Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +2 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Kodolenerģija

Pasaulē bažas par Krievijas peldošo AES

Vides aizsardzības organizāciju bažas izraisījis Krievijas jaunais lepnums – peldošā atomelektrostacija, kas ir vienīgais tāda veida objekts pasaulē. Pagājušajā nedēļā pēc svinīgas ceremonijas peldošais energobloks Akadēmiķis Lomonosovs no Murmanskas pa ziemeļu kuģošanas ceļu "devās" uz savu pastāvīgās bāzēšanas vietu – Peveku Čukotkas autonomajā apvidū, vēsta Newsru.com.

Kodolenerģija atgūst popularitāti

Šobrīd pasaulē arī ir trīs valstis, kuras oficiālā līmenī atbalsta mazo AES veidošanu – ASV, Kanāda un Lielbritānija, gan pozicionējot savas darbības nevis kā atbalstu atomenerģētikai, bet jauna veida bezizmešu elektrības ražošanas tehnoloģijai. Atbalsta programmu robežas visos gadījumos gan ir samērā neskaidras, tomēr ASV un Lielbritānija plāno atbalstīt un arī daļēji finansēt mazās AES laikā līdz 2030. gadam, kad paredzēts, ka ierindā varētu stāties pirmās no tām.

Bažās par radiāciju Āhenes iedzīvotājiem pieejamas bezmaksas joda tabletes

Āhenē Vācijas rietumos varas iestādes iedzīvotājiem par brīvu dala joda tabletes, jo radušās bažas par netālu Beļģijā esošā kodolreaktora drošību, vēsta BBC. Visiem Āhenes un tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem ir iespējams pašvaldības mājaslapā pieteikties, lai saņemtu kuponus, kurus aptiekās būs iespējams samainīt pret joda tabletēm. Jods samazina risku saslimt ar vairogdziedzera vēzi, ja cilvēks ticis pakļauts pastiprinātai radiācijas ietekmei.

EPPA aicina Baltkrieviju apturēt Astravjecas AES būvi

Eiropas Padomes Parlamentārā Asambleja (EPPA) aicinājusi Baltkrieviju apturēt netālu no Lietuvas robežas topošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) būvi. Šāds aicinājums ietverts rezolūcijā Situācija Baltkrievijā, kas otrdien pieņemta EPPA plenārsēdē Strasbūrā.

Japāna atgriežas pie kodolenerģijas

Japāna otrdien, iedarbinot Sendai reaktoru apmēram 1000 kilometrus uz dienvidrietumiem no Tokijas, pārtrauca divus gadus ilgo atteikšanos no kodolenerģijas.

FOTO: Netīrā bumba Pierīgā

"No liela radioaktīvo materiālu daudzuma var uztaisīt netīro bumbu. Un liels daudzums šeit arī ir," atzīst Salaspils reaktora administrators Jānis Rudzītis. Pērn vienai no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm tika konstatēta neliela noplūde. Šī gada sākumā noplūde atrasta arī otrai tvertnei, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide