Antisemītisms, naids, konflikti un vardarbība nav tikai pagātne, ceturtdien ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdī vietā, kur savulaik atradās Rīgas Horālā sinagoga, uzsvēra Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Saglabāt mūžīgā piemiņā holokausta upurus un darīt visu, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ, tas ir visu valstu politiķu uzdevums 21. gadsimtā, ceturtdien, 4. jūlijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), uzrunājot klātesošos Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienai veltītajā ziedu nolikšanas ceremonijā.
Piedaloties valsts augstākajām amatpersonām, Rīgā ceturtdien, 4. jūlijā, tiks pieminēti ebreju tautas genocīda upuri, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska.
ANO ziņojumā par represijām, kas Mjanmā vērstas pret islāmticīgo rohindžu minoritāti, Mjanmas rīcība pielīdzināta genocīdam un noziegumiem pret cilvēci, raksta The Guardian.
Svētdien, 25. martā, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un regulāro spēku vienību komandieri piedalīsies atceres pasākumā, pieminot 1949. gada komunistiskā režīma politisko represiju un deportāciju upurus.
Organizācija Ārsti bez robežām uzskata, ka vairāk nekā 6,7 tūkstoši Mjanmas rohindžu, tostarp 730 bērni, kas jaunāki par pieciem gadiem, noslepkavoti pirmā mēneša laikā, kad Mjanmā Rakhainas provincē pēc 25. augustā notikuša nemiernieku uzbrukuma armijas bāzei militāristi, atriebjoties par uzbrukumu, sāka aktīvu rohindžu vajāšanu. Vardarbības uzliesmojuma pirmajās divās nedēļās vien bēgļu gaitās devās vairāk nekā 125 tūkstoši rohindžu, bet nu šis skaits ir vairākkārt pieaudzis.
Bangladeša uzbūvēs 14 tūkstošus jaunu mītņu rohindžu bēgļiem, kas turpina ierasties valstī no kaimiņos esošās Mjanmas un šobrīd spiesti apmesties lielākoties ceļmalās vai klajā laukā, sestdien paziņojis Bangladešas ārkārtējo situāciju ministrs Šahs Kamals.
Bosnijā atklāti divi masu kapi, kuros, domājams, aprakti aptuveni 20 Bosnijas pilsoņu karā no 1992. līdz 1995.gadam nogalinātie musulmaņi, trešdien paziņojis Nacionālais pazudušo cilvēku institūts.