Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +4 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Cert.lv

Aicina neatsaukties izspiešanas šantāžai e-pastā

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus neatsaukties šantāžai, kas patlaban izplatās e-pastā un kurā ļaundaris apgalvo, ka ievācis sensitīvu informāciju par iespējamo upuri, liecina Cert.lv paziņojums mājaslapā.

Aicina uzmanīties no viltus ziņām WhatsApp

Tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv aicina iedzīvotājus uzmanīties no masveida viltus ziņām, kas kļuvušas aktuālas sarunu mobilajā lietotnē WhatsApp, liecina Cert.lv informācija mājaslapā.

Cert.lv trešajā ceturksnī reģistrējis 193 669 apdraudētas unikālās IP adreses

Latvijā šogad trešajā ceturksnī reģistrētas 193 669 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, kas ir par 11 233 unikālajām IP adresēm vairāk nekā otrajā ceturksnī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Vērtēs kiberuzbrukuma iespējamību MNA informācijas sistēmai

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv vērtēs, vai Maksātnespējas administrācijas (MNA) informācijas sistēmā ir izmantotas kiberuzbrukumu metodes, aģentūru LETA informēja Cert.lv sabiedrisko attiecību pārstāve Līga Besere.

Reaģējot uz paroļu nopludināšanu, mudina tās regulāri mainīt

Tīmekļa vietnē gotcha.pw publiskotas e-pasta adreses un paroles, tomēr tās, lai arī reālas, nav konkrēto e-pastu paroles, bet gan to vietņu paroles, kurās cilvēks ir pierakstījies, izmantojot konkrēto e-pasta adresi. Līdz ar to būtiski, lai cilvēki vienu un to pašu paroli neizmantotu gan piekļuvei e-pastam, gan citiem tīmekļa resursiem, uzsver Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.lv.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide