Laika ziņas
Šodien
Migla

Gulbji

Gan Lietuvā, gan Igaunijā gulbjiem apstiprināta putnu gripa

Lietuvā augsti patogēnā putnu gripa apstiprināta vairākiem paugurknābja gulbjiem, piektdien paziņojis Valsts pārtikas un veterinārijas dienests (VMVT). Arī Igaunijā pirmo reizi atklāts augsti patogēnais putnu gripas paveids H5N8, paziņojis Lauksaimniecības un pārtikas departamenta Dzīvnieku labturības nodaļas vadītājs Olevs Kalda.

Gulbim palīdzība lielākoties nav nepieciešama

Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka ziemā gulbji un citi ūdensputni bieži mēdz atpūsties uz ledus, īpaši gadījumos, kad blakus ir neaizsalis ūdens laukums. Līdz ar to gulbim, kurš atrodas uz sniega vai ledus un nav acīmredzami savainots, kā arī citiem savvaļas putniem nav nepieciešama cilvēka palīdzība.

Aicina putnus barot atbildīgi - nepārtraukti un visu ziemu

Putnu pētniekiem ir dažādi viedokļi par to, vai ūdensputnus tāpat kā zīlītes un zvirbuļus drīkst piebarot, taču - ja to darīt, tad regulāri visas ziemas garumā, sarunā ar portālu Diena.lv uzsver putnu pētnieks Ruslans Matrozis un putnu vērotājs Kaspars Funts.

Ņujorka piesaka karu agresīviem gulbjiem

ASV Ņujorkas štats pieticis karu paugurknābja gulbjiem, paredzot izšaut 2200 putnus, kurus uzskata par nopietnu draudu sabiedrībai.Ņujorkas štata Vides saglabāšanas departaments norāda, ka gulbji uzbrūk cilvēkiem, iznīcina augu valsti, apdraud lidmašīnas un piesārņo ūdeni.Lai novērstu šīs problēmas, departaments ierosinājis līdz 2025.

Latvijā novērotas pirmās zosis un gulbji

Sestdien, 2.martā, Nīcas apkārtnē novērotas pirmās no ziemotnēm atlidojušās zosis un ziemeļu gulbji, informēja portāla www.latvijasputni.lv komanda.

Sprūdžs piedalīsies ziemeļu gulbju gredzenošanā

Ceturtdien, 26.jūlijā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs dosies uz Skrundu, lai tiktos ar ornitologu Dmitriju Boiko un piedalītos ziemeļu gulbju ikgadējā gredzenošanā, kas norisināsies plašākā ziemeļu gulbja pētījuma Eiropā ietvaros, portālu Diena.lv informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Latviju masveidā pamet ziemeļu gulbji

Pēdējās nedēļas laikā Latviju masveidā pameta ziemeļu gulbji, portālu Diena.lv informēja gulbju pētnieks un Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide