Laika ziņas
Šodien
Migla
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Internets

5G vēl tikai iešūpojas

Mobilo sakaru operatori prognozē, ka Latvijas iedzīvotāji piektās paaudzes sakaru tīkla labumus pa īstam sāks izjust tikai pēc pāris gadiem, taču ieguvumi būšot gaidīšanas vērti.

Lietotājiem draudzīgāks internets

Par vispasaules tīmekļa jeb WWW autoru uzskatītais Tims Bērnerss-Lī ir apņēmības pilns pārveidot internetu, lai cilvēki atkal varētu paši izvēlēties, kādus datus uzticēt pakalpojumu sniedzējiem.

Traucēta vairāku Google pakalpojumu izmantošana

Pirmdien traucēta vairāku ASV tehnoloģiju kompānijas Google pakalpojumu izmantošana. Starp pakalpojumiem, kurus nebija iespējams izmantot, bija arī elektroniskā pasta sistēma Gmail un videoapmaiņas vietne YouTube, taču tie jau atsākuši darboties.

Zeps: 5G tehnoloģijā balstītos risinājumus vispirms ieraudzīsim transporta jomā, loģistikā un ostās

Ikgadējais 5G ekosistēmas forums 5G Techritory virtuāli pulcēja 2000 profesionāļu un vairāk nekā 120 spīkeru no visas pasaules, lai kopā diskutētu par 5G nākotni Eiropā un pasaulē. Forumā piedalījās 5G industrijas līderi, politikas veidotāji, tehnoloģiju inovāciju radītāji un telekomunikāciju operatori. Tāpat kā katru gadu forumā tika diskutēts par 5G tehnoloģiju pielietojuma iespējām dažādās jomās - rūpniecībā, militārajā industrijā, pilsētplānošanā, kā arī transporta nozarē un ostās.

Forumā 5G Techritory diskutēs par valsts lomu 5G ieviešanā un tehnoloģijas pienesumu ekonomiskajā un sociālajā attīstībā

Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forumā 5G Techritory, kas 11.-12. novembrī notiks Rīgā, diskutēs par valsts lomu 5G ieviešanā, jaunā mobilā tīkla pienesumu valsts ekonomikai un risinājumiem dzīves uzlabošanai pilsētvidē. Foruma mērķis - veicināt Baltijas jūras reģiona valstu valdību, mobilo tīklu operatoru, 5G produktu attīstītāju un pētniecības institūtu ciešāku sadarbību tālākai reģiona izaugsmei tehnoloģiju jomā. Pasākums notiks virtuāli un tiks straumēts www.5Gtechritory.com.

CSP: Preces vai pakalpojumus internetā pārdod 15,5 % uzņēmumu

2020. gada sākumā Latvijā internetu lietoja 99,9 % uzņēmumu, un 62,6 % no tiem bija sava tīmekļa vietne, tai skaitā 94,1 % lielo uzņēmumu, 81 % vidējo un 58,4 % mazo, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ikgadējā aptauja par informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) lietošanu un e-komerciju uzņēmumos.

Aicina novērst dezinformāciju

''Covid-19 ir izraisījušas vai vismaz vairo 5G (piektās paaudzes) tehnoloģijas''; ''tās grauj cilvēku imunitāti un novājina organismu'' – šādi un līdzīgi apgalvojumi klejo Eiropas Savienības (ES) informatīvajā telpā, īpaši sociālajos tīklos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide