Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bitcoin

Tesla iegādājas Bitcoin 1,5 miljardu dolāru apmērā

ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmums Tesla Motors iegādājies kriptovalūtu Bitcoin aptuveni 1,5 miljardu dolāru (1,2 miljardu eiro) apmērā un drīzumā plāno to pieņemt kā maksāšanas līdzekli par automašīnu iegādēm.

Blokķēdes princips

Kriptovalūtu kursu gluži vai fantastiskais kāpums un to ievērojamās svārstības ir piesaistījušas uzmanību ne tikai pašām kriptovalūtām, bet arī blokķēdes (blockchain – no angļu val.) tehnoloģijai. Tā tiek izmantota kriptovalūtu darbības nodrošināšanai. Turklāt blokķēdes tehnoloģijai nākotnes perspektīvas šķiet ievērojami spožākas nekā kriptovalūtai.

Bitkoina mānīgais spožums

Apmātība ar kriptovalūtām turpina sasniegt aizvien jaunus augstumus, un vismaz plašākai sabiedrībai zināmā bitkoina (bitcoin) gadījumā tas šogad nozīmējis nemitīgu vēsturisko cenu rekordu pārsišanu.

Kriptovalūtu ēnas puse: atmazgātāji, teroristi

Tādas kriptovalūtas kā bitkoina (bitcoin) vērtības straujais pieaugums pēdējā gada laikā ne tikai radījis daudzu pasaules valstu centrālo banku bažas par to, kas notiks, ja bitkoina vērtības burbulis plīsīs, bet arī atklājis bitkoina neregulētā tirgus vistumšākās puses. Bitkoinus var izmantot noziedznieki, lai atmazgātu nelikumīgi iegūtu naudu un izvairītos no nodokļiem, valstis, lai atvieglotu pret tām noteikto ekonomisko sankciju ietekmi, un teroristiskās organizācijas, lai iegūtu finansējumu savai darbībai.

CNN: Ziemeļkorejas rīcībā esot lielas Bitcoin summas

Pēdējo nedēļu straujais kriptovalūtas Bitcoin vērtības pieaugums, iespējams, iepriecina arī Ziemeļkorejas valdību, kas, kā ziņo CNN, pēdējā gadā ir nodarbojusies ar valūtas iegūšanu gan to "rokot", gan zogot, gan izspiežot no interneta lietotājiem visā pasaulē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide