Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Eiropas Savienības budžets

Ungārija saskata iespēju vienoties par ES budžetu; Polija pieprasa jaunu kompromisu

Strīds par Eiropas Savienības (ES) Covid-19 krīzes tautsaimniecības atveseļošanas paketi un budžetu tiks galu galā atrisināts, piektdien paziņojis Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, savukārt Varšavā kāda augsta ranga amatpersona norādījusi, ka Polija patur tiesības pieprasīt "jaunu kompromisu" saistībā ar vienošanos.

Eiropa, budžets un "demokrātiskais minimums"

Mūsu valdība ir pamatoti lepna uz Eiropadomes iznākumu - 10.5 miljardi eiro Latvijai septiņos gados patiesi nav nekāds nieks. Taču vēl daudz lepnāki uz sevi ir Polijas un Ungārijas valdību vadītāji, un saprotams, kāpēc. Pretēji gaidītajam, naudu no nākamā daudzgadu budžeta un pēckrīzes atjaunotnes fonda Eiropadome nespēja skaidri saistīt ar demokrātijas un tiesiskuma ievērošanu dalībvalstīs.

Desmit miljardu vērta iespēja

Latvija no 2021. līdz 2027. gadam no Eiropas Savienības (ES) budžeta grantos saņems 10,5 miljardus eiro, kas ir par 39% vairāk nekā šajā plānošanas periodā. To paredz vakar no rīta noslēgušās ES līderu sarunas, kas ilga 90 stundas, un tas bija viens no garākajiem ES samitiem vēsturē.

Dombrovskis: ES nākamajam daudzgadu budžetam Covid-19 krīzes dēļ ir jābūt ambiciozākam

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir svarīgi panākt vienošanos par nākamo ES daudzgadu budžetu, turklāt Covid-19 saslimšanas izraisītās krīzes dēļ tam būtu jābūt ambiciozākam par tagadējo, intervijā aģentūrai LETA pauda Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks ekonomikas un finanšu pakalpojumu jautājumos Valdis Dombrovskis.

ES budžeta samits beidzas bez vienošanās

Eiropas Savienības (ES) samits par bloka budžetu nākamajiem septiņiem piektdien beidzies ar strupceļu, 27 dalībvalstīm nespējot rast kopīgu pamatu, pavēstīja līderi.

Rinkēvičs: Sarunās par ES daudzgadu budžetu Latvijas intereses vēl nav pilnībā ņemtas vērā

Latvija neuzskata, ka sarunās par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu būtu sasniegts tāds punkts, kad varētu teikt, ka mūsu intereses ir pilnībā ņemtas vērā, vakar piedaloties ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā tika apspriesta 20.februārī Eiropadomē gaidāmā diskusija par ES daudzgadu budžetu 2021.- 2027.gadam, sacījis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide