Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Imants Lancmanis

Dzīves glezna ar Kazu fonā

Uzņēmusi filmu Kaza kāpa debesīs par Kazas paaudzi, kinorežisore Laima Žurgina stāsta par to, kāpēc pēckara bērni grib labi ģērbties un skaisti izskatīties, par atvainošanos Jurim Zvirgzdiņam un par dvēseles pieredzes nozīmi.

Kristus jautājums

"Kristus dzīve un nāve ir lielākā iespēja, kas tikusi dota cilvēcei, – izkļūt no netikumiem, kuri piemīt cilvēka dabai tās attīstības ceļā no dzīvnieciskiem instinktiem uz augstāku garīgo pakāpi," uzskata latviešu mākslas vēsturnieks, heraldikas, mākslas un arhitektūras pieminekļu restaurēšanas speciālists un gleznotājs Imants Lancmanis, kura darbs Kristus jautājums 2016. gada Lieldienās ir apskatāms Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Brūces var sadziedēt

Rundāles pils saimnieks Imants Lancmanis par Lestenes baznīcas augšāmcelšanos, karu neizbēgamību un latviešu izredzēm.Nacionāls simbols, kurā ir viss kopā: Latvijas vēsture, māksla, pagātne skaistā, pagātne drūmā, pagātne briesmīgā, simbols, uz kura pamata redzams, ka brūces var sadziedēt, - tā Imants Lancmanis vērtē XVIII gadsimta sākumā uzcelto Lestenes baznīcu, Kurzemes baroka sakrālās celtniecības krāšņāko pieminekli.

Rundāle. Ar ceriņu un rokoko smaržu

Rundāles pils ar jaunu telpu atklāšanu, Imanta Lancmaņa monogrāfijas atvēršanu un smaržu vāžu darbības sākšanu ielūdz nosvinēt 279. gadadienu, kopš pils celtniecībā ielikts pamatakmens

Skatītājs pārdomās. Tev nebūs nokaut

Divas rokas, kas pieder atriebes dievei Nemesīdai (ar asiņainu zobenu) un Žēlsirdības eņģelim (ar palmas zaru), atstāj atklātu jautājumu – kurš teiks galavārdu

Imanta Lancmaņa nemiers vēstures miera ielejā

Viņš varētu būt bijis izcils Latvijas Valsts prezidents. Vai vismaz lielisks vēstnieks, piemēram, Parīzē. Imanta Lancmaņa hipotētiskajā ģerbonī, šķiet, atbilstoši skanētu devīze "Semper fidelis et fortis" jeb latviskā versijā – "Vienmēr uzticībā stiprs"

Krievijas-Rietumu sankciju karš Rundālei tūristus pagaidām nav atņēmis

Kamēr nozares eksperti runā par Ukrainas konflikta un Krievijas-Rietumu sankciju kara graujošu ietekmi uz tūristu plūsmu, Rundāles pils muzejs pagaidām izmaiņas nejūt, portālam Diena.lv pastāstīja muzeja direktors Imants Lancmanis."Pagaidām [negatīvu ietekmi] neesam jutuši," pauda Lancmanis, pieļaujot, ka tas, visticamāk, ir tūristu plūsmas struktūras dēļ – Rundāles apmeklētāji visbiežāk ir Vācijas vai Japānas, ne Austrumeiropas tūristi.

FOTO: Unikālās Lestenes baznīcas restaurācija kā kara brūču dziedēšana

"Tas ir nācijas uzdevums, sadziedēt šīs kara brūces," tā par Otrā pasaules kara beigās padomju armijas artilērijas apšaudēs cietušās, vēlāk izdemolētās Lestenes baznīcas interjera un unikālo kokgriezumu atjaunošanu portālam Diena.lv teic Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis. Kā atgādinājums par nozīmīgo projektu senā kultūras mantojuma saglabāšanā kalpos arī Latvijas Bankas šonedēļ prezentētā kolekcijas monēta Kurzemes baroks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide