Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests

Cipule paradīzē un ellē

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule par to, kāpēc sistēmas kolapss nav sabrukums, par saskaņu valdībā un to, kas šajā laikā jāievēro kaķiem.

NMPD vadītāja: Sešās slimnīcās ir traucēta pacientu uzņemšana

Patlaban sešās slimnīcās ir traucēta pacientu uzņemšana, kas savukārt rada lielu slodzi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD), otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē teica dienesta direktore Liene Cipule.

Neatliekamās palīdzības mediķi aicina Jāņus svinēt droši

Ik gadu Jāņos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi ar ieslēgtām bākugunīm traucas pie vairākiem desmitiem līgotāju, kuri cietuši dažādos nelaimes gadījumos vai guvuši smagas traumas. Lielākā daļa negadījumu notiek, zaudējot modrību un neievērojot drošību pie ugunskuriem, griliem vai ūdens tuvumā, tāpat gadu no gada mediķiem svinību laikā nākas veikt reanimācijas pasākumus kādam, kuram, pēc aiztrīšanās ar gaļu, apstājusies sirdsdarbība un elpošana.

Plānots iepirkt 153 NMPD transportlīdzekļus par 16,4 miljoniem eiro

No kopumā 103,2 miljoniem eiro, kurus aizvadītajā nedēļā valdība lēma virzīt veselības nozares infrastruktūras projektiem, 16,4 miljoni eiro tiks izmantoti, lai iepirktu 153 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) transportlīdzekļus, aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijas komunikāciju speciāliste Anna Strapcāne.

Sociālās aprūpes iestāžu iemītnieki aizvien Covid-19 izplatības riska zonā

Kamēr Covid-19 izplatības laikā valstī bija ierobežota cilvēku pulcēšanās un veselības aprūpes pakalpojumi un iedzīvotāji tika aicināti palikt mājās, bija vietas, kur izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem nevarēja ne tikai darba dēļ, bet arī ikdienas sadzīvē. Tās bija dažādas sociālās aprūpes iestādes. Šāda veida valsts un pašvaldības iestādēs līdz pagājušās nedēļas beigām tika atklāti kopumā gandrīz 100 inficēšanās gadījumu, no kuriem lielākā daļa – šo iestāžu pastāvīgajiem iemītniekiem.

Slimnīcām būs reizi dienā jāziņo NMPD par gultasvietu un medicīnisko ierīču pieejamību

Lai nākotnē būtu iespējams operatīvi pārstrukturizēt pieejamos resursus un nepieciešamības gadījumā nodrošināt veselības aprūpi lielam pacientu skaitam, no oktobra ārstniecības iestādēm būs reizi dienā jāziņo par gultasvietu un medicīnisko ierīču pieejamību, kā arī noslodzi, paredz ceturtdien valdībā atbalstītie grozījumi Noteikumos par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām.

NMPD vadītāja: GP Nord piegādāto medicīnisko masku un respiratoru krava izglāba Latviju

GP Nord piegādāto medicīnisko masku un respiratoru krava, par kuras kvalitāti publiski ir izteiktas šaubas, izglāba Latviju un deva iespēju savlaicīgi ierobežot Covid-19 izplatību, uzskata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule, kuras vadītais dienests arī līdzdarbojies piegādes organizēšanā un līdz ar to nonācis viedokļu apmaiņas krustugunīs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide