Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ostas

Atskaitot ogles un naftas produktus, Rīgas ostā apgrozījuma pieaugums

Neraugoties uz pandēmijas laika satricinājumiem, globālo konteinerkrīzi, kā arī nestabilo ģeopolitisko situāciju kaimiņvalstīs, pirmais pusgads Rīgas ostā noslēdzies ar stabilitāti, kopā Rīgas ostas stividorkompānijām pārkraujot 10,15 miljonu tonnu dažādu kravu. Bez fosilajiem energoresursiem (ogles un naftas produkti), kravu apgrozījuma rādītāji 2021. gada sešos mēnešos ir palielinājušies par +1.3% jeb 112 tūkstošiem, šobrīd sasniedzot 8,88 miljonus tonnu jeb 88% no visām kravām.

Atklātā vēstule par ostu pārvaldības reformu

Ar šo atklāto vēstuli trīs lielo ostu (Rīgas, Ventspils un Liepājas) ostu komersantu pārstāvošās biedrības, vēršoties pie Ministru kabineta (MK), Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes (turpmāk tekstā – Padome) locekļiem, Koalīcijas Attīstības komitejas dalībniekiem un citām atbildīgajām amatpersonām, rosina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu sasaukt ārkārtas Padomes sēdi, lai lemtu par Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātā likumprojekta Grozījumi Likumā par ostām turpmāko virzību un izstrādi atbilstoši vienotai izpratnei par Latvijas ostu turpmāko attīstību.

Tiešsaistes diskusija Kādu ostu pārvaldības reformu vajag Latvijas ostu attīstībai: par un pret

Pirmdien, 22.martā plkst. 10.00 norisināsies tiešsaistes diskusija Kādu ostu pārvaldības reformu vajag Latvijas ostu attīstībai: par un pret, kas tiks translēta portāla Diena.lv tiešraidē. Diskutēs par Latvijas trīs lielāko ostu (Rīga, Ventspils, Liepāja) darbību un to pārvaldības iespējām, kā arī par sadarbības pieredzi starp valsti, pašvaldībām un komersantiem tranzīta sektorā, piedāvātās reformas sasaisti ar dažādiem valsts līmeņa attīstības plāniem, ekonomisko un juridisko aspektu pārvaldības modeļa maiņas īstenošanai.

Ostu komersanti aicina nesasteigt reformu

Šķiet, pirmo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē visu trīs lielo - Rīgas, Ventspils un Liepājas - ostu komersanti nevis savstarpēji sīvi konkurē par biznesa apjomiem, bet gan vienojušies kopīgā frontē, lai cīnītos pret, viņuprāt, ostu nākotni apdraudošo satiksmes ministra Tāļa Linkaita intensīvi virzīto ostu reformu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide