Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Finanšu krīze

Rīgai vieglāk pretoties krīzei

Ekonomikas struktūra Latvijas reģionos ievērojami atšķiras. Tas savukārt nozīmē, ka gadījumā, ja pasaules ekonomiskās izaugsmes tempi bremzējas un situācija starpvalstu tirdzniecības jomā turpina pasliktināties, pieauguma vai krituma tempi dažādu Latvijas reģionu vidū var visai ievērojami atšķirties.

Gaidīt krīzi mierīgu sirdi

Turpinoties jau vairāk nekā desmit gadu ilgstošajam cenu kāpumam visriskantākajos pasaules finanšu tirgus segmentos, aizvien tuvāks kļūst brīdis, kad līdzšinējo augšupejošo konjunktūru var nomainīt ne tikai negatīva korekcija, bet pat iespaidīga mēroga finanšu krīze.

Krāšanas kultūra attīstās lēni

Neskatoties uz to, ka, vērtējot kopumā, privātpersonu noguldījumi pēdējos gados ir strauji pieauguši, lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nav nekādu vai gandrīz nekādu uzkrājumu, kas viņu mājsaimniecības padara ļoti ievainojamas brīdī, ja pasaulē atkal sāksies kādi finansiāli satricinājumi. Tā kā mūsdienu globālā ekonomika dzīvo no viena "burbuļa" līdz nākamajam, lielāka vai mazāka mēroga krīzes pienākšana ir neizbēgama, kas savukārt nozīmē, ka finansiāla rakstura nepatikšanas nemetīs līkumu arī Latvijai.

Apinis: Eksports globālās konjunktūras žņaugos

Neraugoties uz to, ka pagājušajā mēnesī apritēja astoņi gadi kopš finanšu milža Lehmans Brother sabrukuma, kas lielā mērā tiek uzskatīts par iepriekšējās finanšu krīzes simbolu, pasaules ekonomiskā atkopšanās ir ļoti attālu no vēlamās. Vienkāršotā valodā runājot, iespējams, lielākie ieguvēji būtu jāmeklē starp tiem, kas spekulē biržā, nevis ikdienas patēriņa preču ražotājiem, vai izejvielu ieguvējiem, no kuriem daudzi, piemēram, naftas kompānijas, šogad piedzīvojuši vēl zemākas cenas nekā iepriekšējās finanšu krīzes laikā.

Ministrs: Krievijas rezerves fonds var būt tukšs jau šogad

Ja nenotiks budžeta optimizācija, Rezerves fonds un neinvestētie Nacionālās labklājības fonda līdzekļi varētu tikt iztērēti jau šajā gadā, sestdien brīdināja Krievijas finanšu ministrs Antons Siluanovs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide