Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +25 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

Partijas

Vai jauni politiski veidojumi?

Vairākās Latvijas pašvaldībās jau gadiem darbojas iedzīvotāju konsultatīvās padomes vai valdes (nosaukumi atšķiras). Rēzeknes novadā esošās 25 padomes ir apolitiskas – tajās nedrīkst būt pašvaldības domes deputātu, struktūrvienību un iestāžu vadītāju, kā arī politisko organizāciju (partiju), apvienību un to institūciju locekļu. Līvānu novadā šādu ierobežojumu nav, un, pētot piecu pagastu valžu sastāvus, katrā ir domes deputāti vai pagasta pārvalžu vadītāji, turklāt vieni vai otri valdi arī vada.

Jaunās partijas atklāj kadru trūkumu

Par partiju piedāvājumu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ar politologu, LU profesoru Jāni Ikstenu sarunājas Romāns Meļņiks

Lielākās partijas pērn ziedojumos saņēmušas 1,2 miljonus eiro

Lielākās partijas pagājušajā gadā ziedojumos saņēmušas 1 251 183 eiro, un visvairāk ziedots Attīstībai/Par!, Vienotībai un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), liecina aģentūras LETA apkopotā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija.

Apburtie loki politikā

Pagājušajā nedēļā viens no Krustpunktu tematiem bija politiskās partijas XXI gadsimta Latvijā. Ņemot vērā, ka interesantas domas izteica visi runātāji, tālākais ir nevis raidījuma dalībnieku izteikumu vērtējums, bet tajos balstītas pārdomas. Proti, manuprāt, esam pamanījušies iekulties vairākos apburtajos lokos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide