Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bērna veselībai

Izvērtēs maksimālo gaidīšanu rindās visos veselības aprūpes līmeņos

Lai arī bērnu veselības aprūpe pasludināta par prioritāti un ir bezmaksas, nereti tā jāizvēlas par maksu ilgo rindu vai sliktās darba organizācijas dēļ, tāpēc Veselības ministrija (VM) uzdevusi Nacionālajam veselības dienestam sākt darbu pie tā, lai visos veselības aprūpes līmeņos definētu maksimālās gaidīšanas rindas, otrdien ziņo laikraksts Diena.

Notašķījies un vesels

Pārlieku centīga mazgāšanās mazina ādas sadzīšanas spēju un palielina alerģiju risku.Pavisam nedaudz vecāku spēj mierīgi sadzīvot ar faktu, ka bērni pamanās pāris stundās nosmērēt jebkuras drēbes. Varbūt dažiem nomierināties palīdzēs zinātnieku atklājums, ka dubļi un citi netīrumi nāk par labu mazuļu veselībai.

Mazie resnīši

Britu pētījums liecina, ka cīņa pret aptaukošanos jāsāk jau pirmsskolas vecumā. Pētnieki skaidro, ka bērni dzimuši vienādi smagi gan 1980.gadā, gan mūsdienās, bet mūsdienu jaunieši ir apaļāki, raksta BBC. Bērniem liekais svars rodas jau līdz skolas vecumam. Otrais svara pieauguma vecums ir pubertāte. Eksperti skaidro - vainojams nevis fizisko aktivitāšu trūkums, bet nepārdomāta diēta.

Kāpēc asiņo deguns?

Bērniem bieži asiņo deguns. Kāpēc tā notiek? Skaidro P.Stradiņa slimnīcas otolaringologs Askolds Akers.

Augi, kas jātur tālāk no bērniem

Ne visus telpaugus, kas patīk un iepriecina pieaugušos, mājoklī ir droši turēt, ja ģimenē ir mazi bērni. Viena no nevēlamajām istabas puķēm ir Ziemassvētku zvaigzne, jo tai ir indīgas lapas. Arī difenbahijai ir indīgas lapas. Mazuļiem aizsniedzamās vietās nevajadzētu turēt arī kaktusus un dekoratīvos piparus un tomātus. Tie ir skaisti, koši, taču nav domāti ēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide