Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Alus

Izveidota jauna alus darīšanas nozari pārstāvoša organizācija

Izveidota jauna alus darīšanas nozari pārstāvoša organizācija - biedrība "Latvijas Neatkarīgie aldari", liecina "Firmas.lv" informācija. Par biedrības valdes priekšsēdētāju iecelts Reinis Plaviņš, kurš ir viens no īpašniekiem alus darītavai SIA "Zlaukts", kas strādā ar alus zīmolu "Labietis".

Kā atbildīgi baudīt alu. Vai tas maz ir iespējams?

Ja alkohols ir patiešām gards (un alus tāds mēdz būt), tad dzirkstīga Jāņu svinēšana var beigties ar pamatīgu toksikozi, ko mēdz dēvēt par paģirām. Kā Jāņos neiedzert par daudz alus un izvairīties no paģirām?

Kā radās alus

Gribi vai negribi, vasara tuvojas izskaņai un arī alus sezona – noslēgumam. Ar šo rakstu noslēdzu šīs vasaras ieskatu pasaules alus stilos un vēsturē, kas iesniedzas vēl pirms mūsu ēras un teju visos kontinentos.

Tā sākās alus

Ja paļaujamies uz Tomu Brici, tad šonedēļ, iespējams, esam aizvadījuši pēdējos 30 grādus šajā vasarā. Arī alus baudīšanas sezona pamazām tuvojas izskaņai. Un arī es pamazām tuvojos alus seriāla noslēgšanai šajā slejā – šoreiz nedaudz pastāstīšu par alus izcelsmi un vēsturi teritorijās, kas ietver mūsdienu Tuvos Austrumus un Eiropu, bet nākamajā reizē citas pasaules daļas – Āfriku, inku zemes, Indiju.

Kviešu alus vācu un beļģu stilā

Turpinoties karstajām vasaras dienām, turpinu arī rakstu sēriju par alu. Šajā numurā pastāstīšu par to alu, ko gatavo no kviešiem. Tradicionāli kviešu alus ir gaišais eila stila alus (raudzēts ar augšējo raudzēšanas metodi), taču mēdz būt arī tumšais kviešu alus. Divi izplatītākie kviešu alus veidi pasaulē balstās Beļģijas un Vācijas tradīcijās.

Beļģu, skotu, amerikāņu eils

Pagājušajā reizē stāstīju par vecāko no eiliem – angļu eilu. Taču eilu grupai (alum, kas raudzēts ar augšējo raudzēšanas metodi) pieder arī beļģu, skotu, amerikāņu eils, kā arī porteris un stouts. Par tiem stāstīšu šajā reizē.

Kas ir angļu eils?

Ja kādreiz Latvijā visi tradicionāli dzēra lāgeri (vienīgi reti kurš zināja šī alus veida nosaukumu un neviens nelauzīja galvu par to, ka lager tipa alus tiek raudzēts ar apakšējās raudzēšanas metodi, kas notiek pie zemākas temperatūras (6–12 grādi) un ir ilgāka (2–3 nedēļas) nekā augšējās raudzēšanas metode). Tie bija laiki, kad alus Latvijā bija vienkārši alus. Un punkts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide