Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Bagātnieki

Oxfam pētījums: Turība koncentrējas arvien šaurākas elites rokās

Jaunākais Oxfam pētījums, kas publiskots dienu pirms ikgadējā Pasaules ekonomikas foruma Davosā, rāda, ka turpina palielināties plaisa superbagātās elites un mazāk turīgo pasaules iedzīvotāju daļas starpā. Pētījuma secinājumos pausts, ka 26 pasaules bagātākajiem miljardieriem kopā ir tikpat daudz īpašumu, cik 3,8 miljardiem pasaules mazturīgāko iedzīvotāju. Tiesa, šis rādītājs jāuztver ar zināmu devu kritikas, jo pētījumā iedzīvotāju turība mērīta īpašumos, tādējādi, piemēram, nupat skolu pabeidzis profesionālis, kas ļoti labi pelna, bet arī ļoti daudz tērē un pagaidām neko neuzkrāj, šī pētījuma kontekstā var skaitīties mazāk turīgs par kādu, kam ir īpašums un uzkrājumi, bet niecīgi ienākumi.

Pasaules "biezie" strauji kļuvuši vēl turīgāki

Pasaules bagātnieku turība pagājušajās gadā vairojusies rekordlielos apjomos, bet Ķīnā ik nedēļu miljardieru pulkam piepulcējušies divi jauni superbagātnieki, piektdien paziņoja Šveices banka UBS un auditorfirma PwC.

Astoņiem superbagātniekiem pieder vairāk nekā 3,6 miljardiem planētas iedzīvotāju

Astoņu pasaulē turīgāko bagātnieku kopējais maks ir biezāks nekā 3,6 miljardiem to cilvēku, kuri veido planētas iedzīvotāju nabadzīgāko pusi, lēš labdarības organizācija Oxfam . Tiesa, kritiķi norādījuši, ka šādas aplēses jāuztver ar labu devu piesardzības, un aicinājuši organizāciju vairāk koncentrēties uz veidiem, kā veicināt izaugsmi un mazināt nabadzību, nevis šādu paziņojumu publiskošanu, raksta BBC.

Miljonāru saraksta priekšgalā piekto gadu pēc kārtas ir Fiļs un Bernis

Piekto gadu pēc kārtas Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās ierindoti AS ABLV Bank īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, liecina žurnālistu Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes, žurnāla Kapitāls, korporatīvo finanšu kompānijas Laika stars un SIA Lursoft pētījums.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide