādājumi, tostarp elektroniskās cigaretes un karsējamā tabaka.

Bezosa Blue Origin būvēs biznesa parku kosmosā © DIENA(5)

Interneta tirdzniecības giganta Amazon dibinātāja Džefa Bezosa izveidotā kosmosa tūrisma firma Blue Origin paziņojusi, ka kopā ar aeronautikas un kosmosa uzņēmumiem Sierra Space, Boeing un vēl citiem plāno uzbūvēt komerciālu kosmosa staciju, kas tiks privāti pārvaldīta kā dažādiem mērķiem izmantojams biznesa parks visiem, kas vēlēsies to lietot. Tiek plānots, ka stacija, kuras nosaukums būs Orbital Reef (Orbitālais rifs), tiks izveidota un sāks darboties šīs desmitgades otrajā pusē. Tajā vienlaikus varēs atrasties līdz pat 10 cilvēkiem.

NA neprasīs veselības ministra nomaiņu(9)

Nacionālā apvienība (NA) nebūs tā, kas prasīs veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) nomaiņu, šorīt Latvijas Radio sacīja NA Saeimas deputāts Ritvars Jansons.

Kalendārs

Oktobris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7