Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropas Savienības budžets

Dombrovskis: ES nākamajam daudzgadu budžetam Covid-19 krīzes dēļ ir jābūt ambiciozākam

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir svarīgi panākt vienošanos par nākamo ES daudzgadu budžetu, turklāt Covid-19 saslimšanas izraisītās krīzes dēļ tam būtu jābūt ambiciozākam par tagadējo, intervijā aģentūrai LETA pauda Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis.

ES budžeta samits beidzas bez vienošanās

Eiropas Savienības (ES) samits par bloka budžetu nākamajiem septiņiem piektdien beidzies ar strupceļu, 27 dalībvalstīm nespējot rast kopīgu pamatu, pavēstīja līderi.

Vajadzīgs jauns plāns

Nacionālā attīstības plāna (NAP) derīguma termiņš strauji tuvojas beigām, bet sarunas par Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu nākamajā daudzgadu budžetā sāksies jau šā gada pavasarī. Latvijai būs jānoformulē, ko tā vēlas darīt ar savu tā dēvēto naudas aploksni – vai tāpat kā līdz šim tērēt naudu visam, kam atļauts, visvairāk – lauksaimnieku bagātības veicināšanai, vides aizsardzībai un klimata politikai, vai tomēr ieguldīt naudu citās prioritātēs.

Eiroparlaments un ES valdības nepanāk vienošanos par nākamā gada budžetu

Eiropas Savienības (ES) valdības un Eiropas Parlaments (EP) nav spējuši panākt vienošanos par nākamā gada bloka budžeta izdevumiem.Pēc septiņas stundas ilgām sarunām puses nespēja līdz noteiktajam termiņam - pirmdienas pusnaktij - vienoties par miljardiem eiro sadalījumu starp bloka zemniekiem, pētniekiem, studentiem un nabadzīgākajiem reģioniem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide