Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -3 °C
Apmācies
Pirmdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Imunitāte

Vispirms revakcinēs cilvēkus ar vāju imūnsistēmu

Pagaidām trešā vakcīnas deva pret Covid-19 saslimšanu būs pieejama personām ar novājinātu imūno sistēmu, taču valdības un atbildīgo instanču ieskatā, nepieciešamības gadījumā papildu devas varētu būt pieejamas visiem valsts iedzīvotājiem.

Saldumi pasliktina imunitāti

 Tas, ka saldumi liek vairāk smaidīt un kļūt laimīgākam, ir tiesa, bet saldumiem ir arī sliktā puse - tie pasliktina imunitāti.

Skrienot basām kājām, nostiprini veselību

Skriešana basām pēdām ir vissenākais pārvietošanās veids. Lai arī mūsdienās tā tiek piekopta kā alternatīva skriešanai apavos, patiesībā tieši tā ir skriešanas kustības pamatā, jo specializētie sporta apavi savu attīstības gājienu ir sākuši tikai pagājušā gadsimta vidū. Tomēr arī šodien, kad sporta apavu tirgū ir atrodami visdažādākie modeļi jebkurai gaumei un noskaņai, ir skrējēji, kas izvēlas pārvietošanos basām, turklāt to skaits turpina augt.

Speciāliste: Pavasarī jāstiprina imunitāte

Oficiāli pavasaris jau ir iestājies, taču gaisa temperatūra Latvijā šobrīd joprojām ir salīdzinoši zema. Laika apstākļi ir mānīgi, līdz ar to ikvienam vajadzētu īpašu uzmanību pievērst apģērba izvēlei, un, protams, imunitātes stiprināšanai.

Aukstumā jāsargā elpceļi

No aukstuma īpaši jāsarga ne tikai perifērās ķermeņa daļas - deguns, vaigi, ausis, rokas, kāju pirksti, bet arī elpceļi, kurus var kairināt aukstais gaiss.  Īpaši jāuzmanās tiem, kuriem jau ir kādas veselības problēmas  - astma, bieži bronhīti, klepus u.c. Lai sals nekaitētu elpošanas orgāniem, jāņem vērā vairāki aspekti.

Vīrusu laikā kājām jābūt siltām

 Mums visām tik labi zināms, kā sevi pasargāt no sezonas slimībām, tomēr cik daudzas šīs zināšanas ikdienā patiešām izmanto? Atgādinām, kāds ir profilakses minimums! 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide