Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ikšķile

Trapiņš: ST lēmums par Ikšķiles pievienošanu Ogres novadam jārespektē

Latvija ir tiesiska un demokrātiska valsts, un ikviens Satversmes tiesas (ST) lēmums ir jārespektē, komentējot tiesas spriedumu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lietā, ar kuru Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pievienošanu Ogres novadam atzīta par atbilstošu Satversmei, aģentūrai LETA sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (LZP).

VARAM no amata atbrīvo Ikšķiles novada domes priekšsēdētāju Trapiņu

Par dažādiem pārkāpumiem, kas ir konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) parakstījis rīkojumu par pašvaldības vadītāja Induļa Trapiņa (LZP) atbrīvošanu no amata, šorīt intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Plešs.

Saistībā ar Ikšķiles mēra ģimenes īpašumu – 5 administratīvie procesi

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš vienpersoniski pieņēmis vairākus lēmumus, ko drīkstēja izlemt tikai dome, tā secinājuši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālisti, pārbaudot Ikšķiles pašvaldībā notiekošo. Ministrija pieprasījusi mēram sniegt paskaidrojumus, bet pēc to saņemšanas pastāv iespēja mēru no amata atstādināt. Bet saistībā ar Trapiņu ģimenes īpašumu uzsākti pavisam pieci administratīvā pārkāpuma procesi, informē raidījums De facto.

Aizdomas par pārkāpumiem Ikšķiles mēra ģimenes īpašumā

Šobrīd atbildīgās institūcijas vērtē iespējamos pārkāpumus, kas tikuši pieļauti, apsaimniekojot Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa ģimenei piederošo īpašumu, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Spriedums un revīzija pasliktina novadu reformas fonu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), pērn 25. aprīlī apturot Ikšķiles novada iedzīvotāju aptaujas nolikumu, nav rīkojies atbilstoši Satversmei. Arī pati pašvaldība, rīkodama aptauju pirms Satversmes tiesas sprieduma, rīkojusies pretēji likumam. To šonedēļ atzinusi Satversmes tiesa (ST), kuras lēmums nav pārsūdzams.

Ikšķiles novada pašvaldība aicina Saeimu atlikt novadu reformu līdz atzinuma saņemšanai

Ikšķiles novada pašvaldība lūgs Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisiju un Saeimu atlikt likumprojekta Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums izskatīšanu, līdz Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa situācijas administratīvi teritoriālās reformas procesā atzinuma saņemšanai un izvērtēšanai.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide