Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

FOTO: Ar ASV atbalstu izbūvētas jaunas un plašas telpas NMPD brigādēm Imantā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu atbalsta centrs Imanta, kas ir viens no lielākajiem brigāžu atbalsta centriem Rīgā, ieguvis jaunas un plašas telpas. Pateicoties ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecības Eiropā finansiālam atbalstam, ir uzcelta piebūve, kurā atrodas mediķiem un autovadītājiem tik ļoti nepieciešamās darba telpas un vieta operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu apkopei, portālu Diena.lv informēja NMPD.

Par deviņiem eiro palielina NMPD brigādes maksas izsaukuma cenu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu maksas izsaukums turpmāk izmaksās 71,62 eiro līdzšinējo 62,20 eiro vietā, paredz otrdienas valdībās sēdē atbalstītie grozījumi dienesta maksas pakalpojumu cenrādī. Veselības ministrijā piekodināja, ka izmaiņas neskar iedzīvotājus, kuriem nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība.

NMPD direktore: Esam daudz sarežģītākā situācijā nekā bijām pavasarī

Jau pašlaik esam daudz sarežģītākā situācijā nekā bijām pavasara pašā pīķī - gan Covid-19 saslimstības ziņā, gan tuvojošās gripas sezonas dēļ, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Neatliekamās palīdzības mediķi aicina Jāņus svinēt droši

Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem desmitiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā, tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram, pēc aiztrīšanās ar gaļu, apstājusies sirdsdarbība un elpošana.

Plānots iepirkt 153 NMPD transportlīdzekļus par 16,4 miljoniem eiro

No kopumā 103,2 miljoniem eiro, kurus aizvadītajā nedēļā valdība lēma virzīt veselības nozares infrastruktūras projektiem, 16,4 miljoni eiro tiks izmantoti, lai iepirktu 153 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzekļus, aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijas komunikāciju speciāliste Anna Strapcāne.

Sociālās aprūpes iestāžu iemītnieki aizvien Covid-19 izplatības riska zonā

Kamēr Covid-19 izplatības laikā valstī bija ierobežota cilvēku pulcēšanās un veselības aprūpes pakalpojumi un iedzīvotāji tika aicināti palikt mājās, bija vietas, kur izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem nevarēja ne tikai darba dēļ, bet arī ikdienas sadzīvē. Tās bija dažādas sociālās aprūpes iestādes. Šāda veida valsts un pašvaldības iestādēs līdz pagājušās nedēļas beigām tika atklāti kopumā gandrīz 100 inficēšanās gadījumu, no kuriem lielākā daļa – šo iestāžu pastāvīgajiem iemītniekiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide