Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jūrmalas festivāls

Pietiek ar savām zvaigznēm. Sestais Jūrmalas festivāls – Dzintaru koncertzāles un Latvijas mūzikas dzīvība

Virkni lielo vasaras festivālu Covid-19 krīzes dēļ šogad ir nācies atcelt, taču Jūrmalas festivāls ir pierādījis izdzīvošanas spēju. Tas nebūtu iespējams bez dāsna pašvaldības finansējuma, kas ļāva Dzintaru koncertzālei vienīgajai nepiepulcēties citu Latvijas pašvaldību ziņā esošo reģionālo koncertzāļu un Liepājas teātra bēdu dziesmai par apdraudēto turpmāko pastāvēšanu. Glābj arī koncertzāles apjoms un tas, ka tā ir apjumta brīvdabas telpa, – līdz ar to mazāk stingri ir epidemioloģiskie ierobežojumi pasākumu rīkošanai. Jūlijā tur drīkstēja vienlaikus atrasties piecsimt klausītāju. Arī ievērot distanci nav problēmu, un baiļu faktors līdz ar koncertu vēlo sākumlaiku – pusdeviņos vakarā – licis sarukt klausīties gribētāju skaitam.

Ar trīs Osokinu koncertu atklās sesto Jūrmalas festivālu

No 22. jūlija līdz 4. augustam Dzintaru koncertzālē norisināsies sestais Jūrmalas festivāls, kas 22. jūlijā plkst. 20.30 tiks atklāts ar Osokinu dinastijas izcilo pianistu – Sergeja, Andreja un Georgija Osokinu - koncertu.

FOTO: Operzvaigzne Antoņenko žilbina operas Zemnieka gods koncertuzvedumā

Piektdien, 26. jūlijā, Jūrmalas festivālā izskanēja vienas no skaistākajām itāļu operām Pjetro Maskanji Zemnieka gods koncertuzvedums. Kopā ar pasaulslaveno operdziedātāju Aleksandru Antoņenko uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzmirdzēja vācu mecosoprāns Denīze Uzuna, baritons Jānis Apeinis, soprāns Alisa Zinovjeva un mecosoprāns Andžella Goba. Spēcīgi kaislību izvirdumi, versmainas melodiju krāces un kulminācijas dinamiskā dzīves reāliju stāstā izdzīvoja izcils solistu zvaigznājs un Jūrmalas festivāla orķestris, diriģenta Vello Pāna (Igaunija) vadībā.

Jūrmalas festivālā operas Zemnieka gods koncertuzvedumā uzstāsies Aleksandrs Antoņenko

_Jūrmalas festivāla ietvaros, Dzintaru koncertzālē, 26. jūlija izskanēs Pjetro Maskanji (Pjetro Mascagni) operas Zemnieka gods koncertuzvedums, kurā kopā ar Latvijas tenoru Aleksandru Antoņenko uzstāsies vācu mecosoprāns Denīze Uzuna (Deniz Uzun), Latvijā dzimusī un uz pasaules skatuvēm dziedošā Alise Zinovjeva, kā arī Latvijas Nacionālās operas solisti Jānis Apeinis un Andžella Goba, informēja pasākuma pārstāis Mārtiņš Pučka.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide