Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Internets

Aicina novērst dezinformāciju

''Covid-19 ir izraisījušas vai vismaz vairo 5G (piektās paaudzes) tehnoloģijas''; ''tās grauj cilvēku imunitāti un novājina organismu'' – šādi un līdzīgi apgalvojumi klejo Eiropas Savienības (ES) informatīvajā telpā, īpaši sociālajos tīklos.

Nauda, kas atrodas otrpus ekrānam

Covid-19 pandēmijas laikā dažādi mediji vairāk uzmanības sāka pievērst interneta videi un tur notiekošajam. Sporta ziņās vēstīja par e-sportu un šā brīža slavenākā Latvijas videospēļu spēlētāja Helvija Saukanta jeb broky panākumiem Counter Strike spēlē. Tāpat televīzijā bija skatāms raidījums, kurā piedalījās Latvijas pārstāve, profesionāla strīmere Dana Dima jeb Danucd. Tomēr netika pilnībā izskaidrots, kas īsti ir e-sports, kas ir strīmošana un kā ar ko tādu var pelnīt naudu.

Pētījums: Covid-19 laikā Latvijā strauji pieaudzis pirātiskā satura lejupielāžu apjoms

"Lai arī satura nelegālo lejupielādes un straumēšanas vietņu — torrentu — Latvijas lietotāju skaits internetā pēc martā piedzīvotā kāpuma par 22% aprīlī atgriezās februāra līmenī, īstu satraukumu rada fakts, ka gandrīz dubultojies torrentu vietņu skatījumu skaits un vidējais laiks, ko viens lietotājs pavadījis vietnē," bažas pauž biedrības Par legālu saturu! izpilddirektore Dace Kotzeva, komentējot starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veikto aptauju un pētījumu Latvijas populārāko torrentu lejupielādes vietņu audits un auditorijas izpēte.

Jau tiek apspriestas 6G ieviešanas iespējas

Tikmēr, kamēr piektās paaudzes jeb 5G bezvadu datu pārvades risinājumu ieviešana vēl atrodas sākuma stadijā, daudzviet pasaulē jau tiek domāts par nākamās, sestās paaudzes jeb 6G standartiem.

Aicina pievērst pastiprinātu uzmanību drošākai videokonferenču rīku izmantošanai

Pēdējā mēneša laikā Latvijā strauju popularitāti ir guvuši tādi videokonferenču rīki kā Zoom, Microsoft Teams, Cisco WebEx Teams un citi. Ņemot vērā, ka virtuālo sapulču vai skolēnu mācību stundu laikā ir notikuši vairāki nepatīkami starpgadījumi, Latvijas Drošāka interneta centrs Drossinternets.lv kopā ar Cert.lv aicina attālināto sapulču un mācību stundu organizatorus pievērst pastiprinātu uzmanību drošībai, tostarp lai nepieļautu neaicinātu cilvēku pievienošanos virtuālajām sapulcēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide