Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lielais Kristaps

Pasniegtas Lielā Kristapa balvas; labākā spēlfilma – Dvēseļu putenis

Ar balvu pasniegšanas ceremoniju tiešraidē no Latvijas televīzijas 15. novembrī noslēdzās Nacionālā kino balva Lielais Kristaps. Par labāko spēlfilmu šogad atzīta drāma Dvēseļu putenis, savukārt tās režisors Dzintars Dreibergs saņēma balvu par labāko spēlfilmas režiju.

Lielā Kristapa apbalvošanas ceremonija būs vērojama tiešsaistē

Šogad Nacionālā kino balva Lielais Kristaps tiks pasniegta jau 32. reizi. Svinīgo ceremoniju, kurā tiks pasniegtas balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas, skatītāji pilnā apjomā varēs vērot sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, savukārt no plkst. 21.10 – arī LTV1 tiešraidē, informēja Latvijas Televīzijās pārstāvji.

Viss ir labi. Kamēr tas mūs neskar

Ego Media dibinātāja Gunta Trektera (52) producētās filmas šogad saņēmušas 23 Lielā Kristapa balvu nominācijas. Kā viens no Latvijas pieredzējušākajiem producentiem skaidro savas kinostāstu veiksmes, ko kovidlaiks mainījis nozarē, un vai "mazie ekrāni" kādreiz aizstās lielos?

Izziņo Lielā Kristapa filmu programmu

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums Lielais Kristaps šogad norisināsies no 12. līdz 15. novembrim. Lielais Kristaps dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. Filmas būs iespējams skatīties kinoteātrī Splendid Palace, Tallinas ielas kvartālā un tiešsaistē www.filmas.lv, informēja balvas rīkotāji.

Neatbildēti jautājumi

Nepieciešamība apvienot klasisko kino izrādīšanas vietu – kinoteātri – un skates interneta platformās būs viena no būtiskākajām pandēmijas mācībām.

Sākas Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojums

Ceturtdien, 22. oktobrī, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv sācies Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps skatītāju balsojums. Uz skatītāju simpātiju balvu šogad pretendē 13 filmas, kas nominētas kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma un Labākā animācijas filma. Balsojums ilgs līdz 12. novembrim.

Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps šogad pieteikts mazāks skaits filmu nekā pērn

Līdz ar 15. augustu noslēgusies filmu pieteikšana Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, ziņo organizatori – Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, gandrīz visās kategorijās vērojams neliels pieteikumu skaita kritums. Kopumā šogad izvērtēšanai iesniegti 65 pieteikumi, to skaitā pilnmetrāžas, īsmetrāžas spēlfilmas, dokumentālas filmas, animācija un studentu filmas. Pagājušajā gadā bija pieteikti 95 darbi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide