Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kodolenerģija

Kodolenerģija atgūst popularitāti

Šobrīd pasaulē arī ir trīs valstis, kuras oficiālā līmenī atbalsta mazo AES veidošanu – ASV, Kanāda un Lielbritānija, gan pozicionējot savas darbības nevis kā atbalstu atomenerģētikai, bet jauna veida bezizmešu elektrības ražošanas tehnoloģijai. Atbalsta programmu robežas visos gadījumos gan ir samērā neskaidras, tomēr ASV un Lielbritānija plāno atbalstīt un arī daļēji finansēt mazās AES laikā līdz 2030. gadam, kad paredzēts, ka ierindā varētu stāties pirmās no tām.

Beļģu atombubulis

Beļģijas novecojušās atomelektrostacijas rada bažas kaimiņvalstīs. Aktīvisti un politiķi pieprasa beļģiem domāt par atteikšanos no kodolenerģijas

EPPA aicina Baltkrieviju apturēt Astravjecas AES būvi

Eiropas Padomes Parlamentārā Asambleja (EPPA) aicinājusi Baltkrieviju apturēt netālu no Lietuvas robežas topošās Astravjecas atomelektrostacijas (AES) būvi. Šāds aicinājums ietverts rezolūcijā Situācija Baltkrievijā, kas otrdien pieņemta EPPA plenārsēdē Strasbūrā.

Japāna atgriežas pie kodolenerģijas

Japāna otrdien, iedarbinot Sendai reaktoru apmēram 1000 kilometrus uz dienvidrietumiem no Tokijas, pārtrauca divus gadus ilgo atteikšanos no kodolenerģijas.

FOTO: Netīrā bumba Pierīgā

"No liela radioaktīvo materiālu daudzuma var uztaisīt netīro bumbu. Un liels daudzums šeit arī ir," atzīst Salaspils reaktora administrators Jānis Rudzītis. Pērn vienai no Salaspils radioaktīvā ūdens tvertnēm tika konstatēta neliela noplūde. Šī gada sākumā noplūde atrasta arī otrai tvertnei, pirmdien vēsta laikraksts Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide