Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Marina Kosteņecka

Tautas frontes muzejā notiks tikšanās ar Marinu Kosteņecku un Daini Īvānu

8. novembrī plkst. 17 norisināsies tikšanās ar rakstnieci Marinu Kosteņecku un publicistu Daini Īvānu. Saruna būs par tikko klajā laisto Marinas Kosteņeckas atmiņu krājumu Mans XX gadsimts, radošo personību dzīvesstāstiem laikmeta griežos, lomu nesenajos Latvijas vēstures notikumos un šodienas Latviju.

Ratiņkrēslā Stikla kalnā. Saruna ar Marinu Kosteņecku

Atmodas laikā cilvēki, nezinot viņas adresi, uz konverta rakstīja vienkārši "Kosteņeckai", un vēstules sasniedza adresāti – tik populāra tautā bija Marina Kosteņecka, krievu rakstniece, tobrīd Latvijas Tautas frontes domes un valdes locekle, PSRS Tautas deputāte. Pirms četriem gadiem, kad rakstniecei bija 70, viņa SestDienai atklāja, ka tagad strādā pie mūža darba – neatkarības atjaunošanas laikā sev adresēto vēstuļu apkopošanas. Nu mūža darbs ir pabeigts, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība šajās dienās laiž klajā atmiņu krājumu par neseno Latvijas vēsturi Mans XX gadsimts latviešu un krievu valodā.

Klajā nāk Marinas Kosteņeckas Vēstules no mājām

Apgāds_ Jumava _laidis klajā rakstnieces un žurnālistes Marinas Kosteņeckas grāmatu Vēstules no mājām.Grāmatu rakstniece ir veidojusi, tajā iekļaujot sava tēva vēstules, ko viņš bija saņēmis no ģimenes, atrodoties Gulaga nometnē. Tās viņš rakstniecei bija saglabājis līdz pat nāves dienai. "Tēvu arestēja 1945.

Rakstnieki biedru naudas nav maksājuši, jo LRS uzskata par bezjēdzīgu organizāciju

Jau novembra sākumā kļuva zināms, ka Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) no savām rindām izslēgusi vairākus pazīstamus literātus, kuri ilgāku laiku nav maksājuši biedra naudu. Izslēgtie rakstnieki portālam Diena.lv atzina, ka biedru naudas nav maksājuši, jo uzskatījuši LRS par bezjēdzīgu organizāciju, kas tā arī nav spējusi atbrīvoties no savas padomju laiku nastas.

Kosteņecka: Svārstīšanās dēļ Ušakovam nevar uzticēties

Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņas centrs) parakstīšanās par referenduma sarīkošanu krievu valodas statusa jautājumā rakstniecei Marinai Kosteņeckai ir liels pārsteigums, jo politiķis iepriekš paudis, ka akciju par krievu valodu kā otru valsts valodu neatbalstīs. Rakstniece portālam Diena.lv sacīja, ka N. Ušakova rīcība pierādījusi to, ka politiķim uzticēties nevar.

Viedoklis: Latvija nav izturējusi pārbaudījumu ar neatkarību

Saņēmu un izlasīju mūsu diskusijas laikā piedzemdētus Politiķa kodeksa punktus. Viss ir pareizi, visam piekritu. Bet man, diemžēl, nav tomēr ticības, ka pirms došanās pie vēlēšanas urnām vēlētāji cītīgi šo kodeksu izstudēs un svītros ārā tos kandidātus, kuri kodeksa kritērijiem neatbilst. Neesmu arī tik naiva, lai cerēt uz pašu potenciālo kandidātu godaprātu, ka viņi to kodeksu nopietni uztvers kā tādu nepārvaramo šķērsli savai kandidēšanai…

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide