Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kosteņecka: Svārstīšanās dēļ Ušakovam nevar uzticēties

Rīgas mēra Nila Ušakova (Saskaņas centrs) parakstīšanās par referenduma sarīkošanu krievu valodas statusa jautājumā rakstniecei Marinai Kosteņeckai ir liels pārsteigums, jo politiķis iepriekš paudis, ka akciju par krievu valodu kā otru valsts valodu neatbalstīs. Rakstniece portālam Diena.lv sacīja, ka N. Ušakova rīcība pierādījusi to, ka politiķim uzticēties nevar.

"Man kā cilvēkam un kā pilsonei tāda spēle nav pieņemama, jo kaut kādai nostājai ir jābūt. Ja Ušakovs un Saskaņas centrs var tā svārstīties, tad tas ir nenopietni un viņi rīt nodos mani arī citos jautājumos. Es viņiem tad nevaru uzticēties," sacīja M. Kosteņecka.

Viņa pieļāva, ka N. Ušakovs izlēmis parakstīties par referenduma rosināšanu, jo baidījies pazaudēt savus krievu vēlētājus. "Laikam jau ļoti liels spiediens bija no elektorāta puses, ka, lūk, jūs, Saskaņas centru nodeva un nepaņēma koalīcijā ar visu to, ka jūs piekāpāties ļoti daudzos jautājumos, sākot ar okupācijas atzīšanu un beidzot ar to, ka sacījāt, ka neparakstīsieties par otru valsts valodu. Daudz kur bija atkāpušies par labu tam, lai viņus paņemtu koalīcijā. Koalīcijā nepaņēma un līdz ar to arī tā elektorāta daļa, kas parakstīsies par otru valsts valodu, parakstīsies ne tāpēc, ka gribētu to otro valsts valodu, bet tas ir protesta izteikuma veids par to, ka trešdaļa vēlētāju tiek atstumti jau 20 gadus," pauda rakstniece.

Šāda svārstīšanās, kā uzskata M. Kosteņecka, atbaidīs gan krievu, gan latviešu vēlētājus. Viņa sacīja, ka N. Ušakovam, atzīstot okupācijas faktu un atsakot atbalstīt akciju par otru valsts valodu, bijusi iespēja iegūt lielāku latviešu elektorāta daļu nākamajās vēlēšanās, taču tagad šāda iespēja ir pazaudēta.

"Tagad viņš zaudē abās frontēs, jo ne vairs latvieši uzticās tādam, kas šodien saka vienu, rīt citu, ne vairs krievi, proti, tie, kas nespēj piedot to, ka viņš atzina okupācijas faktu. To viņam tāpat nepiedos un neaizmirsīs. Ja viņš tiešām ir parakstījies, tad tā ir liela kļūda, jo viņš, no vilka bēgdams, lācim ķepās ticis. Tas ir nekonsekventi, jo vajadzētu palikt vienā pozīcijā," tā M. Kosteņecka.

M. Kosteņecka pauda kritisku attieksmi arī par pašu referenduma rīkošanu, jo, viņasprāt, krievu valoda kā otra valsts valoda apdraudētu pamatnācijas valodu.

"Es neredzu otru valsts valodu šeit kaut vai tāpēc, ka te ir ļoti maza valsts un skaitliski maza pamatnācija – to nevar salīdzināt ar Šveici vai kādu citu valsti, kur viņi stāsta, ka ir divas pamatvalodas. Tur ir pavisam cita vēsturiskā aina un pavisam cits stāvoklis pamatiedzīvotājiem, kas neapdraud pamatnācijas valodu. Latvijai ir tāda situācija, ka pamatnācijas valoda ir apdraudēta, ja te būtu otra valsts valoda. Un tāpēc es nebalsošu, nevis tāpēc, ka man nepatiktu krievu valoda, bet es nebalsošu, jo es tiešām jūtu, ka šādu situāciju nevar pielaist šajā mazajā valstī," uzskata rakstniece.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas