Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Neatliekamās palīdzības mediķi aicina Jāņus svinēt droši

Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem desmitiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā, tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram, pēc aiztrīšanās ar gaļu, apstājusies sirdsdarbība un elpošana.

NMPD vadītāja: GP Nord piegādāto medicīnisko masku un respiratoru krava izglāba Latviju

GP Nord piegādāto medicīnisko masku un respiratoru krava, par kuras kvalitāti publiski ir izteiktas šaubas, izglāba Latviju un deva iespēju savlaicīgi ierobežot Covid-19 izplatību, uzskata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, kuras vadītais dienests arī līdzdarbojies piegādes organizēšanā un līdz ar to nonācis viedokļu apmaiņas krustugunīs.

Par darbu Covid-19 laikā teju pusei piemaksas saņēmušo NMPD darbinieku tās bija 5-10% apmērā

Teju puse jeb 46,2% Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieku piemaksas par darbu Covid-19 izplatības laikā bija 5-10% apmērā, liecina Veselības ministrijas (VM) publicētā informācija. Savukārt Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā kopā 324 darbinieki saņēmuši piemaksas 50% apmērā.

Mājās par darbu nedomāt

Covid-19 izplatības laikā mediķiem jāstrādā pastiprinātas drošības apstākļos, kas mēdz pienākumu veikšanu padarīt sarežģītāku. Tomēr, esot kopā ar ģimeni, reanimatologs Viktors Gorovenko (42) par grūtībām darbā aizmirst.

Vēl diviem NMPD darbiniekiem konstatēts Covid-19

Inficēšanās ar Covid-19 reģistrēta vēl diviem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, tādējādi kopumā sasirguši 28 dienestā strādājošie, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

FOTO: NMPD iegādājies īpašu aprīkojumu smagi slimu Covid -19 pacientu transportēšanai

Lai slimnīcā droši varētu nogādāt Covid-19 pacientus ar ļoti smagiem saslimšanas simptomiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) tieši šim mērķim iegādājies īpašu aprīkojumu – kapsulai līdzīgu mobilu izolācijas sistēmu, kurā transportēšanas laikā tiek ievietots pacients, NMPD pārstāve Ilze Bukša informēja portālu Diena.lv.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide