Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Sadzird satraucošos faktus. Konstruktīva divu ministriju sadarbība lasītprasmes veicināšanā

Gandrīz katrā Eiropas valstī ir izstrādāta lasīšanas veicināšanas stratēģija ar mērķi īstenot izglītības, kultūras un labklājības jomu ciešu sadarbību lasīšanas popularizēšanā un kvalitatīvas literatūras un bibliotēku pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā. Latvijā to īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka, un nav zināma cita lasīšanas iniciatīva ar tik plašu ģeogrāfisko pārklājumu kā Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijai – 2020. gadā tās bija 604 bibliotēkas Latvijā un 68 diasporas centri 29 pasaules valstīs, aptverot 20 000 lasītāju lielu auditoriju.

LNB aicina skolēnus piedalīties skaļās lasīšanas sacensībās

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2021. gadā turpina skaļās lasīšanas sacensības. Šobrīd 5. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku, informēja LNB pārstāvji.

FOTO: Nacionālajā bibliotēkā atklāta bērnu grāmatu izstāde

Līdz 30. novembrim Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 7. stāvā būs skatāma Ziemeļvalstu literatūrai veltīta bērnu grāmatu izstāde Grāmatu plūdi. Ziemeļi satiek Baltiju bērnu grāmatās. Būt kopā gan ar iemīļotiem, gan vēl neiepazītiem Ziemeļvalstu literatūras varoņiem bērni un pieaugušie varēs ne tikai lasot, bet arī piedaloties dažādās aktivitātēs, izstaigājot labirintus. Ieeja bez maksas.

101. dzimšanas dienā Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina īpašā velomaršrutā

Sestdien, 29. augustā, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) atzīmēs savu 101. dzimšanas dienu. Svētku svinēšana apstākļos, kad pulcēšanās iespējas bibliotēkā ir ierobežotas, būs neikdienišķa, taču tā rosinājusi izmantot radošus risinājumus svaigā gaisā. Jau kopš šī brīža LNB aicina ikvienu doties Rīgas ielās izstaigāt un izbraukt ar velosipēdu vai skrejriteni kādu no piedāvātajiem Gaismas pils kontūras ceļiem vai radīt savu jebkurā citā vietā Latvijā vai pasaulē. Savukārt 29. augustā tiks rīkotas veloekskursijas īpaši izstrādātā maršrutā, apmeklējot 12 LNB senos namus un klausoties gida stāstījumu par to pagātni, šodienu un lomu Rīgas un Latvijas vēsturē.

Tehnoloģijas maina arī idejas. LNB aicina Valsts prezidentu kļūt par divu nozīmīgu notikumu patronu

Tieši pirms gada Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Valsts prezidenta Egila Levita inaugurācijas ceremonija. 8. jūlijā prezidents ar kundzi Andru Leviti ar simbolisku vizīti pagodināja bibliotēku, tiekoties ar tās direktoru Andri Vilku, iepazīstoties ar Reto grāmatu un rokrakstu kolekciju, apskatot Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi Tautasdziesmu teicējas. 1991 un izstādi Hernhūtiešu rokraksti. Pēc tam abu starpā notika neliela publiska saruna par mākslīgā intelekta problemātiku.

LNB e-pakalpojumu piedāvājums novērtēts kā starptautisks paraugs

Eiropas bibliotēku, informācijas un dokumentācijas asociācijas biroja sagatavotajā ziņojumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas e-pakalpojumu piedāvājums novērtēts kā starptautisks paraugs, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide