Laika ziņas
Šodien
Apmācies

8. marts

JKP iebilst pret FM parlamentāro sekretāru un rosina viņa nomaiņu pret Gati Eglīti(16)

Jaunā konservatīvā partija (JKP) norāda uz Finanšu ministrijas (FM) parlamentārā sekretāra Ata Zakatistova "reputācijas problēmām un kvalitātes riskiem", piedāvājot darbam viņa vietā JKP pārstāvi, Saeimas deputātu Gati Eglīti, izriet no tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) šodien pēc Sadarbības sanāksmes sēdes žurnālistiem sacītā.

Libānā protestētāji bloķē galvenos ceļus(1)

Libānā protestētāji pirmdien nobloķējuši lielākos ceļus galvaspilsētā un citur valstī, paužot dusmas par politisko strupceļu un ekonomiskās situācijas pasliktināšanos.

IZM rosina nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei(1)

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) valdībā rosina nenoteikt mācību beigu datumus vispārējās izglītības apguvei, lai turpmāk nepieļautu atšķirīgu izpratni par vērtējuma izlikšanas, iegūšanas un uzlabošanas beigu datumiem mācību priekšmetos, izriet no IZM noteikumu projekta par 2021./2022.mācību gada un mācību semestru sākumu, beigu laiku un brīvdienu laikiem.

Spēlfilma Bedre rudenī tiks izrādīta kinoteātros Vācijā, Austrijā un Šveicē

Pirmo reizi Latvijas kino vēsturē Berlīnes kino tirgū tālākai izplatīšanai Vācijas kinoteātros iegādāta latviešu filma – režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma Bedre (The Pit). Filma šī gada rudenī līdz ar pirmizrādi Latvijā tiks izrādīta Vācijā, Austrijā un Šveicē. Filma pretendē arī uz starptautiskā konkursa The Colorist Awards nomināciju Gada labākais kolorists kategorijā Spēlfilma, informēja filmas pārstāvji.

Pasniegtas folkloras balvas Austras koks

Latvijas Folkloras biedrība pasniegusi ikgadējo folkloras balvu Austras koks trīs nominācijās – Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana, Aktivitātes folkloras jomā 2020. gadā un Mūža ieguldījums.

DAP aicina piekrastē sastaptos ronēnus neaiztikt un tiem netuvoties

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) saņēma pirmās ziņas par Latvijas piekrastē sastaptiem pelēkā roņa mazuļiem – ronēni ir veselīgi, daudzi no tiem ir kopā ar savām mammām un cilvēka palīdzība viņiem nav nepieciešama, portālu Diena informēja DAP.

Pandēmijas laiku raksturo piesardzība © DIENA

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmējiem Covid-19 pandēmijas laiks ir radījis lielu piesardzību. Daudzi Baltijas uzņēmēji nolēmuši nogaidīt, pirms realizēt biznesa pilnveides plānus, un šogad negatavojas īstenot vērienīgus, finansiāli ietilpīgus projektus.

Latvijas BMX braucēji Kolumbijā gatavojas svarīgajam sezonas startam(1)

Četri Valmiera/AKSSC un Latvijas izlases BMX sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone – devušies uz Kolumbijas pilsētu Bogotu, kur aizvada treniņnometni pirms šīs nedēļas nogalē tur gaidāmajām UCI 1. un HC kategorijas sacensībām, kas būs ļoti nozīmīgas cīņā par olimpiskās kvalifikācijas punktiem, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pētījums: pandēmijas iespaidā par 35% samazinājies to cilvēku skaits, kas vēlas atteikties no luksus lietām(1)

Mobilo sakaru operatora Tele2 pētījums par prasmēm, ko cilvēki apguvuši pandēmijas laikā un turpinās arī nākotnē, atklāj, ka gada laikā par 50% palielinājies to iedzīvotāju skaits, kas arī pēc situācijas normalizēšanās, turpinās iepirkties internetā. Taču būtiski – par 35% – samazinājies to cilvēku skaits, kas būtu gatavi atteikties no luksus lietām. Kopumā 75% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka šī gada laikā ir iemācījušies un apguvuši kādu jaunu lietu.

Cēsu alus iegādāsies Piebalgas alu(3)

Alus darītava AS Cēsu alus iegādāsies visas SIA Piebalgas alus kapitāldaļas, teikts Somijas koncerna Olvi, kurā ietilpst Cēsu alus, publiskotajā paziņojumā. Iecerēto darījumu vēl nepieciešams apstiprināt Latvijas Konkurences padomei.

Rihards Bukarts: Lūdzu, atļaujiet vismaz pusi arēnas aizņemt skatītājiem! © DIENA(8)

Viens no kopumā drūmās Rīgas Dinamo sezonas gaišākajiem stariņiem bija uzbrucēja Riharda Bukarta sniegums - atgriezies komandas rindās pēc vairākām Čehijas un Vācijas klubos pavadītām sezonām, hokejists pandēmijas ietekmētajā KHL turnīrā iekrāja teicamu statistiku (33 spēlēs 17 (6+11) punkti), kas liek ar cerībām raudzīties pasaules čempionāta virzienā. Izdevuma Sporta Avīze marta numuram Rihards sniedzis plašu interviju par karjeras pirmsākumiem, laiku Krievijā un ASV, spēlēšanu Eiropas klubos un izlasē, kā arī daudziem citiem tematiem.

Vairāk nekā 40 dabas teritorijās atjaunos aizsargājamos biotopus un vairāku sugu dzīvotnes

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar sadarbības partneriem valsts, pašvaldību un privātajās institūcijās turpmāko gadu laikā plāno atjaunot aizsargājamos biotopus un radīt piemērotus apstākļus sugu dzīvotņu ilgtspējīgai pastāvēšanai vairāk nekā 40 īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visā Latvijā, portālu Diena informēja DAP.

Krīt aizvien lielākā atkarībā © DIENA

Šobrīd jau esam aizvadījuši apmēram desmitgadi, kopš centrālās bankas sāka masveida ekonomikas stimulēšanu, dzenot lejup procentu likmes, un kā mehānismu izmantoja valdību parāda vērtspapīru uzpirkšanu.

Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta vēl 1181 cilvēkam; Lietuvā - 213

Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1181 cilvēkam, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 14 cilvēki, pirmdien paziņojis Veselības departaments. Tikmēr Lietuvā inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 213 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši astoņi cilvēki, paziņojis Statistikas departaments.

Izdots Andreja Osokina albums Two Worlds

Amerikāņu mūzikas izdevniecība Prima Classic laidusi klajā pianista Andreja Osokina jauno albumu Two Worlds (Divas pasaules), kas veltīts diviem izciliem komponistiem – Džordžam Geršvinam un Klodam Debisī. Tas atklāj abus komponistus kā jauna stila klaviermūzikas veidotājus un 20. gadsimta sākumu kā meklējumu un eksperimentu laiku mūzikā, informēja mūziķa pārstāvji.

Kalendārs

Marts, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11